Nawigacja

  • DZIEŃ UŚMIECHU

    ,,Uśmiech to krzywa, która wszystko prostuje” – tak krótko można powiedzieć o uśmiechu, który często powinien gościć na naszych ustach. Dwudziestego ósmego września wolontariusze rozdawali uśmiechnięte twarzyczki wszystkim uczniom. Symbol uśmiechu mówi jak ważne jest on w codziennym życiu, jaką ma ogromną moc w stosunku do innych.

    Aga Wilińska

  • #MEDIAchallenge: cyfrowa tożsamość a własne JA młodzieży.

  • SPRZĄTAMY NASZE OTOCZENIE

    03 10 2023 nasza szkoła brała udział w akcji "Sprzątanie Świata" i "Sprzątanie Polski". Łącznie zebraliśmy 32 worki śmieci. Cieszymy się z wyniku, ale wolelibyśmy już nie mieć więcej okazji do  zaliczania takich  rekordów, a swoją energię poświęcić na upiększanie naszego otoczenia np. w formie sadzenia roślin. Apelujemy do wszystkich "NIE ŚMIEĆMY".

  • ŚWIĘTUJEMY MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KINA

  • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2023

    „Każdy przedszkolak dobrze wie,
    że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
    od najmłodszego, aż po starszaka,
    wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

     

              20 września to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, ponieważ obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci.

              W naszym przedszkolu w sposób szczególny obchodziliśmy ten dzień. Na dzieci czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Wychowawczynie zaproponowały dzieciom różnorodne aktywności między innymi z wykorzystaniem chusty animacyjnej, gumy sensorycznej oraz balonów. Przedszkolaki brały też udział w różnych zabawach muzyczno – ruchowych oraz wykonały pracę plastyczną „Wesoły klaun”. Na zakończenie otrzymały pamiątkowy order SUPER PRZEDSZKOLAKA.

                                                                          W. Szwonder, M. Szewczak

  • WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA

    14.09.2023r. o godz. 11.30 gościliśmy w naszej szkole Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego. Wizyta Księdza Biskupa w naszej szkole była częścią wizytacji w Parafii pw. św. Gotarda w Pałukach.Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Natalii Chuma i ks. prob. Wacława Michalskiego przygotowali przedstawienie dotyczące Święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Jak na program telewizyjny przystało nie zabrakło prezenterów, reporterów i artystów. Relację z tego wydarzenia można obejrzeć klikając w poniższy link: https://drive.google.com/file/d/1sPWSF55pRPpedEH-zLLdordRi4trmHpi/view?usp=sharing

    Podczas tego wydarzenia wykorzystano statyw, aparat fotograficzny, lampę oświetleniową oraz mikrofon i nagłośnienie zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

  • DZIEŃ DOBRYCH WIADOMOŚCI

    Dzień dobrych wiadomości - radosne święto, które nasi uczniowie powinni obchodzić każdego dnia, a obchodzono 14 września. Takie dobre słowa są coraz rzadziej używane, dlatego dobrze jest powiedzieć znajomym, kolegom, koleżankom dobre słowo, przesłać pozytywną energię. Sprawić im przyjemność lub przekazać co do nich czujemy, co o nich myślimy. Dobrze jest też dostać, usłyszeć dobre słowo, uśmiech od innej osoby. Takie pozytywne zachowanie nie tylko nas cieszy, ale sprawia, że dzień staje się lepszy i weselszy.

    Życzę uśmiechu, każdego dnia i samych dobrych wiadomości : ))                A.W.

  • NARODOWE CZYTANIE 2023

      W sobotę 9 września 2023 r. w Oficynie Dworskiej w Opinogórze Górnej odbyła się 12 edycja Narodowego Czytania zainicjowana przez Parę Prezydencką. Organizatorami uroczystości było Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną. Lekturą była powieść  "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. W uroczystości wzięło udział również 3 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kołaczkowie: Mateusz Przybylski z kl. VI, Zuzanna Sumiła i Ewa Żbikowska z kl. VIII wraz z opiekunem biblioteki szkolnej.

     „Nad Niemnem” to jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę powstania styczniowego, którego 160-lecie przypada w tym roku.

      Na koniec wydarzenia odbył się wernisaż wystawy czasowej „Czas chwały i żałoby 1863-1864”.

  • GOK W OPINOGÓRZE ZAPRASZA NA ZAJĘCIA

  • PROJEKT NOWEGO PROGRAMU PROFILAKTYCZNO-WYCHOWAWCZEGO

  • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

    4 września stało się jasne, że wakacje, nieco dłuższe niż zwykle, mimo wszystko dobiegły końca. Uśmiechnięci i wypoczęci zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej.  Pani Dyrektor bardzo uroczyście i serdecznie powitała uczniów, ich rodziców oraz wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, życząc samych sukcesów i dobrej współpracy w nowym roku szkolnym. Uczniowie klasy VI i III w krótkim programie artystycznym  cieszyli się z powrotu do szkoły. Życzymy wszystkim naszym uczniom owocnej nauki i dobrego nowego roku szkolnego, pod znakiem przyjaźni i wzajemnej pomocy.

