Nawigacja

  • Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

     

        W dniach 13 – 20 maja 2022r.  obchodziliśmy w szkole Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem  bezpieczeństwa w ruchu drogowym, którego koordynatorem w naszej szkole była p. Krystyna Prusińska. To inicjatywa Wojewody Mazowieckiego oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, Jego głównym celem jest wzrost świadomości dotyczącej szeroko pojętego bezpieczeństwa. W ciągu całego tygodnia podczas zajęć omawialiśmy zagadnienia dotyczące tego jakże ważnego tematu. Uczniowie oprócz pogadanek rozwiązywali testy i quizy wiedzy o ruchu drogowym.

              W poniedziałek - 18 maja uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie. Były to bardzo ciekawe zajęcia z zakresu przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, połączone z pokazem i instruktażem dla poszczególnych grup wiekowych. W trosce o ich bezpieczeństwo i widoczność na drodze otrzymali odblaski.

              We wtorek – 19 maja gościliśmy w szkole przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczkowie. Podczas wydarzenia strażacy zaprezentowali wyposażenie wozu, pokaz sprzętu specjalistycznego i opowiedzieli o ich roli w akcjach ratujących ludzkie życie.

              Środa – 20 maja była dniem pokonywania   toru przeszkód na rowerze w ramach praktycznych przygotowań do egzaminu na kartę rowerową.

              Czwartek – 21 maja to Dzień Odblasków pod hasłem „Świeć przykładem”. To zachęcenie uczestników ruchu drogowego, zarówno pieszych, jaki i rowerzystów do noszenia elementów odblaskowych. Uczniowie wykazali się pomysłowością, były kamizelki odblaskowe oraz odblaski przy plecakach i rowerach.

              Piątek to dzień prac plastycznych poświęconych tematyce bezpieczeństwa. Młodsi uczniowie wraz z przedszkolakami wykonywali plakaty i rysunki, a ich prace zostały wyeksponowane na wystawie pod hasłem” Na rowerze czy na nogach – niech bezpieczna będzie droga”.

              Przedsięwzięcie powinno przyczynić się do formowania odpowiedzialnych postaw, odpowiednich zachowań  oraz pomóc dzieciom minimalizować zagrożenia, jakie mogą ich spotkać w życiu codziennym.

     

             

  • KONKURS ŁADNEGO CZYTANIA.

    KONKURS ŁADNEGO CZYTANIA.

    W piątek 13 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie ładnego czytania „ Z książką za pan brat” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Opinogórze.

    Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych:

    I grupa – uczniowie w wieku 8 – 11 lat

    II grupa – uczniowie w wieku 12 – 15 lat

    W obu grupach nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsca.

    W kategorii klas młodszych:

    I miejsce – Konrad Tekliński kl. I

    III miejsce – Maja Górska kl. I

    W kategorii klas starszych:

    I miejsce – Antonina Krzykowska kl. VIII

    Wyróżnienia w konkursie zdobyli:

    Julia Omietańska kl.I

    Miłosz Mikłowski kl. II

    Piotr Łuczkowski kl. II

    Szymon Soska kl. II

    Natalia Szczepanik kl. III

    Klaudia Tomczak kl. VIII

    Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

    Po rozstrzygnięciu konkursu i wręczeniu nagród uczestnicy wzięli udział w warsztatach recytatorskich poprowadzonych przez p. Annę Mikę, aktorkę związaną z wieloma teatrami alternatywnymi i zajmującą się audiodeskrypcją.

    Zdjęcia z konkursu i warsztatów można zobaczyć na stronie biblioteki:

    https://gbpopinogora.pl/n,gminny-konkurs-ladnego-czytania-z-ksiazka-za-pan-brat

     

     

     

  • Rozdanie nagród w konkursie plastycznym w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki

              W czwartek 5 maja w pięknej wiosennej scenerii odbyło się rozdanie nagród w Konkursie Plastycznym na najlepszą ilustrację do wiersza „Stefek Burczymucha” Marii Konopnickiej. Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w tym konkursie i  zdobyli większość nagród, z czego jesteśmy bardzo dumni.  Prace naszych uczniów można obejrzeć w holu oraz przed PCKiSz.

     

    Nagrodzeni uczniowie:

    I nagroda – Damian Chuma – kl. I

    I nagroda – Konrad Tekliński – kl.I

    II nagroda –  Iga Żbikowska – kl.I

    II nagroda – Amelia Komorska – kl. III

    II nagroda – Sebastian Noworucki – kl. I

    II nagroda – Szymon Soska – kl. II

    III nagroda – Daria Głuśniewska – kl. II

    III nagroda – Wojciech Litner – kl. III 

    wyróżnienia: 

     Zofia Rogalska – kl. 0

    Piotr Łuczkowski – kl. II

    Szymon Brzoza – kl. III

    Fabian Czarnewicz – kl. I

    Julia Dziewiątkowska – kl. II

    Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom!

