Nawigacja

Wymagania ogólne Klasa I Klasa II Klasa III JĘZYK ANGIELSKI - KLASA I JĘZYK ANGIELSKI - KLASA II JĘZYK ANGIELSKI - KLASA III Przedmiotowy system oceniania w klasach I- III JĘZYK POLSKI - KLASY 4-8 JĘZYK ANGIELSKI - KLASY IV-VIII HISTORIA KLASA IV HISTORIA KL.V HISTORIA KL.VI HISTORIA VII- VIII MUZYKA KLASY IV-VII Matematyka Informatyka RELIGIA FIZYKA KLASA 7 FIZYKA KLASA 8 JĘZYK NIEMIECKI KLASY VII, VIII BIOLOGIA V-VIII PRZYRODA KLASA IV CHEMIA VII-VIII WYCHOWANIE FIZYCZNE TECHNIKA IV TECHNIKA V TECHNIKA KLASA VI PLASTYKA KLASY IV-VII GEOGRAFIA V-VIII WOS EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA

Wymagania edukacyjne

JĘZYK ANGIELSKI - KLASA II

Explore Treetops dla klasy II

Kryteria oceny

 

OCENA CELUJĄCA: Uczeń osiąga wyniki przewyższające wymagania określone dla oceny bardzo dobrej, spełnia wymagania określone w” Przedmiotowym Systemie Oceniania”

OCENA NIEDOSTATECZNA: Uczeń  nie spełnia  wymagań minimalnych, określonych dla oceny dopuszczającej.

UNIT 1

 

CEL KSZTAŁCENIA WG NOWEJ PODSTAWY PROGRAMOWEJ

OCENA

 

BARDZO DOBRA

DOBRA

DOSTATECZNA

DOPUSZCZAJĄCA

 

 Mówienie i reagowanie ustne

 

Uczeń wita się i żegna, podaje swoje imię w odpowiedzi na pytanie o nie, śpiewa piosenki z rozdziału Starter oraz rozdziału 1 z nagraniem lub samodzielnie, w tym piosenkę o alfabecie, Busy town song, recytuje rymowanki z rozdziału 1, określa położenie różnych miejsc, budynków i instytucji w mieście i podaje ich właściwe nazwy, nie popełniając większych błędów.

Uczeń wita się i żegna, podaje swoje imię w odpowiedzi na pytanie o nie, śpiewa piosenki z rozdziału Starter oraz rozdziału 1 z nagraniem, w tym piosenkę o alfabecie, Busy town song, recytuje rymowanki z rozdziału 1, określa położenie różnych miejsc, budynków i instytucji w mieście i podaje ich właściwe nazwy, popełniając niewielkie błędy językowe, nie wpływające na zrozumienie wypowiedzi.

Uczeń wita się i żegna, podaje swoje imię w odpowiedzi na pytanie o nie, próbuje śpiewać piosenki z rozdziału Starter oraz rozdziału 1 z nagraniem, w tym piosenkę o alfabecie, Busy town song, recytuje rymowanki z rozdziału 1, stara się przy pomocy nauczyciela określić położenie i nazwę miejsc w mieście, popełniając błędy językowe, które wpływają na właściwe zrozumienie wypowiedzi.

Uczeń wita się i żegna z pomocą nauczyciela, z trudnością reaguje na pytanie o imię, próbuje śpiewać piosenki z rozdziału Starter oraz rozdziału 1 z nagraniem, w tym piosenkę o alfabecie, Busy town song, oraz recytować rymowankę z rozdziału 1, ale nie wkłada w to należytej staranności.

 

Słuchanie

 

Uczeń rozumie proste oraz bardziej złożone polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje właściwe elementy obrazków podczas słuchania nagrań, numeruje je w odpowiedniej kolejności, wykonuje odpowiednie gesty towarzyszące piosenkom z rozdziału Starter oraz rozdziału1, rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową za pomocą gestów, nie popełniając błędów.

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje odpowiednie elementy obrazków podczas słuchanych nagrań, wykonuje w większości właściwe gesty towarzyszące piosenkom z rozdziału Starter oraz rozdziału1, w większości rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową za pomocą gestów, popełniając niewielkie błędy.

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i próbuje na nie reagować, wskazuje część elementów obrazków podczas słuchanych nagrań, wykonuje niektóre gesty towarzyszące piosenkom z rozdziału Starter oraz rozdziału1, częściowo rozumie słuchaną historyjkę obrazkową.

Uczeń rozumie niektóre proste polecenia nauczyciela i rzadko na nie reaguje, w większości błędnie wskazuje elementy obrazków podczas słuchanych nagrań, sporadycznie wykonuje niektóre gesty towarzyszące piosenkom z rozdziału Starter oraz rozdziału1, popełniając bardzo dużo błędów, nie rozumie większości nagrań i historyjki obrazkowej.

 

Słownictwo i struktury

 

 

 

 

 

Uczeń poprawnie wskazuje i nazywa zwierzęta, kolory, liczebniki 1-10, miejsca, budynki i instytucje w mieście, posługuje się strukturami językowymi z rozdziału Starter oraz 1, nie popełniając większych błędów.

