Nawigacja

Wymagania ogólne Klasa I Klasa II Klasa III JĘZYK ANGIELSKI - KLASA I JĘZYK ANGIELSKI - KLASA II JĘZYK ANGIELSKI - KLASA III Przedmiotowy system oceniania w klasach I- III JĘZYK POLSKI - KLASY 4-8 JĘZYK ANGIELSKI - KLASY IV-VIII HISTORIA KLASA IV HISTORIA KL.V HISTORIA KL.VI HISTORIA VII- VIII MUZYKA KLASY IV-VII Matematyka Informatyka RELIGIA FIZYKA KLASA 7 FIZYKA KLASA 8 JĘZYK NIEMIECKI KLASY VII, VIII BIOLOGIA V-VIII PRZYRODA KLASA IV CHEMIA VII-VIII WYCHOWANIE FIZYCZNE TECHNIKA IV TECHNIKA V TECHNIKA KLASA VI PLASTYKA KLASY IV-VII GEOGRAFIA V-VIII WOS EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA

Wymagania edukacyjne

JĘZYK ANGIELSKI - KLASA III

Explore Treetops 3

Kryteria oceny

 

OCENA CELUJĄCA: Uczeń osiąga wyniki przewyższające wymagania określone dla oceny bardzo dobrej, spełnia wymagania określone w” Przedmiotowym Systemie Oceniania”

OCENA NIEDOSTATECZNA: Uczeń  nie spełnia  wymagań minimalnych, określonych dla oceny dopuszczającej.

 

UNIT 1 Fantasy World

CEL KSZTAŁCENIA WG NOWEJ PODSTAWY PROGRAMOWEJ

OCENA

BARDZO DOBRA

DOBRA

DOSTATECZNA

DOPUSZCZAJĄCA

Mówienie i reagowanie ustne

 

Uczeń swobodnie wypowiada się na temat postaci ze świata fantazji oraz zamków, podaje nazwy i imiona legendarnych postaci, pyta o imię postaci, reaguje na wypowiedzi kolegów i nauczyciela stosując płynnie poprawne zwroty, recytuje wierszyki i łamańce językowe oraz śpiewa piosenkę z rozdziału 1 z nagraniem lub samodzielnie, odgrywa rolę postaci z historyjki, nie popełnia błędów lub sporadycznie popełnia drobne błędy niezakłócające komunikacji

Uczeń wypowiada się na temat postaci ze świata fantazji oraz zamków; podaje nazwy i imiona legendarnych postaci, pyta na ogół poprawnie o imię postaci, reaguje na wypowiedzi kolegów i nauczyciela stosując poprawne zwroty, recytuje wierszyki i łamańce językowe oraz śpiewa piosenkę z rozdziału 1 z nagraniem, odgrywa rolę postaci z historyjki, popełnia nieliczne błędy językowe i/lub fonetyczne, które na ogół nie zakłócają komunikacji.

 

Uczeń wypowiada się na temat niektórych postaci ze świata fantazji, podaje niektóre słowa związane z zamkami i światem legend, przy pomocy nauczyciela pyta o imiona postaci i udziela informacji, usiłuje recytować wierszyki i łamańce językowe oraz śpiewać piosenki z rozdziału 1 z nagraniem, usiłuje odegrać rolę postaci z historyjki, popełnia liczne błędy językowe i fonetyczne, które częściowo zakłócają komunikację

Uczeń z trudnością wypowiada się na temat postaci ze świata fantazji, podaje nieliczne słowa związane ze światem fantazji , przy pomocy nauczyciela z trudnością pyta o imiona postaci; nieudolnie reaguje na wypowiedzi kolegów i nauczyciela stosując przy tym często niepoprawne zwroty, recytowanie wierszyków i śpiewanie piosenek sprawia mu duży problem, popełnia bardzo liczne, zakłócające komunikację błędy językowe i fonetyczne.

 

Słuchanie

Uczeń z łatwością rozumie proste oraz bardziej złożone polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje właściwe wyrazy, ilustracje i elementy ilustracji podczas słuchania nagrań; rozumie wypowiedzi i pytania kolegów i poprawnie na nie reaguje; rozumie treść wierszyków i piosenek z rozdziału 1, rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową, nie popełnia błędów lub sporadycznie popełnia drobne błędy

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje właściwe wyrazy, ilustracje i elementy ilustracji podczas słuchania nagrań, na ogół rozumie wypowiedzi i pytania kolegów i poprawnie na nie reaguje, w większości rozumie treść wierszyków i piosenek z rozdziału 1, rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową, popełnia niewielkie błędy.

 

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i próbuje na nie reagować, wskazuje niektóre wyrazy i obrazki podczas słuchania nagrań; częściowo rozumie wypowiedzi i pytania kolegów, nie zawsze poprawnie na nie reaguje, rozumie niektóre zwroty z wierszyków i piosenek z rozdziału 1, częściowo rozumie i próbuje odgrywać słuchaną historyjkę obrazkową, popełnia liczne błędy.

 

Uczeń rozumie niektóre proste polecenia nauczyciela i próbuje na nie reagować, wskazuje nieliczne obrazki i elementy obrazków podczas słuchania nagrań, częściowo rozumie niektóre wypowiedzi kolegów, sporadycznie na nie reaguje, rozumie nieliczne zwroty z wierszyków i piosenek z rozdziału 1, słabo rozumie historyjkę obrazkową, popełnia bardzo liczne błędy.

.

Słownictwo i struktury

Uczeń poprawnie wskazuje na obrazkach i nazywa postaci ze świata fantazji oraz elementy zamku, posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 1, w tym strukturami He’s/she’s..His/Her name is.. Is she/He…? What’s her/hisname? nie popełnia błędów lub sporadycznie popełnia drobne błędy

Uczeń na ogół poprawnie wskazuje na obrazkach i nazywa postaci ze świata fantazji oraz elementy zamku, posługuje się na ogół poprawnie strukturami językowymi z rozdziału 1, w tym strukturami He’s/she’s..His/Her name is.. Is she/He…? What’s her/hisname? popełnia nieliczne błędy.

 

Uczeń rozpoznaje, wskazuje na obrazkach i nazywa niektóre postaci ze świata fantazji oraz elementy zamku, nie zawsze poprawnie posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 1, w tym strukturami He’s/she’s..His/Her name is.. Is she/He…? What’s her/hisname?; popełnia liczne błędy.

 

Uczeń rozpoznaje, wskazuje na obrazkach i nazywa nieliczne postaci ze świata fantazji oraz elementy zamku, z trudnością posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 1, w tym strukturami He’s/she’s..His/Her name is.. Is she/He…? What’s her/hisname? popełnia bardzo liczne błędy.

