Nawigacja

  • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     

    Pluszowe misie jako jedyne z zabawek doczekały się swojego święta - przypada ono 25 listopada. Ze względu na to, że w tym roku była to sobota, nasza szkoła uczciła ten dzień 23 listopada.

     Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada, bądź posiadał własnego ulubionego misia. Święto Pluszowego Misia zostało przygotowane przez panią bibliotekarkę – Krystynę Prusińską. Dzień ten był nie tylko okazją do świetnej zabawy, lecz służył także promocji czytelnictwa. Na dużej przerwie uczniowie utworzyli korowód, w którym każdy prezentował swojego pluszowego misia. Następnie  wszyscy przenieśli się do sali gimnastycznej, gdzie uczniowie klasy IV  powitali przedszkolaków i uczniów kl. I – III na sali gimnastycznej słowami wiersza Jana Brzechwy:

     ”Proszę  państwa,  oto miś.                                                                                           

     Miś jest bardzo grzeczny dziś…”

    Następnie starsi koledzy i koleżanki czytali młodszym fragmenty ciekawych książek z „misiowej biblioteczki”, których bohaterami były sympatyczne misie. Został również ogłoszony konkurs znajomości popularnych książkowych i filmowych misiów. Nagrodą za odgadnięcie tych zagadek był lizak.  Na tym słodkości się nie skończyły, gdyż dla wszystkich uczniów został przygotowany mały poczęstunek. Po wysiłku umysłowym przyszedł czas na słodką nagrodę - miodek, czyli  wizyta w kuchni Kubusia Puchatka – na  małych „łasuchów” czekały wafle z miodem. Na zakończenie  każdy uczeń miał za zadanie pokolorować portret misia.

    Obchody tego święta były wyjątkowo miłe, gdyż trudno wyobrazić sobie świat bez tej przytulnej maskotki. Okazuje się, że dzieci znają misie, a misie ... lubią dzieci!!!

     

     

  • "ROZŚPIEWANA NUTKA 2017"

     "ROZŚPIEWANA NUTKA 2017"

    W czwartek 23 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII gminnym konkursie piosenki dziecięcej „Rozśpiewana nutka’ 2017” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Opinogórze Górnej.

    Nasi uczniowie rywalizowali z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Woli Wierzbowskiej w dwóch kategoriach: klas młodszych I – III oraz klas starszych IV – VII.

    W pierwszej kategorii jury nie wyłoniło laureatów, wszyscy  uczestnicy otrzymali równorzędne nagrody.

    Z naszej szkoły byli to:

    z klasy II: Ewa Żbikowska i Zuzia Sumiła,

    z klasy III: Sara Dudzic, Natalia Sobolak, Jakub Pieszczyk i Jakub Sumiła, który dodatkowo został wyróżniony pochwałą przez przewodniczącego jury.

    W drugiej kategorii wyłoniono 2 miejsca pierwsze, 1 miejsce drugie i 3 miejsca trzecie. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

    Z naszej szkoły premiowane lokaty zdobyli:

    I nagrodę – Alicja Traczyk z klasy VII,

    II – Zuzanna Bachorska z klasy V,

    III miejsce – Adam Kecmerski z klasy V i Wiktoria Sobota z klasy IV.

    Julia Górska z klasy V otrzymała nagrodę za udział w konkursie.

    GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM!

  • 99 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

    99 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

    „DROGI DO NIEPODLEGŁEJ” – pod takim hasłem obchodziliśmy w naszej szkole 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez polskie państwo. Uroczystość przygotowali uczniowie klas V-VI pod kierunkiem pań Ireny Ulińskiej i Izabeli Miklaszewskiej. Z inicjatywy księdza proboszcza Wacława Michalskiego, w sobotę 11 listopada, uczniowie wystąpili w Pałukach - naszym kościele parafialnym, na zakończenie uroczystej MSZY ZA OJCZYZNĘ.  W montażu słowno-muzycznym  patriotyczne teksty wierszy i piosenek przypominały o dramatycznych losach naszej Ojczyzny w latach 1795-1918.