Uczeń w miarę poprawnie wskazuje i nazywa zwierzęta, kolory, liczebniki 1-10, miejsca, budynki i instytucje w mieście, posługuje się większością struktur językowych i z rozdziału Starter oraz 1, w tym, m.in. przyimkami on/in, popełniając nieliczne błędy.

Uczeń w miarę poprawnie wskazuje i nazywa zwierzęta, kolory, liczebniki 1-10, miejsca, budynki i instytucje w mieście przy pomocy nauczyciela, posługuje się częścią struktur językowych i z rozdziału Starter oraz 1, popełniając liczne błędy.

Uczeń wskazuje pojedyncze zwierzęta, kolory, liczebniki 1-10, miejsca, budynki i instytucje w mieście, przy pomocy nauczyciela rozpoznaje część struktur językowych i z rozdziału Starter oraz 1.

 

Czytanie i pisanie

Uczeń bez większych problemów rozpoznaje formy pisane poznanych w rozdziale Starter i 1 wyrazów, czyta ze zrozumieniem proste zdania, pisze po śladzie wyrazy oznaczające nazwy miejsc w mieście, poprawnie przepisuje nazwy kolorów, liczb oraz proste zdania, nie popełniając błędów, zachowując odpowiednią staranność..

Uczeń rozpoznaje większość form pisanych poznanych w rozdziale Starter i 1 wyrazów, czyta z pomocą pojedyncze zdania, stara się pisać po śladzie nazwy miejsc w mieście, popełniając drobne błędy i zachowując staranność.

Uczeń rozpoznaje niektóre formy pisane pojedynczych wyrazów z rozdziału Starter i rozdziału 1 i stara się pisać po śladzie nazwy miejsc w mieście, popełniając liczne błędy, nie zachowując właściwej staranności.

Uczeń rozpoznaje pojedyncze formy pisane wyrazów z rozdziału Starter i rozdziału 1 i nie stara się pisać po śladzie nazw miejsc w mieście lub robi to niechlujnie.

 

UNIT 2

 

CEL KSZTAŁCENIA WG NOWEJ PODSTAWY PROGRAMOWEJ

OCENA

 

BARDZO DOBRA

DOBRA

DOSTATECZNA

DOPUSZCZAJĄCA

 

Mówienie i reagowanie

 

Uczeń wita się i żegna, pyta o imię i podaje swoje imię, pyta i odpowiada na pytania o wiek i miejsce zamieszkania, recytuje wierszyk z rozdziału 2, śpiewa piosenki z rozdziału 2, w tym Best friends song, z nagraniem lub samodzielnie, nie popełniając większych błędów.

Uczeń wita się i żegna, podaje swoje imię w odpowiedzi na pytanie o nie, pyta i odpowiada na pytania o wiek i miejsce zamieszkania, recytuje wierszyk z rozdziału 2 oraz śpiewa piosenki z rozdziału 2 z nagraniem, w tym piosenkę Best friends song, popełniając niewielkie błędy językowe, nie wpływające na zrozumienie wypowiedzi.

Uczeń wita się i żegna, podaje swoje imię w odpowiedzi na pytanie o nie, z trudnością pyta i odpowiada na pytania o wiek i miejsce zamieszkania, recytuje wierszyk z rozdziału 2 z dużą pomocą nauczyciela, próbuje śpiewać piosenki z rozdziału 2 z nagraniem, w tym piosenkę Best friends song, popełniając błędy językowe, które wpływają na właściwe zrozumienie wypowiedzi.

Uczeń wita się i żegna z pomocą nauczyciela, z trudnością reaguje na pytanie o imię, z dużą trudnością i przy pomocy nauczyciela odpowiada na pytania o wiek i/lub miejsce zamieszkania, próbuje śpiewać piosenki z rozdziału 2 z nagraniem, w tym piosenkę Best friends song, ale nie wkłada w to należytej staranności.

 

Słuchanie

Uczeń rozumie proste oraz bardziej złożone polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje właściwe elementy obrazków podczas słuchania nagrań, wykonuje odpowiednie gesty towarzyszące piosenkom z rozdziału 2 rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową za pomocą gestów, nie popełniając błędów.

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje odpowiednie elementy obrazków podczas słuchanych nagrań, wykonuje w większości właściwe gesty towarzyszące piosenkom z rozdziału 2, w większości rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową za pomocą gestów, popełniając niewielkie błędy.

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i próbuje na nie reagować, wskazuje część elementów obrazków podczas słuchanych nagrań, wykonuje niektóre gesty towarzyszące piosenkom z rozdziału 2, częściowo rozumie słuchaną historyjkę obrazkową.

Uczeń rozumie niektóre proste polecenia nauczyciela i rzadko na nie reaguje, w większości błędnie wskazuje elementy obrazków podczas słuchanych nagrań, sporadycznie wykonuje niektóre gesty towarzyszące piosenkom z rozdziału 2, popełniając bardzo dużo błędów, nie rozumie większości nagrań i historyjki obrazkowej.

 

Słownictwo i struktury

Uczeń poprawnie wskazuje i nazywa liczebniki 1-20, miejsca w mieście, posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 2, nie popełniając większych błędów.

Uczeń w miarę poprawnie wskazuje i nazywa liczebniki 1-20, miejsca w mieście, posługuje się większością struktur językowych i z rozdziału 2, popełniając nieliczne błędy.

