Nawigacja

  • 11 LISTOPADA

    „Naród, który nie szanuje swej przeszłości,

    nie zasługuje na szacunek teraźniejszości

    i nie ma prawa do przyszłości.’’

    Marszałek Józef Piłsudski

     

          Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

     

              Dnia 10 listopada w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej  odbyła się uroczysta akademia z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

    Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 r., kiedy to po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Święto zostało ustanowione w 1937 roku, ale od 1939 roku nie było obchodzone – przywrócono je w 1989r.

               Przed rozpoczęciem apelu cała społeczność szkolna przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Szkoła do Hymnu. Na początku uroczystości na sali gimnastycznej  wprowadzono poczet sztandarowy. Montaż słowno - muzyczny przygotowali uczniowie kl. V, VI i VII pod kierunkiem p. Ireny Ulińskiej.

              Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i je pielęgnować.

     

  •   # PRZERWA NA CZYTANIE

                

                21 października nasza szkoła była zaczytana. Wzięliśmy  bowiem   udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „ Przerwa na czytanie”.
                Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kołaczkowie po raz pierwszy dołączyła do tego wydarzenia .Uczestniczyła w nim  cała społeczność szkoły. Każdy z uczestników wypożyczył z biblioteki szkolnej lub przyniósł z domu swoją  ulubioną książkę. Czytano wszędzie- na korytarzach, w salach, bibliotece i boisku szkolnym.  Przedszkolaki  z dużym zainteresowaniem  słuchały utworu  „ Jak Wojtek został strażakiem” Czesłąwa Janczarskiego czytanego  przez starsze koleżanki z klas VII - VIII. Uczniom z  klas I – II czytali wychowawcy. W klasie II były to

     ” Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” Justyny Bednarek, zaś w klasie I - „ Niesforny alfabet” Grzegorza Kasdepke.

    Klasa VII  w ramach klasowego projektu stworzyła „ drzwi” do  „ Małego Księcia ‘’Antoine de Saint-Exupéry. Cytaty: „Na pustyni jest się trochę samotnym.- Równie samotnym jest się wśród ludzi”, „Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem” i inne warto przytulić  do serca, bo są piękne i mądre.  
    W klasie IV piątek ogłoszono Dniem Książki i oprócz samodzielnego czytania uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali  fragmentów książki” Psie troski, czyli o wielkiej przyjaźni na cztery łapy i dwa serca” Toma Justyniarskiego czytanego przez gościa - przewodniczącą Klasowej Rady Rodziców.

                Przedsięwzięcie było okazją do promowania czytelnictwa w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.To zachęta również do sięgania po książki w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

     Wspólne czytanie  dało dużo radości i sprawiło wiele przyjemności wszystkim „ zaczytanym”.

                                         CZYTANIE DAJE MOC

    Linki poniżej zachęcają do zapoznania się z pełną dokumentacją fotograficzną naszej akcji.

  • NASZE PRACE - KLASA II

    Dary jesieni stanowią wspaniałą inspirację do rozwijania talentów plastycznych naszych uczniów. Prace uczniów drugiej klasy są dobitnym tego przykładem. Sympatyczne, wesołe stworki świadczą o niezwykłej kreatywności dzieci. 

  • KLASA II ODKRYWA UROKI JESIENI

  • ZABAWY U PRZEDSZKOLAKÓW

    Wolontariusze jak co roku chętnie odwiedzają swoich młodszych kolegów i koleżanki w przedszkolu, aby spędzić miło razem czas. Uczniowie klasy VIII na wizytę u maluchów dobrze się przygotowali. Przebrania, zabawy, piosenki, wierszyki i tańce. Tymi atrybutami podbili serca maluszków, którzy chętnie i miło bawili się razem. Na pewno przedszkolaki czekają z niecierpliwością na ponowne spotkanie i zabawę.

  • POZALEKCYJNE ZAINTERESOWANIA NASZYCH UCZNIÓW

    Nasi uczniowie rozwijają swoje zainteresowania w różnych dziedzinach. Dużym zainteresowaniem cieszą    się sporty walki.

    Fabian Czarnewicz z drugiej klasy trenuje taekwondo. Bierze udział w zawodach.

    Życzymy sukcesów!

  • "MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻANCU"

    18 października 2022r. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kołaczkowie po raz drugi wzięła udział w kampanii modlitewnej: "Milion dzieci modli się na Różańcu", w której modlitewnie łączą się dzieci z całego świata.

    Podczas lekcji religii, w dniach: 18, 19 i 20 X, uczniowie z naszej szkoły modlili się w intencji jedności i pokoju na świecie, oglądali spot reklamowy kampanii, uczyli się modlitwy różańcowej oraz śpiewali pieśni maryjne. Akcja ta także odbyła się w kościele parafialnym w Pałukach, w której również brały udział dzieci z naszej szkoły. Organizatorami akcji w szkole i parafii byli p. Natalia Chuma i ks. Proboszcz Wacław Michalski.