    W pięknym wnętrzu udekorowanej kwiatami świątyni nasi uczniowie z wyjątkową powagą i przejęciem recytowali patriotyczne utwory. Starali się, na miarę swoich możliwości, pokonując tremę związana z występami przed tak licznym i poważnym gremium, zaprezentować się jak najlepiej. Sądząc po wzruszeniu wielu uczestników uroczystości i słowach podziękowań Księdza Proboszcza, ich wysiłek został doceniony.

    Specjalne podziękowania należą się również Rodzicom, którzy punktualnie przywieźli dzieci na próbę oraz na występ.

    W poniedziałek miała miejsce nasza szkolna uroczystość. Galowe stroje oraz dekoracja nawiązywały do tego najważniejszego dla Polaków narodowego święta. Atmosfera, jaka panowała podczas uroczystości, była dowodem na to, że młodsi uczniowie doceniają powagę tego święta i wkład pracy  swoich starszych kolegów. Torba cukierków od Księdza Proboszcza przyjęta została przez dzieci z wdzięcznością i niekłamanym zadowoleniem. 

  • FINAŁ PROGRAMU „ŚNIADANIE DAJE MOC”

    FINAŁ PROGRAMU „ŚNIADANIE DAJE MOC”

     

    Do VII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „ŚNIADANIE DAJE MOC” z naszej szkoły przystąpiły dwie nauczycielki: p. Ewa Toczyńska z klasą III oraz p. Wioletta Szwonder ze swoimi przedszkolakami. W tym roku szkolnym do programu zaangażowało się ponad 8200 polskich szkół. W ramach realizacji projektu trwającego od września, uczniowie podczas  wielu niesamowitych zadań edukacyjnych uczyli się o 12 zasadach zdrowego odżywiania oraz o bardzo ważnej roli śniadania, które daje siłę do nauki i zabawy. Entuzjazmem do zjadania warzyw, owoców, nabiału czy pełnoziarnistych produktów zarażali uczniów bohaterowie fabuły zajęć „Śniadanie Daje Moc” – kosmiczni agencji Tola i Maks, ich przyjaciel-kosmita Wszystkojad i zabawne Niedojadki.

    W trakcie realizacji programu koordynatorki wzięły udział  w konkursie o dofinansowanie śniadania. Nasza szkoła jako jedyna w województwie mazowieckim i jedna z szesnastu placówek w Polsce została laureatem i zdobyła na przygotowanie tego posiłku 1000 złotych.

    8 listopada nastąpił finał programu, podczas którego zorganizowane zostały warsztaty kulinarne dla uczniów. Nagroda pieniężna pozwoliła na przygotowanie wyjątkowo bogatego posiłku, który obfitował w zdrowe produkty żywnościowe, w tym owoce i warzywa. W przygotowanie śniadania  włączyli się również rodzice oraz wychowawcy wszystkich klas. Do wspólnego śniadania w naszej szkole zostali zaproszeni Wójt Gminy, Pan Piotr Czyżyk oraz przewodnicząca Rady Gminy, Pani Jolanta Grochowska. Koordynatorki programu przedstawiły prezentację multimedialną, w której w dużym skrócie pokazały, w jaki sposób realizowały zadania projektu. Degustacja przygotowanych smakołyków poprzedzona została również krótkimi występami artystycznymi przedszkolaków oraz klasy III. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom śniadania. Było smacznie, kolorowo i zdrowo.

    Mamy nadzieję, że zasady zdrowego odżywiania, będą zawsze stosowane przez naszych uczniów.

  • FESTIWAL KASZY

    FESTIWAL KASZY

     

    20 października w naszej szkole odbył się Festiwal Kaszy zorganizowany w ramach programu „Śniadanie Daje Moc”. Do tego projektu włączyły się wszystkie klasy oraz Samorząd Uczniowski. Uczniowie poznali różne rodzaje kasz, ich zastosowanie oraz wartości odżywcze.