Uczeń w miarę poprawnie wskazuje i nazywa liczebniki 1-20, miejsca w mieście przy pomocy nauczyciela, posługuje się częścią struktur językowych i z rozdziału 2, popełniając liczne błędy.

Uczeń wskazuje pojedyncze liczebniki 1-20, miejsca w mieście, przy pomocy nauczyciela rozpoznaje część struktur językowych i z rozdziału 2.

 

Czytanie i pisanie

Uczeń bez większych problemów rozpoznaje formy pisane poznanych w rozdziale wyrazów, czyta ze zrozumieniem proste zdania, pisze po śladzie wyrazy związane z przedstawianiem się, poprawnie przepisuje nazwy liczebników 1-20 , nie popełniając błędów, zachowując odpowiednią staranność.

Uczeń rozpoznaje większość form pisanych poznanych w rozdziale 2 wyrazów i stara się pisać po śladzie nazwy liczebników 1-20, popełniając drobne błędy i zachowując staranność.

Uczeń rozpoznaje niektóre formy pisane pojedynczych wyrazów z rozdziału 2 i rozdziału 1 i stara się pisać po śladzie nazwy liczebników 1-20, popełniając liczne błędy, nie zachowując właściwej staranności.

Uczeń rozpoznaje pojedyncze formy pisane wyrazów z rozdziału 2 i nie stara się pisać po śladzie nazwy liczebników 1-20 lub robi to niechlujnie.

 

UNIT 3

 

CEL KSZTAŁCENIA WG NOWEJ PODSTAWY PROGRAMOWEJ

OCENA

 

BARDZO DOBRA

DOBRA

DOSTATECZNA

DOPUSZCZAJĄCA

 

Mówienie i reagowanie

 

Uczeń śpiewa piosenki z rozdziału 3 z nagraniem lub samodzielnie, w tym Let’s go out song, The shopping song, recytuje wierszyki i rymowanki, pyta o upodobania związane z jedzeniem i piciem i odpowiada na takie pytania, nie popełniając większych błędów.

Uczeń śpiewa piosenki z rozdziału 3 z nagraniem, w tym piosenkę Let’s go out song, The shopping song, recytuje wierszyki i rymowanki z nagraniem, pyta o upodobania związane z jedzeniem i piciem i odpowiada na takie pytania, popełniając niewielkie błędy językowe, nie wpływające na zrozumienie wypowiedzi.

Uczeń próbuje śpiewać piosenki z rozdziału 3 z nagraniem, w tym piosenkę Let’s go out song, The shopping song, próbuje recytować wierszyki i rymowanki, stara się przy pomocy nauczyciela pytać o upodobania związane z jedzeniem i piciem i odpowiadać na takie pytania, popełniając błędy językowe, które wpływają na właściwe zrozumienie wypowiedzi.

Uczeń, z trudnością reaguje na pytanie o imię, próbuje śpiewać piosenki z rozdziału 3 z nagraniem, w tym piosenkę Let’s go out song, The shopping song, , ale nie wkłada w to należytej staranności.

 

Słuchanie

 

Uczeń rozumie proste oraz bardziej złożone polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje właściwe elementy obrazków podczas słuchania nagrań, wykonuje odpowiednie gesty towarzyszące piosenkom z rozdziału 3, rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową, nie popełniając błędów.

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje odpowiednie elementy obrazków podczas słuchanych nagrań, wykonuje w większości właściwe gesty towarzyszące piosenkom z rozdziału 3, w większości rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową, popełniając niewielkie błędy.

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i próbuje na nie reagować, wskazuje część elementów obrazków podczas słuchanych nagrań, wykonuje niektóre gesty towarzyszące piosenkom z rozdziału 3, częściowo rozumie słuchaną historyjkę obrazkową.

Uczeń rozumie niektóre proste polecenia nauczyciela i rzadko na nie reaguje, w większości błędnie wskazuje elementy obrazków podczas słuchanych nagrań, sporadycznie wykonuje niektóre gesty towarzyszące piosenkom z rozdziału 3, popełniając bardzo dużo błędów, nie rozumie większości nagrań i historyjki obrazkowej.

 

Słownictwo i struktury

Uczeń poprawnie wskazuje i nazywa różne produkty spożywcze, posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 3, w tym, m.in. pytaniem ogólnym Do you like..? oraz przeczeniem I don’t like…., nie popełniając większych błędów.

Uczeń w miarę poprawnie wskazuje i nazywa produkty spożywcze, posługuje się większością struktur językowych i z rozdziału 3, w tym, m.in pytaniem ogólnym Do you like..? oraz przeczeniem I don’t like…., popełniając nieliczne błędy.

Uczeń w miarę poprawnie wskazuje i nazywa produkty spożywcze przy pomocy nauczyciela, posługuje się częścią struktur językowych i z rozdziału 3, w tym, m.in. pytaniem ogólnym Do you like..? oraz przeczeniem I don’t like…., popełniając liczne błędy.

Uczeń wskazuje pojedyncze produkty spożywcze, przy pomocy nauczyciela rozpoznaje część struktur językowych i z rozdziału 3, w tym, m.in. pytanie ogólne Do you like..? oraz przeczenie I don’t like….