    Kampania ta jest organizowana w szkołach, przedszkolach, parafiach, ośrodkach opieki, domach dziecka i wielu innych miejscach na całym świecie.

    #miliondzieci #modlitwamilionadzieci #miliondziecimodlisienarozancu

    Więcej informacji nt. kampanii modlitewnej: 

    https://pkwp.org/kampanie/milion_dzieci_modli_sie_na_rozancu 

  • MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK  2022

    MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK  2022

              Po raz trzeci nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej  kampanii społecznej

     „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

              Pierwszoklasiści otrzymali publikację przygotowaną przez Instytut Książki w postaci Wyprawki Czytelniczej. Dzień jej przekazania był bardzo uroczysty dla dzieci, 13 października bowiem zostali uroczycie pasowani na uczniów.

              W skład pakietu wchodzą:  książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet. Książka  zaprasza młodego, początkującego i coraz bardziej samodzielnego czytelnika do smakowania dobrej literatury i sztuki. Ciekawe teksty o tematyce bliskiej dzieciom, przeplatają się z najwyższej klasy ilustracją. „Czytanie” obrazów jest tak samo fascynujące jak czytanie wyrazów.

              Nie zmieniły się również najważniejsze cele  projektu :  rozbudzanie w dzieciach miłości do czytania już od najmłodszych lat, zachęcanie rodziców i opiekunów do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem i budowania w ten sposób trwałych więzi, przypominanie  o korzyściach wynikających z czytania dla rozwoju dziecka .       

              Życzymy wielu niezapomnianych przygód z książką, niech stanie się ona  wsparciem dziecka w jego drodze do mądrego i dobrego życia.

  • NASZA SZKOŁA PRZYSTĄPIŁA DO AKCJI LIDLA "SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW"

    PROSIMY WSZYSTKICH O WSPARCIE NASZEJ SZKOŁY. Niżej zamieszczamy materiały informacyjne ze strony lidl.pl oraz link,  pod którym można osobiście przekazać TALENCIAKA naszej szkole

    WSZYSTKIM Z GÓRY PIĘKNIE DZIĘKUJEMY! 

  • PASOWANIE NA UCZNIA I KLASY 2022

    PASOWANIE NA UCZNIA I KLASY 2022

    ​​​​​​PASOWANIE ORAZ OTRZĘSINY KLASY I

              13 października 2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów szkoły. Pierwszoklasiści  pięknie zaprezentowali się  śpiewając piosenki  i  recytując wiersze, które zostały przygotowane przez wychowawcę klasy p. Grzegorza Bastka.  Najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez p. Dyrektor Izabelę Miklaszewską. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.

              Po części oficjalnej odbyły się otrzęsiny pierwszoklasistów, które zostały przygotowane przez uczniów klasy VIII pod kierunkiem  p. Ewy Górskiej. Po wykonaniu wszystkich zadań każde dziecko  otrzymało pamiątkowy medal.

              Wszystkim pasowanym uczniom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

              Podczas tej uroczystości nie mogło zabraknąć również podziękowań i życzeń skierowanych do nauczycieli i pracowników szkoły w związku ze zbliżającym się Świętem  Edukacji Narodowej. 

    Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z uroczystości pasowania na ucznia klasy I zamieszczonymi w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.

  • SZKOLNY     KONKURS    CZYTELNICZY

     SZKOLNY     KONKURS    CZYTELNICZY

                                     

     W czwartek  29 września br. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem wydarzenia  jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała Szkolny Konkurs Czytelniczy „ Jesienne czytanie z Marią Konopnicką”, skierowany do uczniów klas II – IV. Czytany był utwór patronki „ Na jagody”. Wzięło w nim udział 10 uczniów.

     

    I miejsce zajęła  Maja Górska z kl. II

    II miejsce – Wojciech Litner z kl. IV

    III miejsce – Konrad Tekliński z kl. III

     IV miejsce – Amelia Komorska z kl. IV

    Wyróżnienia otrzymali:

    Amelia Kecmerska, kl. II

    Julia Omietańska , kl.II

    Miłosz Mikłowski, kl. III

    Szymon Soska, kl. III

    Julia Adamiak , kl. IV

    Natalia Szczepanik, kl. IV

    Uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy również nagrody książkowe.

    Wszystkim gratulujemy i życzymy wielu  wspaniałych przygód z książką.

                      Książki radość dają tym, co czytają i słuchają.