    Wszyscy z wielką ochotą kosztowali różnych potraw przygotowanych przez rodziców i nauczycieli. Wśród dań znalazły się między innymi babeczki z kaszy owsianej, deser z kaszą kukurydzianą i jogurtem, kotlety z kaszy gryczanej, placuszki z kaszy gryczanej z cukinią, sałatka z kaszy bulgur z ogórkiem i pomidorem, sałatka z kaszy jęczmiennej z pieczarkami oraz wiele innych. Uczniowie poznali nowe smaki i zgodnie stwierdzili, że kasze są smaczne. Festiwal Kaszy okazał się „strzałem w dziesiątkę”,  odbył się w miłej i „smakowitej” atmosferze.

  • WYCIECZKA DO WARSZAWY

    WYCIECZKA DO WARSZAWY

    31.10.2017 r. pierwsi uczniowie pojawili się w szkole o 6.30. Tak nietypowa pora była związana z wycieczką,  na którą wybierały się wszystkie klasy ze swoimi wychowawcami. Punktualnie o 7.00 wszyscy w komplecie wyruszyliśmy w drogę do Warszawy. Obawialiśmy się dużego ruchu na trasie, a szczególnie złej pogody,  która dokuczała nam przez cały poprzedni tydzień. Obawy okazały się bezpodstawne, gdyż i aura, i droga okazały się sprzyjające.

    Program wycieczki wpisuje się w realizację ważnych treści podstawy programowej. Wizyta w CENTRUM NAUKI KOPERNIK, którą rozpoczęliśmy od zwiedzania wystawy w planetarium oraz seansu „Ziemia, Księżyc i Słońce”,  pozwoliła na wprowadzenie uczniów w świat wiedzy: inspirowanie do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Przed seansem odbył się pokaz na żywo prowadzony przez prezenterów planetarium. Uczniowie mogli    dowiedzieć  się więcej o codziennych zjawiskach astronomicznych – o tym co się dzieje na niebie, dlaczego Słońce świeci i jak można je wykorzystać. Poznali  jak zmieniają się pory dnia i roku. Dowiedzieli się  też o gwiazdozbiorach, podróżach kosmicznych i lądowaniu na Księżycu. Zwiedzanie wystaw wyzwoliło w naszych uczniach pokłady niezwykłej aktywności. Dzieci z ogromnym entuzjazmem rzuciły się do „doświadczania” naukowych  atrakcji. Ich zainteresowania okazały się tak różne, że zwiedzanie odbywało się w niewielkich grupkach. Tylko pierwsza  klasa, pod wspaniałą opieką Zuzi - uczennicy klasy V, wspólnie odkrywała tajniki wiedzy.

    Kolejnym punktem wycieczki był seans kinowy w Cinema City Arkadia, który stanowił  jedną z form realizacji edukacji medialnej- wdrażanie uczniów do właściwego odbioru i wykorzystania mediów. Uczniowie obejrzeli polski film fabularny (familijno-przygodowy) „Tarapaty” , wyreżyserowany przez Martę Karwowską. Film otrzymał  nominację  do Złotych Lwów. Piosenką do filmu jest utwór Natalii Szroeder "Zaprowadź mnie". Uczniowie docenili fakt, że mieliśmy do dyspozycji całą salę kinową. W wygodnych fotelach i miłej atmosferze z zainteresowaniem obejrzeli  przygody dwójki młodych bohaterów.

    Po filmie rozgościliśmy się w części restauracyjnej galerii handlowej na posiłek.

    Podróż powrotna upłynęła dość szybko, dzięki bardzo sprawnemu panu kierowcy, więc stęsknieni  rodzice nie musieli długo czekać na swoje pociechy.

  • Zajęcia artystyczne w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki

    Zajęcia artystyczne w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki

     

    W ramach projektu edukacyjnego „Podróż dookoła świata” oferowanego przez PCKiSz w Ciechanowie, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III uczestniczyli w zajęciach artystycznych, w których poznały różnorodność kulturową i obyczajową  Ameryki Północnej. Zajęcia te, poprzez plastykę i muzykę pobudzały wyobraźnię i twórcze myślenie.

    Na zajęciach plastycznych nasi uczniowie odwiedzili wioskę indiańską - tworzyli pióropusz Indianina. Na zajęciach tanecznych  przejeżdżali przez rancho, gdzie kowboje hodują bydło. Uczniom bardzo spodobał się ten szybki i niełatwy układ taneczny.