 

Czytanie i pisanie

Uczeń bez większych problemów rozpoznaje formy pisane poznanych w rozdziale wyrazów, czyta ze zrozumieniem proste zdania, pisze po śladzie nazwy różnych produktów spożywczych, poprawnie przepisuje nazwy jedzenia i napojów oraz fragmenty zdań , nie popełniając błędów, zachowując odpowiednią staranność..

Uczeń rozpoznaje większość form pisanych poznanych w rozdziale 3 wyrazów, czyta większość prostych zdań i stara się pisać po śladzie nazwy różnych produktów spożywczych oraz fragmenty zdań, popełniając drobne błędy i zachowując staranność.

Uczeń rozpoznaje niektóre formy pisane pojedynczych wyrazów z rozdziału 3, czyta z pomocą nauczyciela proste zdania i stara się pisać po śladzie nazwy różnych produktów spożywczych, popełniając liczne błędy, nie zachowując właściwej staranności.

Uczeń rozpoznaje pojedyncze formy pisane wyrazów z rozdziału 3 i nie stara się pisać po śladzie nazw różnych produktów spożywczych lub robi to niechlujnie.

 

UNIT 4

 

CEL KSZTAŁCENIA WG NOWEJ PODSTAWY PROGRAMOWEJ

OCENA

 

BARDZO DOBRA

DOBRA

DOSTATECZNA

DOPUSZCZAJĄCA

 

Mówienie i reagowanie

 

Uczeń wita się i żegna oraz recytuje rymowankę z rozdziału 4 z nagraniem lub samodzielnie, pyta o cenę różnych przedmiotów i określa ich cenę w walucie brytyjskiej, kupuje różne przedmioty, nie popełniając większych błędów.

Uczeń wita się i żegna oraz recytuje rymowankę z rozdziału 4 z nagraniem, pyta o cenę różnych przedmiotów i określa ich cenę w walucie brytyjskiej, kupuje różne przedmioty, popełniając niewielkie błędy językowe, nie wpływające na zrozumienie wypowiedzi.

Uczeń wita się i żegna oraz recytuje próbuje recytować rymowankę z rozdziału 4 z nagraniem, stara się przy pomocy nauczyciela pytać o cenę różnych przedmiotów i określać ich cenę w walucie brytyjskiej, kupować różne przedmioty, popełniając błędy językowe, które wpływają na właściwe zrozumienie wypowiedzi.

Uczeń wita się i żegna z pomocą nauczyciela, próbuje recytować rymowankę z rozdziału 4 z nagraniem, ale nie wkłada w to należytej staranności, rozumie niektóre lub część pytań o cenę przedmiotów dzięki dużej pomocy nauczyciela i gestów.

 

Słuchanie

Uczeń rozumie proste oraz bardziej złożone polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje właściwe elementy obrazków podczas słuchania nagrań, rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową i wykonuje zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu, nie popełniając błędów.

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje odpowiednie elementy obrazków podczas słuchanych nagrań, w większości rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową za pomocą gestów, wykonuje zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu, popełniając niewielkie błędy.

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i próbuje na nie reagować, wskazuje część elementów obrazków podczas słuchanych nagrań, częściowo rozumie słuchaną historyjkę obrazkową oraz wykonuje niektóre lub część zadań sprawdzających rozumienie ze słuchu.

Uczeń rozumie niektóre proste polecenia nauczyciela i rzadko na nie reaguje, w większości błędnie wskazuje elementy obrazków podczas słuchanych nagrań, popełniając bardzo dużo błędów, nie rozumie większości nagrań i historyjki obrazkowej i nie wykonuje zadań sprawdzających rozumienie ze słuchu.

 

Słownictwo i struktury

Uczeń poprawnie wskazuje i nazywa poznane zabawki i przedmioty codziennego użytku, liczy w zakresie 1-50, posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 4, w tym, m.in. pytaniem o cenę How much is…? oraz czasownikiem modalnym can w zdaniu Can I have…?, nie popełniając większych błędów.

Uczeń w miarę poprawnie wskazuje i nazywa poznane zabawki i przedmioty codziennego użytku i liczy w zakresie 1-50, posługuje się większością struktur językowych i z rozdziału 4, w tym, m.in. pytaniem o cenę How much is…? oraz czasownikiem modalnym can w zdaniu Can I have…? popełniając nieliczne błędy.

Uczeń w miarę poprawnie wskazuje i nazywa poznane zabawki i przedmioty codziennego użytku i liczy w zakresie 1-50 przy pomocy nauczyciela, posługuje się częścią struktur językowych i z rozdziału 4, w tym, m.in. pytaniem o cenę How much is…? oraz czasownikiem modalnym can w zdaniu Can I have…?, popełniając liczne błędy.

Uczeń wskazuje pojedyncze poznane zabawki i przedmioty codziennego użytku i liczebniki 1-50, przy pomocy nauczyciela rozpoznaje część struktur językowych i z rozdziału 4, w tym, m.in. pytanie o cenę How much is…? oraz czasownik modalny can w zdaniu Can I have…?.