     

  • KLASA II UCZY SIĘ UDZIELAĆ PIERWSZEJ POMOCY

  • KLASA 4 ODKRYWA ŚLADY PRZESZŁOŚCI W SWOICH DOMACH

    Uczniowie klasy IV na lekcję „Historia wokół nas” przynieśli ze swoich domów dużo ciekawych przedmiotów – pamiątek z przeszłości. Większość uczniów wykonała zdjęcia tych rzeczy, których nie byli w stanie zabrać ze sobą. Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli „ślady przeszłości”, które koleżanki i koledzy odnaleźli w rodzinnych schowkach i magazynach.

  • DZIEŃ DOBRYCH WIADOMOŚCI I DZIEŃ EMOTIKONKA

     

    Dzień dobrych wiadomości i dzień emotikonka to dwa radosne święta, które nasi uczniowie obchodzili w trzecim tygodniu września. Wszyscy znamy emotikonki – znaki, bez których teraz ciężko sobie wyobrazić komunikację, zwłaszcza w dobie internetu i telefonów komórkowych. Takie graficzne skróty są coraz częściej używane przez wszystkich - bez wyjątku. Przyczyniają się one również do przekazywania różnych wiadomości, zwłaszcza tych dobrych. Oprócz emotikonków, można też przekazać pisemną wiadomość lub pozytywną sentencję swoim znajomym. Sprawić im przyjemność lub przekazać co do nich czujemy, co o nich myślimy. Dobrze jest dostać, usłyszeć dobre słowo, uśmiech od innej osoby. Mała rzecz, a cieszy i podbudowuje.

    Życzę uśmiechu, każdego dnia i samych dobrych wiadomości : ))                

    AW

  • NARODOWE   CZYTANIE  2022

     

     Tegoroczna, 11 edycja Narodowego Czytania w Opinogórze Górnej odbyła się w piątek 2 września  w Dworku Krasińskich. Organizatorami uroczystości było Muzeum Romantyzmu we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną .

    Bohaterami wydarzenia były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Po raz pierwszy utwory zostały wydane 200 lat temu w Wilnie. Stąd też bieżący rok został ogłoszony Rokiem Romantyzmu Polskiego.

    W wydarzeniu tym uczestniczyło również 3 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Kołaczkowie: Mateusz Przybylski z kl. V, Ewa Żbikowska z kl. VII i Jakub Pieszczyk z kl. VIII wraz z opiekunem biblioteki  Krystyną Prusińską.

    Prezentacje Mickiewiczowskich Ballad i romansów były przeplatane ludowymi piosenkami w wykonaniu Klubu Senior+ z Dzbonia.

    Akcja ma na celu promować czytelnictwo i pokazać, jak ważne i piękne jest czytanie książek.

  • KOLEJNY SUKCES JAKUBA SUMIŁY

    Uczeń VIII klasy Jakub Sumiła odnosi kolejne sukcesy w boksie. Tym razem Jego zaangażowanie, talent i systematyczna praca zaowocowały zdobyciem tytułu wicemistrzowskiego i srebrnego medalu w Mistrzostwach Mazowsza. Dzięki temu Kuba zakwalifikował się do Mistrzostw Polski. Aktualnie trwają treningi i przygotowania do tego ważnego wydarzenia w sportowej karierze  naszego ucznia.

    Z całej siły trzymamy za Niego kciuki i życzymy kolejnych zwycięstw.

    Zamieszczamy fotografie z Mistrzostw opublikowane na facebooku Ciechanowskiego Klubu Bokserskiego.

  • ROK SZKOLNY 2022/2023 ROZPOCZĘTY

     

    1 września 2022 nasza szkoła znów zaczęła tętnić życiem. Uczniowie, Rodzice i pracownicy szkoły spieszyli   na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Pomimo trwających na zewnątrz budynku prac remontowych, frekwencja była niemal stuprocentowa. Uczniowie zebrani w sali gimnastycznej z pewnym napięciem czekali na pierwszy dzwonek. Wakacyjna swoboda i niezależność właśnie się skończyły. Uczniowie pokazali jednak, że  pamiętają o swoich obowiązkach. Galowe stroje dodawały powagi całej uroczystości, która rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego  i odśpiewaniu hymnu. Pani Izabela Miklaszewska, pełniąca obowiązki dyrektora, po rezygnacji Juliusza Ulińskiego, serdecznie powitała zebranych i nakreśliła perspektywy nadchodzących miesięcy roku szkolnego 2022/2023. Życzyła wszystkim sukcesów w realizacji planów na przyszłość, otwartości na nowe wyzwania. Uczniowie klasy I i II wspomagani przez piątoklasistów zaprezentowali przygotowany i koordynowany przez panią Ewę Topczyńską  program artystyczny, który wzbudził uznanie widzów i został nagrodzony wielkim brawami. Spotkania poszczególnych klas z wychowawcami były kulminacyjnym punktem tego dnia.