     

  • RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

    RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

     

    16 października nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. W ramach akcji uczniowie kl. V pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego zaprezentowali  swoim młodszym kolegom – przedszkolakom i uczniom klas I –III pokaz udzielania pierwszej pomocy. Przypomnieli też numery alarmowe; na Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarną, Policję,  do Centrum Powiadamiania Ratunkowego i co należy powiedzieć   dzwoniąc. Pamiętajmy, że wezwanie pomocy może ocalić komuś życie. Następnie najmłodsi na 5 fantomach sami z dużym zaangażowaniem ćwiczyli masaż serca.

      Dzięki takiemu przedsięwzięciu już najmłodsze dzieci obok praktycznych umiejętności i wiedzy nabywają również świadomość, że każdy z nas może uratować życie drugiemu człowiekowi.

      PAMIĘTAJMY : PODJĘCIE AKCJI RATUNKOWEJ JEST ZAWSZE LEPSZE NIŻ NIE UDZIELENIE POMOCY!

  • ,,ŚNIADANIE DAJE MOC”

    ,,ŚNIADANIE DAJE MOC”

    Uczniowie klasy III oraz grupa pięciolatków w bieżącym roku szkolnym przystąpili do Ogólnopolskiego Programu ,,Śniadanie Daje Moc”. W październiku realizujemy 6 Misji Śniadaniowych, które podzielone są na misje klasowe, domowe i specjalne. Wspólnie z bohaterami programu- agentami Tolą i Maksem uczą kosmicznego Wszystkojada 12 zasad zdrowego odżywiania. 8 listopada odbędzie się finał programu ,,Śniadanie Daje Moc”- wspólne przygotowanie śniadania. Tematyka zajęć jest bardzo ciekawa, a uczniowie angażują się zarówno w misje klasowe i bardzo aktywnie w misje domowe.  Z każdej misji zdajemy relacje, a nasza szkoła zdobywa punkty.

    ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI Z NASZYCH DZIAŁAŃ.

  • PASOWANIE NA CZYTELNIKA ORAZ OTRZĘSINY I KLASY

    PASOWANIE NA CZYTELNIKA ORAZ OTRZĘSINY I KLASY

     

    2 października 2017 roku w naszej szkole odbyły się otrzęsiny pierwszoklasistów, które zostały poprzedzone pasowaniem na czytelnika. Głównym celem pasowania było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz  rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie pierwszej klasy w poczet czytelników szkolnych zostali wprowadzeni przez swoich starszych kolegów, którzy przebrani za postaci z bajek przygotowali dla nich krótki występ artystyczny pod kierunkiem p. Krystyny Prusińskiej. Po  pasowaniu młodzi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

    Kolejnym punktem uroczystości były otrzęsiny uczniów, którzy już cały miesiąc zmagali się z trudami i obowiązkami szkolnymi. Z wielką swobodą, śmiałością i determinacją brali udział w konkursach i zabawach przygotowanych przez uczniów klasy VI pod kierunkiem wychowawczyni p. Elżbiety Soska.  Uczniowie klasy pierwszej przeszli przez szereg zadań i konkurencji. Dzieci  rozpoznawały smak soku owocowego, odgadywały zagadki, budowały wieżę  z klocków, trafiały woreczkiem do wiaderka. Uczniowie klasy I musieli również uśmiechnąć się po spróbowaniu plasterka cytryny. Na zakończenie imprezy pierwszaki wykazały się zdolnościami plastycznymi malując twarze starszych kolegów. Wszyscy, którzy obserwowali zmagania pierwszoklasistów doskonale się bawili. Nagrodą dla uczestników zabawy był słodki batonik oraz „ORDER SUPER PIERWSZKA”.

    Gdy emocje opadły uczniowie klasy I udali się wraz z wychowawczynią p. Wandą Włodarczyk oraz rodzicami do swojej klasy na poczęstunek w kameralnym już gronie.