 

Czytanie i pisanie

Uczeń bez większych problemów rozpoznaje formy pisane poznanych w rozdziale 4 wyrazów, czyta ze zrozumieniem proste zdania, pisze po śladzie nazwy różnych przedmiotów, poprawnie przepisuje nazwy przedmiotów, liczebników 10-50 oraz fragmenty zdań, nie popełniając błędów, zachowując odpowiednią staranność..

Uczeń rozpoznaje większość form pisanych poznanych w rozdziale 4 wyrazów, czyta większość prostych zdań i stara się pisać po śladzie nazwy różnych przedmiotów, liczebników 10-50 oraz fragmenty zdań, popełniając drobne błędy i zachowując staranność.

Uczeń rozpoznaje niektóre formy pisane pojedynczych wyrazów z rozdziału 4, czyta z pomocą nauczyciela proste zdania i stara się pisać po śladzie nazwy różnych przedmiotów oraz przepisywać nazwy liczebników 10-50, popełniając liczne błędy, nie zachowując właściwej staranności.

Uczeń rozpoznaje pojedyncze formy pisane wyrazów z rozdziału 4 i nie stara się pisać po śladzie nazw różnych przedmiotów i liczebników 10-50 lub robi to niechlujnie.

 

UNIT 5

 

CEL KSZTAŁCENIA WG NOWEJ PODSTAWY PROGRAMOWEJ

OCENA

 

BARDZO DOBRA

DOBRA

DOSTATECZNA

DOPUSZCZAJĄCA

 

Mówienie i reagowanie

 

Uczeń wita się i żegna, recytuje rymowankę i śpiewa piosenki z rozdziału 5 z nagraniem lub samodzielnie, w tym Have you got a skateboard? song, the Houses song, określa położenie przedmiotów i opisuje pokój, nie popełniając większych błędów.

Uczeń wita się i żegna, recytuje rymowankę i śpiewa piosenki z rozdziału 5 z nagraniem, w tym piosenkę Have you got a skateboard?, piosenkę the Houses, określa położenie przedmiotów i opisuje pokój, popełniając niewielkie błędy językowe, nie wpływające na zrozumienie wypowiedzi.

Uczeń wita się i żegna, próbuje recytować rymowankę i śpiewać piosenki z rozdziału 5 z nagraniem, w tym piosenkę Have you got a skateboard?, piosenkę the Houses, stara się przy pomocy nauczyciela określać położenie przedmiotów i opisywać pokój, popełniając błędy językowe, które wpływają na właściwe zrozumienie wypowiedzi.

Uczeń wita się i żegna z pomocą nauczyciela, próbuje recytować rymowankę i śpiewać piosenki z rozdziału 5 z nagraniem, w tym piosenkę Have you got a skateboard?, piosenkę the Houses, ale nie wkłada w to należytej staranności.

 

Słuchanie

Uczeń rozumie proste oraz bardziej złożone polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje właściwe elementy obrazków podczas słuchania nagrań, wykonuje odpowiednie gesty towarzyszące piosenkom z rozdziału 5 rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową i wykonuje zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu, nie popełniając błędów.

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje odpowiednie elementy obrazków podczas słuchanych nagrań, wykonuje w większości właściwe gesty towarzyszące piosenkom z rozdziału 5, w większości rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową, wykonuje zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu, popełniając niewielkie błędy.

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i próbuje na nie reagować, wskazuje część elementów obrazków podczas słuchanych nagrań, wykonuje niektóre gesty towarzyszące piosenkom z rozdziału 5, częściowo rozumie słuchaną historyjkę obrazkową oraz wykonuje niektóre lub część zadań sprawdzających rozumienie ze słuchu.

Uczeń rozumie niektóre proste polecenia nauczyciela i rzadko na nie reaguje, w większości błędnie wskazuje elementy obrazków podczas słuchanych nagrań, popełniając bardzo dużo błędów, sporadycznie wykonuje niektóre gesty towarzyszące piosenkom z rozdziału 5, nie rozumie większości nagrań i historyjki obrazkowej i nie wykonuje zadań sprawdzających rozumienie ze słuchu.

 

Słownictwo i struktury

Uczeń poprawnie wskazuje i nazywa meble i elementy wyposażenia, posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 5, w tym, m.in. przyimkami miejsca in, on under, konstrukcją There is …, nie popełniając większych błędów.

Uczeń w miarę poprawnie wskazuje i nazywa meble i elementy wyposażenia, posługuje się większością struktur językowych i z rozdziału 5, w tym, m.in. przyimkami miejsca in, on under, konstrukcją There is …, popełniając nieliczne błędy.

Uczeń w miarę poprawnie wskazuje i nazywa meble i elementy wyposażenia przy pomocy nauczyciela, posługuje się częścią struktur językowych i z rozdziału 5, w tym, m.in. przyimkami miejsca in, on under, konstrukcją There is …, popełniając liczne błędy.

Uczeń wskazuje pojedyncze meble i elementy wyposażenia, przy pomocy nauczyciela rozpoznaje część struktur językowych i z rozdziału 5, w tym, m.in. przyimki miejsca in, on under, konstrukcję There is ….

 

Czytanie i pisanie

Uczeń bez większych problemów rozpoznaje formy pisane poznanych w rozdziale 5 wyrazów, czyta ze zrozumieniem proste zdania, pisze po śladzie nazwy różnych mebli, poprawnie przepisuje nazwy mebli, przyimki miejsca oraz zdania, nie popełniając błędów, zachowując odpowiednią staranność..