    ZDJĘCIA Z ROZDANIA NAGRÓD MOŻNA OBEJRZEĆ NA STRONIE PCKiSZ. Link

    http://pckisz.pl/rozdanie-nagrod-w-konkursie-plastycznym-na-najlepsza-ilustracje-do-wiersza-stefek-burczymucha/

  • ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

                 4 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji  Święta Narodowego Trzeciego Maja. W bieżącym roku przypadała 231. rocznica uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowożytnej konstytucji.

              Apel rozpoczął się odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego”, po którym szkolna społeczność obejrzała montaż słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów klasy czwartej i szóstej pod kierunkiem p. I. Ulińskiej. Na zakończenie akademii występujący przypomnieli piękne polskie piosenki patriotyczne. Była to dla wszystkich ciekawa lekcja historii.

  •  WIERSZE O WIOŚNIE

                                       

       Wiosna to najpiękniejsza pora roku, przyroda budzi się do życia. Pięknie ubrali to w słowa poeci, mamy wiele utworów, które traktują o jej aurze, naturze, kapryśności , ale przede wszystkim pięknie. Wiersz o wiośnie od razu przywołuje na myśl słońce, pierwsze podmuchy ciepłego powietrza, zieloną trawę, pojawiające się na drzewach listki.

     Z inicjatywy biblioteki szkolnej 4 kwietnia uczniowie klasy VIII mieli okazję zaprezentować wiersze o wiośnie swoim najmłodszym kolegom i koleżankom – przedszkolakom.

    Rozpoczęliśmy od wiersza „Powitanie wiosny”  patronki naszej szkoły – Marii Konopnickiej.

      „ Leci pliszka spod kamyczka:

      - Ja się macie dzieci!

      Już przybyła wiosna miła, już słoneczko świeci!

      Poszły rzeki w świat daleki, płyną het - do morza;

       A ja śpiewam, a ja lecę, gdzie ta ranna zorza!”

      Tematyka  wszystkich utworów poetyckich dotyczyła zwiastunów tej pory roku, pierwszych kwiatów, porządków w ogródkach.

      Przedszkolaki w wielkim skupieniu wysłuchały wierszyków. Później wypowiadali się na ich temat. Podsumowaniem spotkania były zagadki o wiośnie, w których maluchy chętnie wzięły udział. Na koniec wszyscy razem, młodsi i starsi zatańczyli „ Kaczuszki”.

                                                                                                        Opiekun biblioteki szkolnej

  • WIELKANOCNE  WARSZTATY  PLASTYCZNE

      11 kwietnia  uczniowie kasy III uczestniczyli w wielkanocnych warsztatach plastycznych zorganizowanych przez bibliotekę szkolną. Zajęcia były okazją do tworzenia ozdób świątecznych, a także porozmawiania o  symbolach Świąt Wielkanocnych.

    Dzieci w asyście uczniów klasy VIII tworzyli dekoracje z zajączkiem, kurczaczkiem, czy pisanką w roli głównej. Trzecioklasiści pracowali z wielkim zaangażowaniem, a ich piękne, kolorowe prace przyozdobiły klasę. Warsztaty pozwoliły na rozwijanie zdolności plastycznych i manualnych ich uczestników Był to dobry pomysł na  kultywowanie tradycji i zabawę w świątecznym klimacie.

     

                                                                                                                           Opiekun biblioteki szkolnej

  • KLASA 1

    UCZNIOWIE KLASY 1 PREZENTUJĄ SWOJE OZDOBY WIELKANOCNE. 

  • ŻYCZENIA WIELKANOCNE

  • SPOTKANIE Z RODZICAMI

    W środę 20 kwietnia o godzinie 15.15 rozpoczną się spotkania wychowawców z rodzicami.

  • WYJAZD NA WARSZTATY WIELKANOCNE

             Dnia 7 kwietnia 2022 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasa I wraz z wychowawcami   uczestniczyły w wyjeździe do  Fabryki Pomysłów w Ciechanowie.  Uczniowie brali udział w warsztatach  kreatywnych „Pisanka wielkanocna”  podczas których zapoznały się ze zwyczajami, obrzędami i tradycjami związanymi ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Ponadto samodzielnie ozdobiły pisankę rozwijając zdolności plastyczne i manualne  pobudzając swoją kreatywność i wyobraźnię. Dzieci z radością i zaangażowaniem wykonywały swoją ozdobę, a następnie z jeszcze większą ochotą brały udział w rozbijaniu piniaty z cukierkami. Na zakończenie warsztatów dzieci miały możliwość na wesołą i swobodną zabawę na sali z kulkami.