     

  • "BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE"

    "BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE"

    29 września  nasi pierwszoklasiści zostali zaszczyceni wizytą Pana Wójta Piotra Czyżyka. Okazją do tego niezwykłego spotkania była akcja zachęcania uczniów do noszenia odblasków. Pan Wójt wraz z przedstawicielami WORD oraz Policji zawitał do sali klasy I, aby wspólnie przekonać naszych najmłodszych uczniów o konieczności  dbania o bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg poprzez stosowania elementów odblaskowych. Odblaski oraz słodycze, które wręczono dzieciom miały zainicjować ich pozytywne nastawienie do codziennego przestrzegania  przepisów ruchu drogowego. Mamy nadzieję, że wyposażone w odblaski pierwszaki  przypomną całej szkole o tym ważnym, szczególnie w okresie jesiennym, obowiązku.

  • WRZESIEŃ- NOWE WYBORY, TRUDNE WYZWANIA, CZYLI O SAMORZĄDNOŚCI W NASZEJ SZKOLE.

    WRZESIEŃ- NOWE WYBORY, TRUDNE WYZWANIA,  CZYLI O SAMORZĄDNOŚCI W NASZEJ SZKOLE.

     

    Szkoła to miejsce w którym uczniowie spędzają  bardzo dużo czasu. To w niej uczą się, bawią, rozwijają swoje zainteresowania, kształtują postawy, współdziałają w zespole, nawiązują relacje z rówieśnikami i dorosłymi. W każdej szkole, również i w naszej, nauczyciele pragną włączyć dzieci do podejmowania decyzji w imieniu ogółu. Ważną rolę w tym działaniu odgrywa samorząd szkolny, wiele od niego zależy. Dlatego też nowy rok szkolny rozpoczęliśmy od wyborów władz samorządu. Na początku września 2017r. opiekun samorządu ogłosił wybory do zarządu. Ostatecznym terminem zgłaszania swoich kandydatur był 16 września. Kandydować mogli wszyscy uczniowie klas IV-VII. Walkę o to zaszczytne stanowisko podjęło troje  kandydatów. Z klasy V- Julia Górska i Róża Lasocka, a  z klasy VI- Szymon Dąbrowski. Kolejny etap stanowiła kampania wyborcza. Kandydaci spotykali się z uczniami, przedstawiali swoje programy wyborcze, przygotowali plakaty, które wywieszono na szkolnym korytarzu. Wybory odbyły się 28 września, a decyzję podejmowali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wydano 56 kart do tajnego głosowania. Po podliczeniu głosów okazało się, iż 53 są ważne i ustalono zarząd samorządu. Wyniki głosowania były następujące: Szymon Dąbrowski zdobył 34 głosy, Julia Górska- 5, Róża Lasocka-14. Przewodniczącym więc SU, jak zdecydowali uczniowie, został Szymon Dąbrowski -  uczeń klasy VI.W skład zarządu  weszły również Julia Górska i Róża Lasocka- uczennice klasy V. Decyzję  o objęciu funkcji zastępcy przewodniczącego i sekretarza podjęły samorządy klasowe podczas zebrania w dniu 2 października. Julia Górska objęła funkcję sekretarza,  a Róża Lasocka zastępcy przewodniczącego. Gratulujemy zarządowi, tym bardziej, iż w takim składzie będzie on pracował już drugi rok.

     

  • WIZYTA BISKUPA PŁOCKIEGO PIOTRA LIBERY

    WIZYTA BISKUPA PŁOCKIEGO PIOTRA LIBERY

    W dniu 12 września 2017 r. nasza szkoła miała ogromny zaszczyt gościć Biskupa Płockiego Piotra Liberę oraz towarzyszących mu duszpasterzy. Uroczyste przywitanie Księdza Biskupa było wzruszające i podniosłe dla zebranych.