 

Czytanie i pisanie

Uczeń z łatwością rozpoznaje formy pisane poznanych w rozdziale 1 wyrazów ilustrowanych obrazkami, rozumie proste zdania; rozumie treść krótkich tekstów dotyczących przyjaciół oraz treść opisu zamku; swobodnie pisze lub przepisuje imiona i nazwy postaci ze świata fantazji oraz zdania z użyciem słownictwa i struktur z rozdziału 1; stosując urozmaicone słownictwo pisze tekst o swoim przyjacielu; nie popełnia błędów lub sporadycznie popełnia drobne błędy językowe lub zapisu, zachowuje odpowiednią staranność.

Uczeń rozpoznaje większość form pisanych poznanych w rozdziale 1 wyrazów ilustrowanych obrazkami, na ogół rozumie proste zdania; rozumie w większości krótkie teksty dotyczące przyjaciół oraz opis zamku; pisze lub przepisuje nazwy postaci ze świata fantazji oraz zdania z użyciem słownictwa i struktur z rozdziału 1, pisze tekst o swoim przyjacielu; popełnia nieliczne błędy językowe i/lub zapisu, które na ogół nie zakłócają komunikacji, zachowuje pewną staranność

.

Uczeń rozpoznaje niektóre formy pisane poznanych w rozdziale wyrazów ilustrowanych obrazkami, rozumie z pomocą nauczyciela proste zdania; częściowo rozumie krótkie teksty dotyczące przyjaciół oraz opis zamku; pisze lub przepisuje nazwy postaci ze świata fantazji i dotyczące ich zdania z użyciem struktur z rozdziału 1, uzupełnia tekst o swoim przyjacielu; popełnia liczne błędy, częściowo zakłócające komunikację, nie zachowuje odpowiedniej staranności.

Uczeń rozpoznaje nieliczne formy pisane poznanych w rozdziale wyrazów ilustrowanych obrazkami; słabo rozumie krótkie teksty dotyczące przyjaciół; z trudnością pisze lub przepisuje nazwy postaci ze świata fantazji, z pomocą nauczyciela uzupełnia tekst o swoim przyjacielu; popełnia bardzo liczne błędy, zakłócające komunikację, pisze bardzo niestarannie.

 

UNIT 2 Hobby

CEL KSZTAŁCENIA WG NOWEJ PODSTAWY PROGRAMOWEJ

OCENA

BARDZO DOBRA

DOBRA

DOSTATECZNA

DOPUSZCZAJĄCA

Mówienie i reagowanie

 

Uczeń swobodnie wypowiada się na temat hobby i zajęć wykonywanych w czasie wolnym, podaje nazwy zajęć w tym sportowych i artystycznych, pyta o ulubione zajęcia i udziela odpowiedzi, wypowiada się na temat eksponatów muzealnych podając ich miejsce pochodzenia i nazwy materiałów, reaguje na wypowiedzi kolegów i nauczyciela stosując płynnie poprawne zwroty, recytuje wierszyki i łamańce językowe oraz śpiewa piosenkę z rozdziału 2 z nagraniem lub samodzielnie, odgrywa rolę postaci z historyjki, nie popełnia błędów lub sporadycznie popełnia drobne błędy niezakłócające komunikacji

Uczeń wypowiada się na temat hobby i zajęć wykonywanych w czasie wolnym, podaje nazwy zajęć, w tym sportowych i artystycznych, pyta na ogół poprawnie o ulubione zajęcia i udziela odpowiedzi, wypowiada się na temat eksponatów muzealnych podając nazwy materiałów’ reaguje na wypowiedzi kolegów i nauczyciela stosując poprawne zwroty, recytuje wierszyki i łamańce językowe oraz śpiewa piosenki z rozdziału 2 z nagraniem, odgrywa rolę postaci z historyjki, popełnia nieliczne błędy językowe i/lub fonetyczne, które na ogół nie zakłócają komunikacji.

 

Uczeń wypowiada się na temat zajęć wykonywanych w czasie wolnym, podaje niektóre nazwy zajęć w tym sportowych i artystycznych, przy pomocy nauczyciela pyta o ulubione zajęcia i udziela odpowiedzi; mówiąc o eksponatach muzealnych, podaje niektóre nazwy materiałów; usiłuje recytować wierszyki i łamańce językowe oraz śpiewać piosenki z rozdziału 1 z nagraniem, usiłuje odegrać rolę postaci z historyjki, popełnia liczne błędy językowe i fonetyczne, które częściowo zakłócają komunikację

 

Uczeń z trudnością wypowiada się na temat zajęć wykonywanych w czasie wolnym, podaje nieliczne nazwy zajęć w tym sportowych i artystycznych, przy pomocy nauczyciela z trudnością pyta o ulubione zajęcia i udziela odpowiedzi; sporadycznie reaguje na wypowiedzi kolegów i nauczyciela stosując przy tym często niepoprawne zwroty, recytowanie rymowanek i śpiewanie piosenek sprawia mu duży problem, popełnia bardzo liczne, zakłócające komunikację błędy językowe i fonetyczne.

 

Słuchanie

Uczeń z łatwością rozumie proste oraz bardziej złożone polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje właściwe wyrazy, ilustracje i elementy ilustracji podczas słuchania nagrań, rozumie wypowiedzi i pytania kolegów dotyczące zajęć czasu wolnego i poprawnie na nie reaguje, rozumie treść wierszyków i piosenek z rozdziału 2, rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową, nie popełnia błędów lub sporadycznie popełnia drobne błędy

 

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje właściwe wyrazy, ilustracje i elementy ilustracji podczas słuchania nagrań, na ogół rozumie wypowiedzi i pytania kolegów dotyczące zajęć czasu wolnego i poprawnie na nie reaguje; w większości rozumie treść wierszyków i piosenek rozdziału 2, rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową, popełnia niewielkie błędy.

 

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i próbuje na nie reagować, wskazuje niektóre wyrazy i obrazki podczas słuchania nagrań, częściowo rozumie wypowiedzi i pytania kolegów dotyczące zajęć w czasie wolnym, nie zawsze poprawnie na nie reaguje; rozumie niektóre zwroty z wierszyków i piosenek z rozdziału 2, częściowo rozumie i próbuje odgrywać słuchaną historyjkę obrazkową, popełnia liczne błędy.

 

Uczeń rozumie niektóre proste polecenia nauczyciela i próbuje na nie reagować, wskazuje nieliczne obrazki i elementy obrazków podczas słuchania nagrań, częściowo rozumie niektóre wypowiedzi kolegów, sporadycznie na nie reaguje, rozumie nieliczne zwroty z wierszyków i piosenek z rozdziału 2, słabo rozumie historyjkę obrazkową, popełnia bardzo liczne błędy.