             W drodze powrotnej do szkoły, korzystając z ładnej, wiosennej pogody wybraliśmy się na spacer do parku w Opinogórze.  Odwiedziliśmy również miejscową ”Ptaszarnię” zlokalizowaną w pobliżu zabytkowego pałacyku, w skład której wchodzą różne gatunki ptaków. Mieliśmy dużo szczęścia, gdyż ku uciesze wszystkich, paw dumnie rozłożył swoje piękne pióra.

             Mimo, że nasza wycieczka nie była długa dostarczyła nam wiele wrażeń oraz radości. 

  • GEOGRAFIA NA WESOŁO

    Nowa galeria GEOGRAFIA NA WESOŁO została dodana do albumu fotograficznego

    Geografia na wesoło - Kultura Azji

                Szkoła to nie tylko nauka, ale i dobra zabawa. Uczniowie klasy VIII zaprezentowali kolegom i koleżankom temat z geografii- Kultura Azji. Przygotowali wspaniały pokaz kultury tego kontynentu, prezentując tradycyjne stroje, fryzury, jedzenie, picie, pismo oraz wróżby. Wyświetlili  prezentację o środowisku przyrodniczym, gospodarce i kulturze kontynentu, w czasie której rozbrzmiewały tradycyjne azjatyckie dźwięki. Pokaz bardzo się podobał, a uczniowie mogli choć na godzinę przenieść się w inne rejony świata i podziwiać równie piękną jak nasza kulturę i tradycję.

    Aga W.

  • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2021

    Nowa galeria DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2021 została dodana do albumu fotograficznego

  • POMOC DLA UKRAINY

    Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kołaczkowie włączyła się do akcji charytatywnej ,,Pomoc dla Ukrainy”. Uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły przystąpili do szczytnego celu i ruszyła zbiórka niezbędnych artykułów, które trafią do mieszkańców Ukrainy. Zbierane były środki czystości, produkty medyczne, artykuły dla dzieci. Wszystkie artykuły zostały przekazane do PCK.

    Wyrazy podziękowania za wielkie serce, otwartość i ofiarność należą się wszystkim darczyńcom.

    Dziękujemy bardzo.

    SKW

  • PAKA DLA PSIAKA

     

    Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kołaczkowie wzięli udział w akcji charytatywnej ,,Paka dla psiaka”. Zbierali karmę dla psów i kotów, akcesoria dla zwierząt, które później zostały przekazane do schroniska zwierząt w Pawłowie. Uczniowie chętnie się angażują w akcje, mające na celu pomoc potrzebującym nie tylko ludziom ale i zwierzętom.

    Za tak wspaniałą postawę, ogromne serce należą się im ogromne podziękowania.

    Aga W. 

  • Dzień Misia w przedszkolu

     

    Wolontariusze z klasy VIII nie zapominają o swoich młodszych koleżankach i kolegach ze szkoły, dlatego razem celebrują różne święta. Tym razem ,,Dzień Misia”, który okazał się być zabawny i roztańczony. Wszyscy razem świetnie się bawili przy wierszykach, kolorowankach, zagadkach i oczywiście tańcach. Przedszkolaki z początku trochę nieśmiali, później szybko dołączyli do zabawy. Na koniec, każdy z nich dostał mały prezencik. Maluchy zawsze serdecznie witają starszych kolegów i koleżanki i są chętni do nauki i zabawy.

    SKW

  • Dzień Postaci z Bajek

    Wolontariusze z chęcią angażują się w różnego rodzaju akcje w szkole jak i poza nią wspierając młodszych i potrzebujących, organizują też imprezy okolicznościowe. Tym razem uczniowie z klasy VII z radością i chęcią spędzili czas z przedszkolakami świętując Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie przygotowali się solidnie: stroje niektórych postaci ze znanych bajek, w które byli przebrani, piosenki, zagadki, wierszyki, prezenty i dużo uśmiechu, dobrego humoru i radości. Takie akcesoria to już 100% dobrej, wspólnej zabawy i mile spędzonego czasu. Bawiły się dobrze nie tylko maluchy ale i ich starsi koledzy i koleżanki.    

  • REKRUTACJA

    Od 14 do 18 lutego 2022  odbywa się rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej. Dokumenty proszę składać do sekretariatu. Wnioski dla dzieci kontynuujących naukę będą dostępne w oddziale przedszkolnym. Wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego jest dostępny 

  • Wesołych Świąt

  • Sportowy sukces

    Z dumą informujemy, że uczeń klasy siódmej Jakub Sumiła zdobył złoty medal na zawodach bokserskich.

     

  • JASEŁKA 2021

    Nowa galeria JASEŁKA 2021 została dodana do albumu fotograficznego

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kołaczkowie
    ul. Szkolna 2
    06-406 Kołaczków
  • (+48)23/671-16-27

Galeria zdjęć