  • NASZA SZKOŁA UCZESTNICZY W PROJEKCIE "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI"

    Nasza szkoła przystąpiła do Rządowego Projektu Laboratoria Przyszłości. Jest to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

    W ramach programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

    Z pozyskanych środków zakupiono:

    1. Drukarka 3D Sygnis Edu Lab 3D
    2. Moje Bambino Sygnis Edu Lab 3D – pakiet podstawowy
    3. Zestaw edukacyjny Arduino
    4. Statyw do aparatu i kamery
    5. Mikrofon kierunkowy Saramonic Vinic – Mini
    6. Mikroport Saramonic Blink 500 Bl
    7. Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
    8. Laptop Acer Travel Mate P2 i 3 4 GB 256 SSD
    9. Zestaw oświetleniowy Lampa SOFT BOX ze statywem i żarówką
    10. Aparat fotograficzny Canon Power Shot G7 x Mark II
    11. Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2 w 1 ST – 880 z Atten
    12. 5 zestawów Robot Pfoton Edu + Magic Dongle
    13. Zestaw 6 Blue – Botów ze stacją dokującą
    14. Bezprzewodowy głośnik przenośny Sony SRS – XP500
    15. LEGO education SPIKE Prime – zestaw podstawowy
    16. LEGO education SPIKE Prime – zestaw rozszerzony
    17. Trasa modułowa dla Bee-Bota i Blue-Bota
    18. Zestaw z mikrofonem  nagłownym VarlyX
    19. Magformers Designer 62 el.
    20. Magformers 30 nt
    21. Magic Dongle do robota Pfoton

    Zakupiony nowoczesny sprzęt będzie wykorzystywany  od przyszłego roku szkolnego podczas obowiązkowych zajęć edukacyjnych, a także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

     

     

  • ZWIEDZAMY OLSZTYNEK I OLSZTYN - 9 CZERWCA 2022.

    W myśl zasady, że podróże kształcą, początek czerwca w naszej szkole obfitował w wyjazdy.

    1 czerwca przedszkolaki świętowały Dzień Dziecka w Ciechanowie. 7 czerwca klasy I-III pojechały na wycieczkę do Warszawy, a 9 czerwca klasy IV-VIII odwiedziły Olsztynek i Olsztyn. Organizatorką ostatniej wycieczki była pani Krystyna Prusińska, a biuro podróży MS Travel z Ciechanowa zajęło się realizacją wyjazdu. Pilotowała nasz wyjazd pani Monika Zawadzka-Lasocka, która kolejny już raz wykreowała jego niezwykle pozytywną atmosferę.

    Droga do Olszynka minęła bardzo szybko. Przed wejściem do Huty Szkła Artystycznego byliśmy tuż przed czasem. Obiekt z zewnątrz wyglądał niepozornie, lecz to co działo się wewnątrz dostarczyło dzieciom wielu ciekawych wrażeń. Poznały proces technologiczny produkcji szkła, dowiedziały się jakie narzędzia są w nim wykorzystywane. Uczniowie zobaczyli też jakich umiejętności wymaga się od pracowników takich zakładów. Mogli podziwiać ich kunszt artystyczny, precyzję, a przede wszystkim    szybkość działania. Na zakończenie pokazu jego uczestnicy mogli sprawdzić zdobytą  wiedzę w krótkim quizie. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi dzieci nagradzano wyrobami wyprodukowanymi w warsztacie. Po wyjściu z hali hutniczej, w kiosku na zewnątrz można było kupić drobne szklane upominki, z czego dzieci chętnie skorzystały.

    Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Starym Mieście oraz obejrzenie dziedzińca Olsztyńskiego Zamku. Następnie udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczego, gdzie uczniowie podzieleni na 2 grupy, uczestniczyli w pasjonujących zajęciach edukacyjnych oraz zwiedzali wystawę fauny Warmii i Mazur. Po posiłku wyruszyliśmy do planetarium, aby uczestniczyć w seansie  dydaktycznym „Niebo nad nami”. Prezentowane treści były niezwykle ciekawe, choć dość trudne w odbiorze. Pomimo to uczniowie byli pod wrażeniem tego niezwykłego miejsca. Pamiątkowe zdjęcie przed Olsztyńskim planetarium  było podsumowaniem naszej wyprawy.

    Pomimo wcześniejszych obaw pogoda nam dopisywała. Niewielki deszcz, który przeszedł nad miastem podczas naszego posiłku, odświeżył powietrze i sprawił, że podróż powrotna  w klimatyzowanym autokarze była jeszcze przyjemniejsza. 

  • WYCIECZKA DO STOLICY 7.IV.2022

    Nowa galeria WYCIECZKA DO STOLICY 7.IV.2022 została dodana do albumu fotograficznego

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kołaczkowie
    ul. Szkolna 2
    06-406 Kołaczków
  • (+48)23/671-16-27

Galeria zdjęć