 

Słownictwo i struktury

Uczeń poprawnie wskazuje na obrazkach i nazywa zajęcia wykonywane w czasie wolnym, m.in. sportowe i artystyczne, nazywa materiały, z których wykonano eksponaty muzealne; posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 2, w tym strukturami Do you like -ing? I (don’t) like -ing. Yes, I do. No, I don’t; nie popełnia błędów lub sporadycznie popełnia drobne błędy

Uczeń na ogół poprawnie wskazuje na obrazkach i nazywa zajęcia wykonywane w czasie wolnym, m.in. sportowe i artystyczne, nazywa materiały, z których wykonano eksponaty muzealne, na ogół poprawnie posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 2, w tym strukturami Do you like -ing? I (don’t) like -ing. Yes, I do. No, I don’;t popełnia nieliczne błędy.

 

Uczeń rozpoznaje, wskazuje na obrazkach i nazywa niektóre zajęcia wykonywane w czasie wolnym, nazywa niektóre materiały, z których wykonano eksponaty muzealne; z pomocą nauczyciela i nie zawsze poprawnie posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 2, w tym strukturami Do you like -ing? I (don’t) like -ing. Yes, I do. No, I don’t; popełnia liczne błędy.

 

Uczeń rozpoznaje, wskazuje na obrazkach i nazywa nieliczne zajęcia wykonywane w czasie wolnym, nieudolnie posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 2, w tym strukturami Do you like -ing? I (don’t) like -ing. Yes, I do. No, I don’t; popełnia bardzo liczne błędy.

 

Czytanie i pisanie

Uczeń z łatwością rozpoznaje formy pisane poznanych w rozdziale 2 wyrazów ilustrowanych obrazkami, rozumie proste zdania; rozumie treść tekstu dotyczącego hobby; swobodnie pisze lub przepisuje nazwy czynności wykonywanych w czasie wolnym oraz zdania z użyciem słownictwa i struktur z rozdziału 2; stosując urozmaicone słownictwo pisze tekst o swoich ulubionych i nielubianych zajęciach czasu wolnego; nie popełnia błędów lub sporadycznie popełnia drobne błędy językowe lub zapisu, zachowuje odpowiednią staranność

 

Uczeń rozpoznaje większość form pisanych poznanych w rozdziale 2 wyrazów ilustrowanych obrazkami; na ogół rozumie proste zdania; rozumie w większości tekst dotyczący hobby; pisze lub przepisuje nazwy czynności wykonywanych w czasie wolnym oraz zdania z użyciem słownictwa i struktur z rozdziału 2; pisze tekst o swoich ulubionych i nielubianych zajęciach czasu wolnego; popełnia nieliczne błędy językowe i/lub zapisu, które na ogół nie zakłócają komunikacji; zachowuje pewną staranność

 

Uczeń rozpoznaje niektóre formy pisane poznanych w rozdziale wyrazów ilustrowanych obrazkami, z pomocą nauczyciela rozumie proste zdania; częściowo rozumie krótkie teksty dotyczące hobby; pisze lub przepisuje nazwy czynności wykonywanych w czasie wolnym i dotyczące ich zdania z użyciem struktur z rozdziału 2, z pewną trudnością uzupełnia tekst o swoim hobby; popełnia liczne błędy, częściowo zakłócające komunikację, nie zachowuje odpowiedniej staranności.

 

Uczeń rozpoznaje nieliczne formy pisane poznanych w rozdziale 2 wyrazów ilustrowanych obrazkami; słabo rozumie krótkie teksty dotyczące hobby; z trudnością pisze lub przepisuje nazwy czynności wykonywanych w czasie wolnym, z trudnością przy pomocy nauczyciela uzupełnia tekst o swoim hobby; popełnia bardzo liczne błędy, zakłócające komunikację, pisze bardzo niestarannie.

 

UNIT 3 People

CEL KSZTAŁCENIA WG NOWEJ PODSTAWY PROGRAMOWEJ

OCENA

BARDZO DOBRA

DOBRA

DOSTATECZNA

DOPUSZCZAJĄCA

Mówienie i reagowanie

 

Uczeń swobodnie wypowiada się na temat znanych osób i ich zawodów, podaje słowa dotyczące wyglądu zewnętrznego osób, pyta o wygląd zewnętrzny i udziela odpowiedzi, wypowiada się na temat swojej szkoły i szkoły w Wielkiej Brytanii, reaguje na wypowiedzi kolegów i nauczyciela stosując płynnie poprawne zwroty, recytuje wierszyki i łamańce językowe oraz śpiewa piosenkę z rozdziału 3 z nagraniem lub samodzielnie, odgrywa rolę postaci z historyjki, nie popełnia błędów lub sporadycznie popełnia drobne błędy niezakłócające komunikacji.

Uczeń wypowiada się na temat znanych osób i ich zawodów, podaje słowa dotyczące wyglądu zewnętrznego osób, pyta na ogół poprawnie o wygląd zewnętrzny i udziela odpowiedzi, wypowiada się na temat swojej szkoły i szkoły w Wielkiej Brytanii, reaguje na wypowiedzi kolegów i nauczyciela stosując poprawne zwroty, recytuje wierszyki i łamańce językowe oraz śpiewa piosenki z rozdziału 3 z nagraniem, odgrywa rolę postaci z historyjki, popełnia nieliczne błędy językowe i/lub fonetyczne, które na ogół nie zakłócają komunikacji.

 

Uczeń wypowiada się na temat znanych osób i ich zawodów, podaje niektóre słowa dotyczące wyglądu zewnętrznego osób, przy pomocy nauczyciela pyta o wygląd zewnętrzny i z pewną trudnością udziela odpowiedzi, próbuje wypowiadać się na temat szkoły w Polsce i Wielkiej Brytanii; usiłuje recytować wierszyki i łamańce językowe oraz śpiewać piosenkę z rozdziału 3 z nagraniem, usiłuje odegrać rolę postaci z historyjki, popełnia liczne błędy językowe i fonetyczne, które częściowo zakłócają komunikację

 

Uczeń z trudnością wypowiada się na temat znanych osób i ich zawodów, podaje nieliczne słowa dotyczące wyglądu zewnętrznego osób, przy pomocy nauczyciela z trudnością pyta o wygląd zewnętrzny i udziela odpowiedzi; sporadycznie reaguje na wypowiedzi kolegów i nauczyciela stosując przy tym często niepoprawne zwroty, recytowanie rymowanek i śpiewanie piosenek sprawia mu duży problem, popełnia bardzo liczne, zakłócające komunikację błędy językowe i fonetyczne.