Uczeń rozpoznaje większość form pisanych poznanych w rozdziale 5 wyrazów, czyta większość prostych zdań i stara się pisać po śladzie nazwy różnych mebli, przyimki miejsca oraz fragmenty zdań, popełniając drobne błędy i zachowując staranność.

Uczeń rozpoznaje niektóre formy pisane pojedynczych wyrazów z rozdziału 5, czyta z pomocą nauczyciela proste zdania i stara się pisać po śladzie nazwy różnych mebli, przyimki miejsca, popełniając liczne błędy, nie zachowując właściwej staranności.

Uczeń rozpoznaje pojedyncze formy pisane wyrazów z rozdziału 5 i nie stara się pisać po śladzie nazw różnych mebli i przyimków miejsca lub robi to niechlujnie.

 

UNIT 6

 

CEL KSZTAŁCENIA WG NOWEJ PODSTAWY PROGRAMOWEJ

OCENA

 

BARDZO DOBRA

DOBRA

DOSTATECZNA

DOPUSZCZAJĄCA

 

Mówienie i reagowanie

 

Uczeń wita się i żegna oraz recytuje rymowankę z rozdziału 6 z nagraniem lub samodzielnie, określa posiadanie przez siebie przedmioty i pyta o posiadane przedmioty, nie popełniając większych błędów.

Uczeń wita się i żegna oraz recytuje rymowankę z rozdziału 6 z nagraniem, określa posiadanie przez siebie przedmioty i pyta o posiadane przedmioty, popełniając niewielkie błędy językowe, nie wpływające na zrozumienie wypowiedzi.

Uczeń wita się i żegna oraz recytuje próbuje recytować rymowankę z rozdziału 6 z nagraniem, stara się przy pomocy nauczyciela pytać o posiadane przedmioty i określać posiadane przez siebie przedmioty, popełniając błędy językowe, które wpływają na właściwe zrozumienie wypowiedzi.

Uczeń wita się i żegna z pomocą nauczyciela, próbuje recytować rymowankę z rozdziału 6 z nagraniem, ale nie wkłada w to należytej staranności, rozumie niektóre lub część pytań o posiadane przedmioty dzięki dużej pomocy nauczyciela i gestów.

 

Słuchanie

Uczeń rozumie proste oraz bardziej złożone polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje właściwe elementy obrazków podczas słuchania nagrań, wykonuje odpowiednie gesty towarzyszące rymowance z rozdziału 6 rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową i wykonuje zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu, nie popełniając błędów.

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje odpowiednie elementy obrazków podczas słuchanych nagrań, wykonuje w większości właściwe gesty towarzyszące rymowance z rozdziału 6, w większości rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową, wykonuje zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu, popełniając niewielkie błędy.

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i próbuje na nie reagować, wskazuje część elementów obrazków podczas słuchanych nagrań, wykonuje niektóre gesty towarzyszące rymowance z rozdziału 6, częściowo rozumie słuchaną historyjkę obrazkową oraz wykonuje niektóre lub część zadań sprawdzających rozumienie ze słuchu.

Uczeń rozumie niektóre proste polecenia nauczyciela i rzadko na nie reaguje, w większości błędnie wskazuje elementy obrazków podczas słuchanych nagrań, popełniając bardzo dużo błędów, sporadycznie wykonuje niektóre gesty towarzyszące rymowance z rozdziału 6, nie rozumie większości nagrań i historyjki obrazkowej i nie wykonuje zadań sprawdzających rozumienie ze słuchu.

 

Słownictwo i struktury

Uczeń poprawnie wskazuje i nazywa zabawki, posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 6, w tym, m.in. czasownikiem have got w zdaniach twierdzących, pytających i przeczeniach, nie popełniając większych błędów.

Uczeń w miarę poprawnie wskazuje i nazywa zabawki, posługuje się większością struktur językowych i z rozdziału 6, w tym, m.in. czasownikiem have got w zdaniach twierdzących, pytających i przeczeniach, popełniając nieliczne błędy.

Uczeń w miarę poprawnie wskazuje i nazywa zabawki przy pomocy nauczyciela, posługuje się częścią struktur językowych i z rozdziału 6, w tym, m.in. czasownikiem have got w zdaniach twierdzących, pytających i przeczeniach, popełniając liczne błędy.

Uczeń wskazuje pojedyncze zabawki, przy pomocy nauczyciela rozpoznaje część struktur językowych i z rozdziału 6, w tym, m.in. czasownik have got w zdaniach twierdzących, pytających i przeczeniach.

 

Czytanie i pisanie

Uczeń bez większych problemów rozpoznaje formy pisane poznanych w rozdziale wyrazów, czyta ze zrozumieniem proste zdania, pisze po śladzie nazwy różnych zabawek, poprawnie przepisuje nazwy zabawek oraz zdania, nie popełniając błędów, zachowując odpowiednią staranność..

Uczeń rozpoznaje większość form pisanych poznanych w rozdziale 6 wyrazów, czyta większość prostych zdań i stara się pisać po śladzie nazwy różnych zabawek oraz fragmenty zdań, popełniając drobne błędy i zachowując staranność.