    Na początku tego niezwykłego spotkania, słowa powitania wygłosił Dyrektor szkoły Juliusz Uliński, który podkreślił, iż w historii szkoły jest to pierwsza wizyta tak ważnej osobistości Kościoła jaką jest Ksiądz Biskup. Uczniowie naszej szkoły w imieniu społeczności szkolnej wręczyli Arcypasterzowi bukiet róż

    Spotkanie nie mogłoby się odbyć bez ciepłej i życzliwej rozmowy Ks. Biskupa z uczniami. Uczniowie naszej szkoły zadawali Ks. Biskupowi pytania związane z życiem Kościoła ale również dotyczące życia osobistego. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali historii opowiadanych przez KS. Biskupa Piotra Liberę, który skierował do zebranych słowa wsparcia i radosnego przesłania Słowa Bożego. Uczniowie w podziękowaniu zaśpiewali dwie pieśni „Alleluja, Alleluja” oraz „Jezus Najwyższe Imię”. Jego Ekscelencja podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom za możliwość  spotkania się w naszej szkole oraz trud i poświęcenie, jakie wkładają w wychowanie młodego pokolenia. Ks. Biskup udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa. Dyrektor szkoły, w imieniu całej społeczności szkolnej podziękował Ks. Biskupowi i zaproszonym Gościom za przybycie, za poświęcony czas i wyjątkowy klimat.

    Podsumowaniem wizyty było spotkanie Ks. Biskupa oraz jego współtowarzyszy z nauczycielami i pracownikami szkoły. Rozmowa przebiegała w niezwykle serdecznej atmosferze.

    Mamy nadzieję, że ta niecodzienna wizyta zapisze się nie tylko na stronach kroniki szkolnej ale również w naszej pamięci oraz w naszych sercach.

  • PROJEKT PROGRAMU WYCHOWAWCZO - PROFILAKTYCZNEGO

    PROJEKT PROGRAMU WYCHOWAWCZO - PROFILAKTYCZNEGO

    Zapraszamy wszystkich rodziców do zapoznania się z projektem programu wychowawczo - profilaktycznego szkoły. Prosimy o przesyłanie uwag i opinii na adres mailowy szkoły (spkol@gazeta.pl).

    Treść programu: PROGRAM_WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY.docx.

  • WITAJ SZKOŁO, ŻEGNAJCIE WAKACJE!!!

    WITAJ SZKOŁO, ŻEGNAJCIE WAKACJE!!!

                   Termin tegorocznej inauguracji roku szkolnego dał naszym uczniom szansę dłużej cieszyć się wakacjami. Dopiero 4 września szkolny korytarz zaczął rozbrzmiewać głosami coraz licznej gromadzących się uczniów. Galowe stroje, uroczyste, czasem nieco niepewne miny, nastrój oczekiwania na powakacyjne spotkania z przyjaciółmi tworzyły niezwykłą atmosferę tego dnia.

                    Pięknie udekorowana sala powoli zapełniała się uczniami i licznie przybyłymi rodzicami.  Część oficjalną uroczystości rozpoczęły powitania i przemówienie Dyrektora, które wprowadziło zebranych w wir szkolnych spraw. Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęliśmy w nowej odsłonie, jako 8-letnia szkoła podstawowa. Po wielu latach w naszej szkole witamy siódmoklasistów. Zmianom organizacyjnym towarzyszą zmiany programowe. Klasy I,  IV i VII będą realizować nową podstawę programową. Czeka nas wiele nowych wyzwań.

                    Najwięcej zainteresowania wśród zebranych wzbudziła artystyczna część  uroczystości z udziałem naszych pierwszoklasistów. Jeszcze w czerwcu pod kierunkiem pani Wioletty Szwonder, we współpracy z III klasą, przygotowali bardzo piękny montaż słowno-muzyczny. Wzruszające recytacje i piosenki uświadomiły wszystkim, że wakacje minęły bezpowrotnie, a nowy rok szkolny przyniesie nam wiele radości i niespodzianek.

                    Szczegóły związane z rozpoczęciem zajęć, najważniejsze informacje zostały przekazane uczniom podczas spotkań z wychowawcami w klasach.

  • WAKACYJNE ŻYCZENIA

    WAKACYJNE ŻYCZENIA

    PO MIESIĄCACH CIĘŻKIEJ PRACY

    CZAS WAKACJI PORA ZACZĄĆ.

    TEN, KTO ŻEGNA SIĘ ZE SZKOŁĄ

    NIECH JE SPĘDZI NA WESOŁO.

    WYPOCZYNEK, SŁOŃCE, PLAŻA,

    JAK NAJCZĘŚCIEJ NIECH SIĘ ZDARZA.