 

Słuchanie

Uczeń z łatwością rozumie proste oraz bardziej złożone polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje właściwe wyrazy, ilustracje i elementy ilustracji podczas słuchania nagrań, rozumie wypowiedzi i pytania kolegów dotyczące wyglądu zewnętrznego i poprawnie na nie reaguje, rozumie treść wierszyków i piosenek z rozdziału 3, rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową, nie popełnia błędów lub sporadycznie popełnia drobne błędy

 

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje właściwe wyrazy, ilustracje i elementy ilustracji podczas słuchania nagrań, na ogół rozumie wypowiedzi i pytania kolegów dotyczące wyglądu zewnętrznego i poprawnie na nie reaguje; w większości rozumie treść wierszyków i piosenek rozdziału 3, rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową, popełnia niewielkie błędy.

 

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i próbuje na nie reagować, wskazuje niektóre wyrazy i obrazki podczas słuchania nagrań, częściowo rozumie wypowiedzi i pytania kolegów dotyczące wyglądu zewnętrznego, nie zawsze poprawnie na nie reaguje, rozumie niektóre zwroty z wierszyków i piosenek z rozdziału 3, częściowo rozumie i próbuje odgrywać słuchaną historyjkę obrazkową, popełnia liczne błędy.

.

Uczeń rozumie niektóre proste polecenia nauczyciela i próbuje na nie reagować, wskazuje nieliczne obrazki i elementy obrazków podczas słuchania nagrań, częściowo rozumie niektóre wypowiedzi kolegów dotyczące wyglądu zewnętrznego, sporadycznie na nie reaguje; rozumie nieliczne zwroty z wierszyków i piosenek z rozdziału 3, słabo rozumie historyjkę obrazkową, popełnia bardzo liczne błędy.

 

Słownictwo i struktury

Uczeń poprawnie nazywa zawody znanych osób, wskazuje na obrazkach i nazywa elementy wyglądu zewnętrznego, swobodnie posługuje się słownictwem dotyczącym szkoły; posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 3, w tym strukturami Has she/he got..? She/He has/hasn’t got…Yes, she/he has, No,she/he hasn’t w odniesieniu do wyglądu zewnętrznego; nie popełnia błędów lub sporadycznie popełnia drobne błędy

Uczeń na ogół poprawnie nazywa zawody znanych osób, wskazuje na obrazkach i nazywa elementy wyglądu zewnętrznego, posługuje się słownictwem dotyczącym szkoły; na ogół poprawnie posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 3, w tym strukturami Has she/he got..? She/He has/hasn’t got…Yes, she/he has, No,she/he hasn’t w odniesieniu do wyglądu zewnętrznego; popełnia nieliczne błędy.

.

Uczeń rozpoznaje, wskazuje na obrazkach i nazywa niektóre elementy wyglądu zewnętrznego, posługuje się niektórymi słowami dotyczącym szkoły; z pomocą nauczyciela i nie zawsze poprawnie posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 3, w tym strukturami Has she/he got..? She/He has/hasn’t got…Yes, she/he has, No,she/he hasn’t w odniesieniu do wyglądu zewnętrznego; popełnia liczne błędy.

 

Uczeń rozpoznaje, wskazuje na obrazkach i nazywa nieliczne elementy wyglądu zewnętrznego, z trudnością posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 3, w tym strukturami Has she/he got..? She/He has/hasn’t got…Yes, she/he has, No,she/he hasn’t w odniesieniu do wyglądu zewnętrznego; popełnia bardzo liczne błędy

 

Czytanie i pisanie

Uczeń z łatwością rozpoznaje formy pisane poznanych w rozdziale 3 wyrazów ilustrowanych obrazkami, rozumie proste zdania; rozumie treść tekstów dotyczących zawodów i wyglądu zewnętrznego znanych osób oraz dotyczących szkoły; pisze lub przepisuje nazwy zawodów, wyrazy opisujące wygląd zewnętrzny i wyrazy dotyczące szkoły; swobodnie pisze lub uzupełnia zdania z użyciem słownictwa i struktur z rozdziału 3, stosując urozmaicone słownictwo pisze tekst o swoim bohaterze opisując wygląd zewnętrzny; nie popełnia błędów lub sporadycznie popełnia drobne błędy językowe lub zapisu, zachowuje odpowiednią staranność

.

Uczeń rozpoznaje większość form pisanych poznanych w rozdziale 3 wyrazów ilustrowanych obrazkami, na ogół rozumie proste zdania; rozumie w większości teksty dotyczące zawodów i wyglądu zewnętrznego znanych osób oraz dotyczące szkoły; pisze lub przepisuje nazwy zawodów, wyrazy opisujące wygląd zewnętrzny i wyrazy dotyczące szkoły; pisze lub uzupełnia zdania z użyciem słownictwa i struktur z rozdziału 3, pisze tekst o swoim bohaterze opisując wygląd zewnętrzny; popełnia nieliczne błędy, które na ogół nie zakłócają komunikacji, zachowuje pewną staranność

 

Uczeń rozpoznaje niektóre formy pisane poznanych w rozdziale 3 wyrazów ilustrowanych obrazkami, z pomocą nauczyciela rozumie proste zdania; częściowo rozumie krótkie teksty dotyczące wyglądu zewnętrznego; pisze lub przepisuje nazwy zawodów, wyrazy opisujące wygląd zewnętrzny i dotyczące ich zdania z użyciem struktur z rozdziału 3, z pewną trudnością uzupełnia tekst o swoim bohaterze i jego wyglądzie; popełnia liczne błędy, częściowo zakłócające komunikację, nie zachowuje odpowiedniej staranności

 

Uczeń rozpoznaje nieliczne formy pisane poznanych w rozdziale 3 wyrazów ilustrowanych obrazkami; słabo rozumie krótkie teksty dotyczące zawodów i wyglądu zewnętrznego znanych osób; z trudnością pisze lub przepisuje nazwy zawodów oraz niektóre wyrazy związane z wyglądem, z trudnością przy pomocy nauczyciela uzupełnia tekst o swoim bohaterze; popełnia bardzo liczne błędy, zakłócające komunikację, pisze bardzo niestarannie.

.