Uczeń rozpoznaje niektóre formy pisane pojedynczych wyrazów z rozdziału 6, czyta z pomocą nauczyciela proste zdania i stara się pisać po śladzie nazwy różnych zabawek, popełniając liczne błędy, nie zachowując właściwej staranności.

Uczeń rozpoznaje pojedyncze formy pisane wyrazów z rozdziału 6 i nie stara się pisać po śladzie nazw różnych zabawek lub robi to niechlujnie.

 

UNIT 7

 

CEL KSZTAŁCENIA WG NOWEJ PODSTAWY PROGRAMOWEJ

OCENA

 

BARDZO DOBRA

DOBRA

DOSTATECZNA

DOPUSZCZAJĄCA

 

Mówienie i reagowanie

 

Uczeń wita się i żegna, recytuje rymowanki i śpiewa piosenki z rozdziału 7 z nagraniem lub samodzielnie, w tym piosenkę Playground song, piosenkę Let’s play song, pyta o umiejętności i określa własne umiejętności, nie popełniając większych błędów.

Uczeń wita się i żegna, recytuje rymowanki i śpiewa piosenki z rozdziału 7 z nagraniem, w tym piosenkę Playground song, piosenkę Let’s play song, pyta o umiejętności i określa własne umiejętności, popełniając niewielkie błędy językowe, nie wpływające na zrozumienie wypowiedzi.

Uczeń wita się i żegna, stara się recytować rymowanki i próbuje śpiewać piosenki z rozdziału 7 z nagraniem, w tym piosenkę Playground song, piosenkę Let’s play song, stara się przy pomocy nauczyciela pytać o umiejętności i określać własne umiejętności, popełniając błędy językowe, które wpływają na właściwe zrozumienie wypowiedzi.

Uczeń wita się i żegna z pomocą nauczyciela, z trudnością próbuje recytować rymowanki śpiewać piosenki z rozdziału 7 z nagraniem, w tym piosenkę Playground song, piosenkę Let’s play song, ale nie wkłada w to należytej staranności.

 

Słuchanie

Uczeń rozumie proste oraz bardziej złożone polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje właściwe elementy obrazków podczas słuchania nagrań, wykonuje odpowiednie gesty towarzyszące piosenkom z rozdziału 7 rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową i wykonuje zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu, nie popełniając błędów.

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje odpowiednie elementy obrazków podczas słuchanych nagrań, wykonuje w większości właściwe gesty towarzyszące piosenkom z rozdziału 7, w większości rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową, wykonuje zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu, popełniając niewielkie błędy.

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i próbuje na nie reagować, wskazuje część elementów obrazków podczas słuchanych nagrań, wykonuje niektóre gesty towarzyszące piosenkom z rozdziału 7, częściowo rozumie słuchaną historyjkę obrazkową oraz wykonuje niektóre lub część zadań sprawdzających rozumienie ze słuchu.

Uczeń rozumie niektóre proste polecenia nauczyciela i rzadko na nie reaguje, w większości błędnie wskazuje elementy obrazków podczas słuchanych nagrań, popełniając bardzo dużo błędów, sporadycznie wykonuje niektóre gesty towarzyszące piosenkom z rozdziału 7, nie rozumie większości nagrań i historyjki obrazkowej i nie wykonuje zadań sprawdzających rozumienie ze słuchu.

 

Słownictwo i struktury

Uczeń poprawnie wskazuje i nazywa różne czynności, posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 7, w tym, m.in. czasownik modalny can dla określania umiejętności, nie popełniając większych błędów.

Uczeń w miarę poprawnie wskazuje i nazywa różne czynności, posługuje się większością struktur językowych i z rozdziału 7, w tym, m.in. czasownik modalny can dla określania umiejętności, popełniając nieliczne błędy.

Uczeń w miarę poprawnie wskazuje i nazywa różne czynności przy pomocy nauczyciela, posługuje się częścią struktur językowych i z rozdziału 7, w tym, m.in. czasownikiem modalny can dla określania umiejętności, popełniając liczne błędy.

Uczeń wskazuje pojedyncze czynności, przy pomocy nauczyciela rozpoznaje część struktur językowych i z rozdziału 7, w tym, m.in. czasownik modalny can dla określania umiejętności.

 

Czytanie i pisanie

Uczeń bez większych problemów rozpoznaje formy pisane poznanych w rozdziale 7 wyrazów, czyta ze zrozumieniem proste zdania, pisze po śladzie nazwy różnych czynności, poprawnie przepisuje nazwy czynności oraz zdania, nie popełniając błędów, zachowując odpowiednią staranność..

Uczeń rozpoznaje większość form pisanych poznanych w rozdziale 7 wyrazów, czyta większość prostych zdań i stara się pisać po śladzie nazwy różnych czynności oraz przepisywać fragmenty zdań lub całe zdania, popełniając drobne błędy i zachowując staranność.

Uczeń rozpoznaje formy pisane pojedynczych wyrazów z rozdziału 7, czyta z pomocą nauczyciela proste zdania i stara się pisać po śladzie nazwy różnych czynności oraz pisać fragmenty zdań, popełniając liczne błędy, nie zachowując właściwej staranności.