    A SPACERY I PODRÓŻE

    NIECHAJ TRWAJĄ JAK NAJDŁUŻEJ.

    I ZAPEWNIĄ, ŻE 4 WRZEŚNIA

    JESIENNY PORANEK BĘDZIE PEŁEN

    MIŁYCH NIESPODZIANEK.

  • "KUBUŚ I PRZYJACIELE" - KONKURS PLASTYCZNY

    "KUBUŚ I PRZYJACIELE" - KONKURS PLASTYCZNY

     

     

    Uczniowie nagrodzeni w konkursie plastycznym „Kubuś i przyjaciele”:

    1. Natalia Steczka – klasa II

    2. Alicja Kaczorek – klasa IV

    3. Maria Caprisoara - „0”

    4. Róża Lasocka – klasa IV

    5. Jakub Stryjewski – klasa I

  • LIDERZY CZYTELNICTWA

    LIDERZY CZYTELNICTWA

     

    Uczniowie wyróżnieni za aktywne czytelnictwo:

    „0”

    Mateusz Rutkowski

    Klasa I

    Zuzanna Sumiła

    Ewa Żbikowska

    Jakub Stryjewski

    Kacper Komorowski

    Szymon Chuma

    Klasa II

    Natalia steczka

    Karolina Dziewiątkowska

    Jakub Pieszczyk

    Magdalena Przybylska

    Natalia Sobolak

    Sara Dudzic

    Klasa III

    Amelia Kiljańska

    Karolina Goździewska

    Wiktoria Sobota

    Klaudia Tomczak

    Klasa IV

    Alicja Kaczorek

    Dominik Jaskólski

    Zuzanna Bachorska

    Julia Górska

    Karol Mikłowski

    Klasa VI

    Alicja Traczyk-Nasarzewska

    Aleksandra Żakiewicz

     

  • WAKACJI NADSZEDŁ CZAS

    WAKACJI NADSZEDŁ CZAS

    Tegoroczne zakończenie roku szkolnego 2016/2017 posiadało kilka cech, które wyróżniały go spośród dotychczasowych uroczystości. Po pierwsze: miało miejsce wyjątkowo wcześnie, co dało uczniom poczucie dłuższych wakacji; po drugie - nie żegnaliśmy absolwentów. Nasi szóstoklasiści pozostają z nami przez kolejne dwa lata w nowej, zreformowanej ośmioklasowej szkole podstawowej.

           W części oficjalnej uroczystości pan Dyrektor podsumował tegoroczną pracę szkoły. Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do jej skutecznego funkcjonowania. Pogratulował uczniom nagrodzonym i wyróżnionym, którzy zostali zaproszeni na środek sali,  gdzie wręczono im nagrody książkowe oraz świadectwa z wyróżnieniem. Miłym akcentem spotkania było wyróżnienie nagrodami książkowymi uczniów, którzy są szkolnymi liderami w dziedzinie czytelnictwa. Te dzieci, które nie tylko czytają, ale również pięknie ilustrują swoje czytelnicze wrażenia w konkursach plastycznych, otrzymały symboliczne upominki.

           Podziękowania za  wsparcie finansowe przekazano również sponsorom, dzięki którym nasze dzieci mogły cieszyć się wieloma atrakcjami w czasie Festynu Rodzinnego, wspaniale zorganizowanego przez naszych nieocenionych Rodziców. Za wspieranie działań szkoły przez Radę Rodziców Dyrektor złożył podziękowania i przekazał dyplom na ręce Pani Przewodniczącej.

    Życzenia dla całej szkoły złożyli również Ksiądz Proboszcz oraz pani Przewodnicząca Rady Rodziców.

         Uczniowie klasy szóstej przekazali zebranym informację o wynikach głosowania na patrona szkoły, w którym największą ilość głosów uzyskała Maria Konopnicka.