UNIT 4 Meal times

CEL KSZTAŁCENIA WG NOWEJ PODSTAWY PROGRAMOWEJ

OCENA

BARDZO DOBRA

DOBRA

DOSTATECZNA

DOPUSZCZAJĄCA

Mówienie i reagowanie

 

Uczeń swobodnie wypowiada się na temat posiłków i tego co je na śniadanie, lunch i obiad, nazywa posiłki i produkty żywnościowe, pyta o upodobania i nawyki żywieniowe oraz pory posiłków; udziela odpowiedzi, pyta o godzinę, podaje pełne godziny, wypowiada się na temat budowy ciała ludzkiego i funkcji niektórych organów, reaguje na wypowiedzi kolegów i nauczyciela stosując płynnie poprawne zwroty, recytuje wierszyki i łamańce językowe oraz śpiewa piosenkę z rozdziału 4 z nagraniem lub samodzielnie, odgrywa rolę postaci z historyjki, nie popełnia błędów lub sporadycznie popełnia drobne błędy niezakłócające komunikacji.

Uczeń wypowiada się na temat posiłków i tego co je na śniadanie, lunch i obiad, nazywa posiłki i produkty żywnościowe, pyta na ogół poprawnie o upodobania i nawyki żywieniowe oraz pory posiłków i udziela odpowiedzi, pyta o godzinę, podaje pełne godziny, wypowiada się na temat budowy ciała ludzkiego, reaguje na wypowiedzi kolegów i nauczyciela stosując poprawne zwroty, recytuje wierszyki i łamańce językowe oraz śpiewa piosenkę z rozdziału 4 z nagraniem, odgrywa rolę postaci z historyjki, popełnia nieliczne błędy językowe i/lub fonetyczne, które na ogół nie zakłócają komunikacji.

 

Uczeń z pewną trudnością wypowiada się na temat posiłków i tego co je na śniadanie, lunch i obiad, nazywa niektóre posiłki i produkty żywnościowe; przy pomocy nauczyciela pyta o upodobania i nawyki żywieniowe i stara się udzielać odpowiedzi, próbuje pytać o godzinę i podawać pełną godzinę oraz wypowiadać się na temat budowy ciała ludzkiego; usiłuje recytować wierszyki i łamańce językowe oraz śpiewać piosenkę z rozdziału 4 z nagraniem, usiłuje odegrać rolę postaci z historyjki, popełnia liczne błędy językowe i fonetyczne, które częściowo zakłócają komunikację

 

Uczeń z trudnością wypowiada się na temat posiłków i tego co je na śniadanie, lunch i obiad, podaje nieliczne słowa dotyczące posiłków; przy pomocy nauczyciela z trudnością pyta o godziny posiłków oraz upodobania żywieniowe i udziela odpowiedzi; sporadycznie reaguje na wypowiedzi kolegów i nauczyciela stosując przy tym często niepoprawne zwroty, recytowanie rymowanek i śpiewanie piosenek sprawia mu duży problem, popełnia bardzo liczne, zakłócające komunikację błędy językowe i fonetyczne.

 

Słuchanie

 

Uczeń z łatwością rozumie proste oraz bardziej złożone polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje właściwe wyrazy, ilustracje i elementy ilustracji podczas słuchania nagrań, rozumie wypowiedzi i pytania kolegów dotyczące posiłków, upodobań i nawyków żywieniowych i poprawnie na nie reaguje, rozumie podawane godziny, rozumie treść wierszyków i piosenek z rozdziału 4, rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową, nie popełnia błędów lub sporadycznie popełnia drobne błędy

 

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje właściwe wyrazy, ilustracje i elementy ilustracji podczas słuchania nagrań, na ogół rozumie wypowiedzi i pytania kolegów dotyczące pór posiłków, upodobań oraz nawyków żywieniowych i poprawnie na nie reaguje; na ogół rozumie treść wierszyków i piosenek z rozdziału 4, rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową, popełnia niewielkie błędy.

 

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i próbuje na nie reagować, wskazuje niektóre wyrazy i obrazki podczas słuchania nagrań, częściowo rozumie wypowiedzi i pytania kolegów dotyczące pór posiłków i upodobań żywieniowych, nie zawsze poprawnie na nie reaguje, rozumie niektóre zwroty z wierszyków i piosenek z rozdziału 4, częściowo rozumie i próbuje odgrywać słuchaną historyjkę obrazkową, popełnia liczne błędy.

 

Uczeń rozumie niektóre proste polecenia nauczyciela i próbuje na nie reagować, wskazuje nieliczne obrazki i elementy obrazków podczas słuchania nagrań, częściowo rozumie niektóre wypowiedzi i pytania kolegów dotyczące pór posiłków i upodobań żywieniowych,, sporadycznie na nie reaguje; rozumie nieliczne zwroty z wierszyków i piosenek z rozdziału 4, słabo rozumie historyjkę obrazkową, popełnia bardzo liczne błędy.

 

Słownictwo i struktury

Uczeń poprawnie wskazuje na obrazkach i nazywa posiłki i produkty żywnościowe, swobodnie posługuje się słownictwem dotyczącym budowy ciała ludzkiego; posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 4, w tym strukturami What time is it? What time do you have..? I have … at…; What do you have for..? I have…for.. Do you like…? I (don’t) like… w odniesieniu do posiłków i produktów żywnościowych; nie popełnia błędów lub sporadycznie popełnia drobne błędy

Uczeń na ogół poprawnie nazywa posiłki i produkty żywnościowe i wskazuje je na obrazkach, posługuje się słownictwem dotyczącym budowy ciała ludzkiego; na ogół poprawnie posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 4, w tym strukturami What time is it? What time do you have..? I have … at…; What do you have for..? I have…for.. Do you like…? I (don’t) like… w odniesieniu do posiłków i produktów żywnościowych; popełnia nieliczne błędy.

.

Uczeń rozpoznaje, wskazuje na obrazkach i nazywa niektóre posiłki i produkty żywnościowe, nazywa niektóre części ciała człowieka; z pomocą nauczyciela i nie zawsze poprawnie posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 4, w tym strukturami What time is it? What time do you have..? I have … at…; What do you have for..? I have…for.. Do you like…? I (don’t) like… w odniesieniu do posiłków i produktów żywnościowych; popełnia liczne błędy.