Uczeń rozpoznaje pojedyncze formy pisane wyrazów z rozdziału 7 i nie stara się pisać po śladzie nazw różnych czynności lub robi to niechlujnie.

 

UNIT 8

 

CEL KSZTAŁCENIA WG NOWEJ PODSTAWY PROGRAMOWEJ

OCENA

 

BARDZO DOBRA

DOBRA

DOSTATECZNA

DOPUSZCZAJĄCA

 

Mówienie i reagowanie

 

Uczeń wita się i żegna oraz recytuje rymowankę z rozdziału 8 z nagraniem lub samodzielnie, opisuje wygląd różnych osób, nie popełniając większych błędów.

Uczeń wita się i żegna oraz recytuje rymowankę z rozdziału 8 z nagraniem, opisuje wygląd różnych osób, popełniając niewielkie błędy językowe, nie wpływające na zrozumienie wypowiedzi.

Uczeń wita się i żegna oraz recytuje próbuje recytować rymowankę z rozdziału 8 z nagraniem, stara się przy pomocy nauczyciela opisywać wygląd różnych osób, popełniając błędy językowe, które wpływają na właściwe zrozumienie wypowiedzi.

Uczeń wita się i żegna z pomocą nauczyciela, próbuje recytować rymowankę z rozdziału 8 z nagraniem, ale nie wkłada w to należytej staranności, rozumie część opisów wyglądu dzięki dużej pomocy nauczyciela i gestów.

 

Słuchanie

Uczeń rozumie proste oraz bardziej złożone polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje właściwe elementy obrazków podczas słuchania nagrań, wykonuje odpowiednie gesty towarzyszące rymowance z rozdziału 8 rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową i wykonuje zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu, nie popełniając błędów.

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje, wskazuje odpowiednie elementy obrazków podczas słuchanych nagrań, wykonuje w większości właściwe gesty towarzyszące rymowance z rozdziału 8, w większości rozumie i odgrywa słuchaną historyjkę obrazkową, wykonuje zadania sprawdzające rozumienie ze słuchu, popełniając niewielkie błędy.

Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i próbuje na nie reagować, wskazuje część elementów obrazków podczas słuchanych nagrań, wykonuje niektóre gesty towarzyszące rymowance z rozdziału 8, częściowo rozumie słuchaną historyjkę obrazkową oraz wykonuje niektóre lub część zadań sprawdzających rozumienie ze słuchu.

Uczeń rozumie niektóre proste polecenia nauczyciela i rzadko na nie reaguje, w większości błędnie wskazuje elementy obrazków podczas słuchanych nagrań, popełniając bardzo dużo błędów, sporadycznie wykonuje niektóre gesty towarzyszące rymowance z rozdziału 8, nie rozumie większości nagrań i historyjki obrazkowej i nie wykonuje zadań sprawdzających rozumienie ze słuchu.

 

Słownictwo i struktury

Uczeń poprawnie wskazuje i nazywa części twarzy i głowy, posługuje się strukturami językowymi z rozdziału 8, w tym, m.in. czasownikiem have/has got, nie popełniając większych błędów.

Uczeń w miarę poprawnie wskazuje i nazywa części twarzy i głowy, posługuje się większością struktur językowych i z rozdziału 8, w tym, m.in. czasownikiem have/has got, popełniając nieliczne błędy.

Uczeń w miarę poprawnie wskazuje i nazywa części twarzy i głowy przy pomocy nauczyciela, posługuje się częścią struktur językowych i z rozdziału 8, w tym, m.in. czasownikiem have/has got, popełniając liczne błędy.

Uczeń wskazuje pojedyncze części twarzy i głowy, przy pomocy nauczyciela rozpoznaje część struktur językowych i z rozdziału 8, w tym, m.in. czasownik have/has got

 

Czytanie i pisanie

Uczeń bez większych problemów rozpoznaje formy pisane poznanych w rozdziale 8 wyrazów, czyta ze zrozumieniem proste zdania, pisze po śladzie nazwy różnych części twarzy i głowy, poprawnie przepisuje fragmenty zdań związanych z opisem wyglądu oraz pisze pełne zdania, nie popełniając błędów, zachowując odpowiednią staranność..

Uczeń rozpoznaje większość form pisanych poznanych w rozdziale 8 wyrazów, czyta większość prostych zdań i stara się pisać po śladzie nazwy różnych części twarzy i głowy oraz przepisywać fragmenty zdań lub całe zdania związane z opisem wyglądu, popełniając drobne błędy i zachowując staranność.

Uczeń rozpoznaje formy pisane pojedynczych wyrazów z rozdziału 8, czyta z pomocą nauczyciela proste zdania i stara się pisać po śladzie nazwy różnych części twarzy i głowy oraz pisać fragmenty zdań związanych z opisem wyglądu, popełniając liczne błędy, nie zachowując właściwej staranności.

Uczeń rozpoznaje pojedyncze formy pisane wyrazów z rozdziału 8 i nie stara się pisać po śladzie nazw różnych części twarzy i głowy lub robi to niechlujnie.

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kołaczkowie
    ul. Szkolna 2
    06-406 Kołaczków
  • (+48)23/671-16-27

Galeria zdjęć