          Szóstoklasiści, jako najstarsi, otrzymali zadanie zorganizowania i przeprowadzenia uroczystości, w której również odegrali ważna rolę – jako prowadzący oraz  uczestnicy części artystycznej. Na uznanie zasługuje fakt, ze zaangażował się cały zespół klasowy. W scenariuszu znalazły się treści nawiązujące do ich szkolnych radości i smutków, sukcesów i  drobnych perypetii. Nie zabrakło również występów wokalnych całych klas - I, II, III oraz solistów – Oli Żakiewicz, Ali  Traczyk- Nasarzewskiej, Kuby Czarnewicza oraz  Zuzi Bachorskiej. Piosenki nawiązywały do tematyki szkolnej oraz wakacyjnej. Wyraziły podziękowania uczniów dla wszystkich pracowników szkoły oraz rodziców za wysiłek, pracę  i wsparcie ofiarowane dzieciom.

            Ostatnie pożegnania klas z wychowawcami i przyjaciółmi miały miejsce w klasach. Po nich wakacje 2017 można było uznać za oficjalnie rozpoczęte.

  • WYBIERAMY PATRONA SZKOŁY

    WYBIERAMY PATRONA SZKOŁY

     

    W efekcie działań podjętych w ramach projektu WYBIERAMY PATRONA SZKOŁY w programie SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 został wyłoniony patron szkoły. Została nim Maria Konopnicka. Opiekunka projektu przedstawiła jego przebieg:

    „Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska lokalnego, szkoła zaczęła przygotowania do wyboru patrona. Procedura jest dość skomplikowana, została rozpoczęta na posiedzeniu Rady Pedagogicznej. Jej członkowie zaproponowali kandydatów ze świata literatury i nauki. Po ich przeanalizowaniu wyłoniono ostatecznie trzy kandydatury: Marię Konopnicką, Marię Skłodowską-Curie i Henryka Sienkiewicza.

    Kolejny etap przygotowań to wyłonienie jednej kandydatury. To zadanie zostało powierzone naszej najstarszej klasie, która zrealizowała je w ramach projektu Szkoła z klasą 2.0. Uczniowie wspólnie przygotowali prezentacje poświęcone życiu i twórczości wybranych postaci. Zredagowali również kwestionariusze niezbędne do uzyskania odpowiedzi na pytanie, kto powinien zostać naszym patronem. Postanowili uzyskać opinie jak najszerszego grona osób związanych ze szkołą oraz reprezentujących lokalne środowisko.

     Prezentacje przedstawiono na spotkaniu rodziców, a następnie uczniowie udostępnili ankiety i  poprosili rodziców o ich wypełnienie. Zdecydowana większość rodziców z powagą podeszła do prośby dzieci i wypełniła ankiety.

    Część ankiet została pozostawiona do wypełnienia dla mieszkańców wsi w naszych miejscowych sklepach. Dzieci samodzielnie poprosiły o zgodę na taką akcję właścicieli i pracowników sklepu. Uczniowie przygotowali odpowiednie plakaty informacyjne, pojemniki z ankietami i na wypełnione kwestionariusze.

    Uproszczone prezentacje zostały również przygotowane dla naszych dzieci. Po ich przedstawieniu również uczniowie oddali głosy na swoich kandydatów. Głosowanie przeprowadzono również wśród członków Rady Pedagogicznej.

    W wyniku przeprowadzonych głosowań uzyskaliśmy 180 opinii. Uczniowie przeliczyli wszystkie głosy. Zwycięzcą została Maria Konopnicka. Głosy rozłożyły się następująco:

    Maria Konopnicka - 57 głosów

    Maria Skłodowska – Curie – 50 głosów

    Henryk Sienkiewicz -  37 głosów

    Ponieważ głosującym dano możliwość przedstawienia innej kandydatury, w wielu kwestionariuszach pojawiło się nazwisko byłego długoletniego dyrektora naszej szkoły Jana Raczyńskiego. Ten kandydat został zaproponowany aż przez 36 respondentów.

    Uczniowie sporządzili protokół, dokonując obliczeń w arkuszu  kalkulacyjnym Exel oraz graficznie zobrazowali wyniki w postaci wykresów. Umieszczą je na tablicy  ogłoszeń w szkole oraz w sklepach. Na zakończenie roku szkolnego wyniki zostaną oficjalnie ogłoszone.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kołaczkowie
    ul. Szkolna 2
    06-406 Kołaczków
  • (+48)23/671-16-27

Galeria zdjęć