 

Uczeń rozpoznaje, wskazuje na obrazkach i nazywa nieliczne produkty żywnościowe, z trudnością posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 4, w tym strukturami What time is it? What time do you have..? I have … at…; What do you have for..? I have…for.. Do you like…? I (don’t) like… w odniesieniu do posiłków i produktów spożywczych; popełnia bardzo liczne błędy

 

Czytanie i pisanie

Uczeń z łatwością rozpoznaje formy pisane poznanych w rozdziale 4 wyrazów ilustrowanych obrazkami, rozumie proste zdania; rozumie treść tekstów dotyczących posiłków i nawyków żywieniowych; swobodnie pisze lub przepisuje nazwy posiłków i potraw, a także części ciała oraz zdania z użyciem słownictwa i struktur z rozdziału 4; stosując urozmaicone słownictwo pisze tekst o swoich nawykach żywieniowych i porach spożywania posiłków; nie popełnia błędów lub sporadycznie popełnia drobne błędy językowe lub zapisu, zachowuje odpowiednią staranność

 

Uczeń rozpoznaje większość form pisanych poznanych w rozdziale 4 wyrazów ilustrowanych obrazkami, na ogół rozumie proste zdania; rozumie w większości teksty dotyczące posiłków i nawyków żywieniowych; pisze lub przepisuje nazwy posiłków i potraw oraz części ciała; pisze lub uzupełnia zdania z użyciem słownictwa i struktur z rozdziału 4, pisze tekst o swoich nawykach żywieniowych i porach spożywania posiłków; popełnia nieliczne błędy językowe i/lub zapisu, które na ogół nie zakłócają komunikacji, zachowuje pewną staranność

 

Uczeń rozpoznaje niektóre formy pisane poznanych w rozdziale 4 wyrazów ilustrowanych obrazkami; z pomocą nauczyciela rozumie proste zdania; częściowo rozumie krótkie teksty dotyczące posiłków i nawyków żywieniowych; pisze lub przepisuje nazwy posiłków i potraw i dotyczące ich zdania z użyciem struktur z rozdziału 4, z pewną trudnością uzupełnia tekst o swoich nawykach żywieniowych; popełnia liczne błędy, częściowo zakłócające komunikację, nie zachowuje odpowiedniej staranności

 

Uczeń rozpoznaje nieliczne formy pisane poznanych w rozdziale wyrazów ilustrowanych obrazkami; słabo rozumie krótkie teksty dotyczące posiłków i nawyków żywieniowych; z trudnością pisze lub przepisuje nazwy posiłków i produktów spożywczych, z trudnością przy pomocy nauczyciela uzupełnia tekst o swoich zwyczajach żywieniowych; popełnia bardzo liczne błędy zakłócające komunikację, pisze bardzo niestarannie.

.

 

UNIT 5 Daily routine

CEL KSZTAŁCENIA WG NOWEJ PODSTAWY PROGRAMOWEJ

OCENA

BARDZO DOBRA

DOBRA

DOSTATECZNA

DOPUSZCZAJĄCA

Mówienie i reagowanie

 

Uczeń swobodnie wypowiada się na temat typowego dnia, nazywa codzienne czynności, pyta o rozkład dnia; udziela odpowiedzi, pyta o godzinę, podaje godziny z dokładnością do kwadransa, wypowiada się swobodnie na temat krajobrazu nadmorskiego i plaż; reaguje na wypowiedzi kolegów i nauczyciela stosując płynnie poprawne zwroty, recytuje wierszyki i łamańce językowe oraz śpiewa piosenkę z rozdziału 5 z nagraniem lub samodzielnie, odgrywa rolę postaci z historyjki, nie popełnia błędów lub sporadycznie popełnia drobne błędy niezakłócające komunikacji.

 

Uczeń wypowiada się na temat typowego dnia, nazywa codzienne czynności, pyta na ogół poprawnie o rozkład dnia i udziela odpowiedzi, pyta o godzinę, podaje godziny z dokładnością do kwadransa, wypowiada się na temat krajobrazu nadmorskiego i plaż, reaguje na wypowiedzi kolegów i nauczyciela stosując poprawne zwroty, recytuje wierszyki i łamańce językowe oraz śpiewa piosenkę z rozdziału 5 z nagraniem, odgrywa rolę postaci z historyjki, popełnia nieliczne błędy językowe i/lub fonetyczne, które na ogół nie zakłócają komunikacji.

 

Uczeń z pewną trudnością wypowiada się na temat typowego dnia, nazywa niektóre codzienne czynności, przy pomocy nauczyciela pyta o rozkład dnia i stara się udzielać odpowiedzi; próbuje pytać o godzinę i podawać godzinę oraz wypowiadać się na temat krajobrazu nadmorskiego i plaż; usiłuje recytować wierszyki i łamańce językowe oraz śpiewać piosenkę z rozdziału 5 z nagraniem, usiłuje odegrać rolę postaci z historyjki, popełnia liczne błędy językowe i fonetyczne, które częściowo zakłócają komunikację

 

Uczeń z trudnością wypowiada się na temat typowego dnia, podaje nieliczne nazwy czynności dnia codziennego, przy pomocy nauczyciela z trudnością pyta o godziny i rozkład dnia; nieudolnie udziela odpowiedzi; sporadycznie reaguje na wypowiedzi kolegów i nauczyciela stosując przy tym często niepoprawne zwroty, recytowanie rymowanek i śpiewanie piosenek sprawia mu duży problem, popełnia bardzo liczne, zakłócające komunikację błędy językowe i fonetyczne

 

Słuchanie

 

Uczeń z łatwością rozumie proste oraz bardziej złożone polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje właściwe wyrazy, ilustracje i elementy ilustracji podczas słuchania nagrań, rozumie wypowiedzi i pytania kolegów dotyczące codziennych czynności i poprawnie na nie reaguje, rozumie podawane godziny, rozumie treść wierszyków i piosenki z rozdziału 5, rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową, nie popełnia błędów lub sporadycznie popełnia drobne błędy

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje właściwe wyrazy, ilustracje i elementy ilustracji podczas słuchania nagrań, na ogół rozumie wypowiedzi i pytania kolegów dotyczące czynności dnia codziennego i poprawnie na nie reaguje; rozumie podawane godziny, na ogół rozumie treść wierszyków i piosenki z rozdziału 5, rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową, popełnia niewielkie błędy.

 

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i próbuje na nie reagować, wskazuje niektóre wyrazy i obrazki podczas słuchania nagrań, częściowo rozumie wypowiedzi i pytania kolegów dotyczące codziennych czynności, nie zawsze poprawnie na nie reaguje, rozumie niektóre zwroty z wierszyków i piosenki z rozdziału 5, częściowo rozumie i próbuje odgrywać słuchaną historyjkę obrazkową, popełnia liczne błędy.

 

Uczeń rozumie niektóre proste polecenia nauczyciela i próbuje na nie reagować, wskazuje nieliczne obrazki i elementy obrazków podczas słuchania nagrań, częściowo rozumie niektóre wypowiedzi i pytania kolegów dotyczące typowego dnia, sporadycznie na nie reaguje; rozumie nieliczne zwroty z wierszyków i piosenek z rozdziału 5, słabo rozumie historyjkę obrazkową, popełnia bardzo liczne błędy.

 

Słownictwo i struktury

Uczeń poprawnie wskazuje na obrazkach i nazywa czynności dnia codziennego, swobodnie posługuje się słownictwem dotyczącym typowego dnia oraz krajobrazu nadmorskiego; podaje godziny z dokładnością do kwadransa, posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 5, w tym strukturami What time do you…? He/she (gets up) at... I (get up) … at…; It’s half past… w odniesieniu do rozkładu dnia; nie popełnia błędów lub sporadycznie popełnia drobne błędy.

Uczeń na ogół poprawnie nazywa codzienne czynności i wskazuje je na obrazkach, posługuje się słownictwem dotyczącym krajobrazu nadmorskiego; podaje godziny z dokładnością do kwadransa; na ogół poprawnie posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 5, w tym strukturami What time do you…? He/she (gets up) at... I (get up) … at…; It’s half past w odniesieniu do posiłków i produktów żywnościowych; popełnia nieliczne błędy.

.

Uczeń rozpoznaje, wskazuje na obrazkach i nazywa niektóre czynności dnia codziennego, nazywa niektóre elementy krajobrazu nadmorskiego; z pomocą nauczyciela i nie zawsze poprawnie posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 5, w tym strukturami What time do you…? He/she (gets up) at... I (get up) … at…; It’s half past … w odniesieniu do typowego dnia; popełnia liczne błędy.

 

Uczeń rozpoznaje, wskazuje na obrazkach i nazywa nieliczne czynności dnia codziennego, z trudnością posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 5, w tym strukturami What time do you…? He/she (gets up) at... I (get up) … at…; It’s half past … w odniesieniu do typowego dnia; popełnia bardzo liczne błędy

 

Czytanie i pisanie

Uczeń z łatwością rozpoznaje formy pisane poznanych w rozdziale 5 wyrazów ilustrowanych obrazkami, rozumie proste zdania; rozumie treść tekstów dotyczących rozkładu typowego dnia; swobodnie pisze lub przepisuje nazwy codziennych czynności, a także nazwy elementów krajobrazu nadmorskiego oraz zdania z użyciem słownictwa i struktur z rozdziału 5; stosując urozmaicone słownictwo pisze tekst o swoim rozkładzie dnia; nie popełnia błędów lub sporadycznie popełnia drobne błędy językowe lub zapisu, zachowuje odpowiednią staranność.

 

Uczeń rozpoznaje większość form pisanych poznanych w rozdziale 5 wyrazów ilustrowanych obrazkami, na ogół rozumie proste zdania; rozumie w większości teksty dotyczące rozkładu typowego dnia; pisze lub przepisuje nazwy codziennych czynności, a także nazwy elementów krajobrazu nadmorskiego; pisze lub uzupełnia zdania z użyciem słownictwa i struktur z rozdziału 5, pisze tekst o swoim rozkładzie dnia; popełnia nieliczne błędy językowe i/lub zapisu, które na ogół nie zakłócają komunikacji, zachowuje pewną staranność.

.

Uczeń rozpoznaje niektóre formy pisane poznanych w rozdziale 5 wyrazów ilustrowanych obrazkami; z pomocą nauczyciela rozumie proste zdania; częściowo rozumie krótkie teksty dotyczące typowego rozkładu dnia; pisze lub przepisuje nazwy codziennych czynności i dotyczące ich zdania z użyciem struktur z rozdziału 5, z pewną trudnością uzupełnia tekst o swoim typowym dniu; popełnia liczne błędy, częściowo zakłócające komunikację, nie zachowuje odpowiedniej staranności.

 

Uczeń rozpoznaje nieliczne formy pisane poznanych w rozdziale wyrazów ilustrowanych obrazkami; słabo rozumie krótkie teksty dotyczące typowego dnia; z trudnością pisze lub przepisuje nazwy codziennych czynności, z trudnością przy pomocy nauczyciela uzupełnia tekst o swoim typowym dniu; popełnia bardzo liczne błędy, zakłócające komunikację, pisze bardzo niestarannie.

 

UNIT 6 Wild animals

CEL KSZTAŁCENIA WG NOWEJ PODSTAWY PROGRAMOWEJ

OCENA

BARDZO DOBRA

DOBRA

DOSTATECZNA

DOPUSZCZAJĄCA

Mówienie i reagowanie

 

Uczeń swobodnie wypowiada się na temat wyglądu i umiejętności dzikich zwierząt, nazywa gatunki zwierząt i ich części ciała, pyta o wygląd i umiejętności zwierząt; udziela odpowiedzi, wypowiada się swobodnie na temat różnych siedlisk zwierząt; reaguje na wypowiedzi kolegów i nauczyciela stosując płynnie poprawne zwroty, recytuje wierszyki i łamańce językowe oraz śpiewa piosenkę z rozdziału 6 z nagraniem lub samodzielnie; odgrywa rolę postaci z historyjki, nie popełnia błędów lub sporadycznie popełnia drobne błędy niezakłócające komunikacji.

 

Uczeń wypowiada się na temat wyglądu i umiejętności dzikich zwierząt, nazywa gatunki zwierząt i ich części ciała, pyta na ogół poprawnie o wygląd i umiejętności zwierząt oraz udziela odpowiedzi; wypowiada się na temat różnych siedlisk zwierząt, reaguje na wypowiedzi kolegów i nauczyciela stosując poprawne zwroty; recytuje wierszyki i łamańce językowe oraz śpiewa piosenkę z rozdziału 6 z nagraniem; odgrywa rolę postaci z historyjki, popełnia nieliczne błędy językowe i/lub fonetyczne, które na ogół nie zakłócają komunikacji.

 

Uczeń z pewną trudnością wypowiada się na temat wyglądu i umiejętności dzikich zwierząt, nazywa niektóre gatunki zwierząt i ich części ciała, przy pomocy nauczyciela pyta o wygląd i umiejętności zwierząt; stara się udzielać odpowiedzi, próbuje wypowiadać się na temat siedlisk zwierząt; usiłuje recytować wierszyki i łamańce językowe oraz śpiewać piosenkę z rozdziału 6 z nagraniem, usiłuje odegrać rolę postaci z historyjki, popełnia liczne błędy językowe i fonetyczne, które częściowo zakłócają komunikację

Uczeń z trudnością wypowiada się na temat wyglądu i umiejętności dzikich zwierząt, podaje nieliczne nazwy zwierząt i ich części ciała, przy pomocy nauczyciela z trudnością pyta wygląd i umiejętności zwierząt; nieudolnie udziela odpowiedzi; sporadycznie reaguje na wypowiedzi kolegów i nauczyciela stosując przy tym często niepoprawne zwroty, recytowanie rymowanek i śpiewanie piosenek sprawia mu duży problem, popełnia bardzo liczne, zakłócające komunikację błędy językowe i fonetyczne

 

Słuchanie

 

Uczeń z łatwością rozumie proste oraz bardziej złożone polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje właściwe wyrazy, ilustracje i elementy ilustracji podczas słuchania nagrań, rozumie wypowiedzi i pytania kolegów dotyczące wyglądu, umiejętności i środowiska dzikich zwierząt i poprawnie na nie reaguje, rozumie treść wierszyków i piosenki z rozdziału 6, rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową, nie popełnia błędów lub sporadycznie popełnia drobne błędy.

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje właściwe wyrazy, ilustracje i elementy ilustracji podczas słuchania nagrań, na ogół rozumie wypowiedzi i pytania kolegów dotyczące wyglądu, umiejętności i środowiska dzikich zwierząt, poprawnie na nie reaguje; na ogół rozumie treść wierszyków i piosenki z rozdziału 6, rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową, popełnia niewielkie błędy.

 

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i próbuje na nie reagować, wskazuje niektóre wyrazy i obrazki podczas słuchania nagrań, częściowo rozumie wypowiedzi i pytania kolegów dotyczące wyglądu i umiejętności dzikich zwierząt; nie zawsze poprawnie na nie reaguje, rozumie niektóre zwroty z wierszyków i piosenki z rozdziału 6, częściowo rozumie i próbuje odgrywać słuchaną historyjkę obrazkową, popełnia liczne błędy

Uczeń rozumie niektóre proste polecenia nauczyciela i próbuje na nie reagować, wskazuje nieliczne obrazki i elementy obrazków podczas słuchania nagrań, częściowo rozumie niektóre wypowiedzi i pytania kolegów dotyczące wyglądu i umiejętności dzikich zwierząt; sporadycznie na nie reaguje; rozumie nieliczne zwroty z wierszyków i piosenek z rozdziału 6, słabo rozumie historyjkę obrazkową, popełnia bardzo liczne błędy.

 

Słownictwo i struktury

Uczeń poprawnie wskazuje na obrazkach i nazywa gatunki dzikich zwierząt, swobodnie posługuje się słownictwem dotyczącym umiejętności i wyglądu zwierząt oraz ich naturalnych siedlisk, posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 6, w tym strukturami It’s (big) It’s got (a tail). Has it got (stripes)…? Can it (fly)? It can/can’t (fly). w odniesieniu do opisu wyglądu zwierząt oraz ich umiejętności; nie popełnia błędów lub sporadycznie popełnia drobne błędy..

Uczeń na ogół poprawnie nazywa gatunki zwierząt i wskazuje je na obrazkach, posługuje się słownictwem dotyczącym umiejętności i wyglądu zwierząt oraz ich naturalnych siedlisk; na ogół poprawnie posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 6, w tym strukturami It’s (big) It’s got (a tail). Has it got (stripes)…? Can it (fly)? It can/can’t (fly). w odniesieniu do opisu wyglądu zwierząt oraz ich umiejętności; popełnia nieliczne błędy.

 

Uczeń rozpoznaje, wskazuje na obrazkach i nazywa niektóre gatunki dzikich zwierząt, nazywa niektóre elementy ich wyglądu oraz niektóre umiejętności; z pomocą nauczyciela i nie zawsze poprawnie posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 6, w tym strukturami It’s (big) It’s got (a tail). Has it got (stripes)…? Can it (fly)? It can/can’t (fly). w odniesieniu do opisu wyglądu zwierząt oraz ich umiejętności; popełnia liczne błędy.

 

Uczeń rozpoznaje, wskazuje na obrazkach i nazywa nieliczne dzikie zwierzęta oraz charakterystyczne cechy ich wyglądu, z trudnością posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 6, w tym strukturami It’s (big) It’s got (a tail). Has it got (stripes)…? Can it (fly)? It can/can’t (fly).  w odniesieniu do wyglądu zwierząt oraz ich umiejętności; popełnia bardzo liczne błędy

 

Czytanie i pisanie

Uczeń z łatwością rozpoznaje formy pisane poznanych w rozdziale 6 wyrazów ilustrowanych obrazkami, rozumie proste zdania; rozumie treść tekstów odnoszących się do opisu wyglądu i umiejętności zwierząt; swobodnie pisze lub przepisuje nazwy gatunków zwierząt, a także nazwy elementów ich wyglądu oraz zdania z użyciem słownictwa i struktur z rozdziału 6; stosując urozmaicone słownictwo, pisze informację o wybranym zwierzęciu z opisem jego wyglądu, umiejętności oraz środowiska zamieszkania; nie popełnia błędów lub sporadycznie popełnia drobne błędy językowe lub zapisu, zachowuje odpowiednią staranność

.

Uczeń rozpoznaje większość form pisanych poznanych w rozdziale 6 wyrazów ilustrowanych obrazkami, na ogół rozumie proste zdania; rozumie w większości teksty dotyczące opisu wyglądu i umiejętności zwierząt; pisze lub przepisuje nazwy gatunków zwierząt, a także nazwy elementów ich wyglądu; pisze lub uzupełnia zdania z użyciem słownictwa i struktur z rozdziału 6, pisze informację o wybranym zwierzęciu opisując jego wygląd, umiejętności oraz środowisko zamieszkania; popełnia nieliczne błędy językowe i/lub zapisu, które na ogół nie zakłócają komunikacji, zachowuje pewną staranność

.

Uczeń rozpoznaje niektóre formy pisane poznanych w rozdziale 6 wyrazów ilustrowanych obrazkami; z pomocą nauczyciela rozumie proste zdania; częściowo rozumie krótkie teksty dotyczące wyglądu i umiejętności zwierząt; pisze lub przepisuje nazwy niektórych gatunków zwierząt i ich części ciała oraz dotyczące ich zdania z użyciem struktur z rozdziału 6; z pewną trudnością uzupełnia tekst o wyglądzie i umiejętnościach wybranego zwierzęcia; popełnia liczne błędy, częściowo zakłócające komunikację, nie zachowuje odpowiedniej staranności

Uczeń rozpoznaje nieliczne formy pisane poznanych w rozdziale wyrazów ilustrowanych obrazkami; słabo rozumie krótkie teksty dotyczące dzikich zwierząt, ich wyglądu i umiejętności; z trudnością pisze lub przepisuje nieliczne nazwy gatunków zwierząt i ich części ciała, z trudnością przy pomocy nauczyciela uzupełnia tekst o wyglądzie i umiejętnościach wybranego zwierzęcia; popełnia bardzo liczne błędy, zakłócające komunikację, pisze bardzo niestarannie.

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kołaczkowie
    ul. Szkolna 2
    06-406 Kołaczków
  • (+48)23/671-16-27

Galeria zdjęć