                                                                                                                E. Topczyńska

  • ULOTKA O OMDLENIACH

    Studenci z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki przygotowali w przystępnej formie graficznej  ulotkę dotyczącą omdleń. Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń. Informacje na ten temat powinny być znane i pomocne, szczególnie podczas wydarzeń i uroczystości szkolnych z udziałem dzieci i młodzieży. 

    ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z MATERIAŁEM:

  • ZAPROSZENIE NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

    ZAPROSZENIE NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

    Zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024  4 września 2023r. o godzinie 8.00

  • SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW #2

    Informujemy, że już dziś oficjalnie rozpoczyna się akcja SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW#2! Do akcji przystępuje po raz kolejny nasza szkoła. Gorąco zapraszamy do zbierania Talenciaków podczas zakupów w sklepach Lidl. Za zakupy, Klienci otrzymują Talenciaki, które będą mogli przekazać wybranej szkole. Prosimy serdecznie, aby była to nasza szkoła. Będziemy mieć szansę na   wymienienie ich na nowy sprzęt dydaktyczny dla naszej Szkoły. Im więcej Talenciaków, tym więcej atrakcyjnych nagród będziemy mogli wybrać z Katalogu nagród.
     Z góry dziękujmy za wsparcie naszej inicjatywy.

  • WYNIKI EGZAMINU KLASY VIII

    WYNIKI EGZAMINU KLASY VIII

    Na portalu ciechanowinaczej.pl ukazał się artykuł podsumowujący wyniki egzaminu ósmoklasisty w powiecie ciechanowskim. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

    Link do artykułu: https://ciechanowinaczej.pl/artykul/powiat-ciechanowski/1454149

    Treść artykułu:

    Znamy wyniki egzaminu ósmoklasisty w powiecie ciechanowskim. Jak wypadły poszczególne szkoły?

    07/07/2023 08:41

    Portal ciechanowinaczej.pl

    Roman Nadaj

    Zrobiliśmy zestawienie tego, jak uczniowie 8 klas szkół podstawowych w powiecie ciechanowskim napisali swój końcowy egzamin. Wyniki w niektórych przypadkach zaskakują. Czasami szkoła uważana do tej pory w danej gminie za najlepszą, znalazła się na końcu tego zestawienia. W samym Ciechanowie też małe przetasowania. Jedna z gminnych szkół z okolic Ciechanowa, publiczna, ma dużo lepsze wyniki niż np. wszystkie ciechanowskie szkoły publiczne. Poza konkurencją trzy niepubliczne szkoły w powiecie.

    Egzaminu ośmioklasisty nie można było nie zdać. Nie ma żadnego ustalonego progu punktowego, który należało osiągnąć podczas testu. Mimo to ważne jest, jak uczniowie go napisali. Jeśli bardzo dobrze, to otwierają się przed nimi drzwi do najlepszych szkół w powiecie.

    W tym roku w Ciechanowie najlepiej napisali ten egzamin uczniowie dwóch szkół niepublicznych. Zdecydowanie najlepiej wypadli uczniowie TWP. Na drugim miejscu, także z bardzo dobrym wynikiem, jest SP STO. W nawiasie wyniki uwzględniające także egzaminy 4 uczniów SP w Kałęczynie. Została ona rozwiązana, a że musieli oni gdzieś zdawać, to Okręgowa Komisja Egzaminacyjna zdecydowała, że na egzamin przyjdą do SP STO.

    Ciechanowskie szkoły publiczne (nauka jest w nich bezpłatna) mają słabsze wyniki niż dwie szkoły niepubliczne (uczniowie płacą czesne). Tak jest od lat. Rewelacyjnie wypadła także niewielka Niepubliczna Szkoły Podstawowa w Goryszach (gm. Ciechanów). Na uwagę zasługuje ponadto publiczna Szkoła Podstawowa w Kołaczkowie (gm. Opinogóra), która ma zdecydowanie lepsze wyniki niż np. wszystkie ciechanowskie szkoły publiczne.

    W pierwszym nawiasie podajemy liczbę uczniów przystępujących do egzaminu. Wyniki procentowe zaokrąglamy. W dwóch przypadkach wyniki nie były dostępne na stronie OKE. Uzyskaliśmy je bezpośrednio ze szkół. Dla porównania podajemy średnie krajową, mazowiecką i z powiatu.

    Średnia w kraju: j. polski – 66 %, matematyka – 53 %, j. angielski – 66 % .

    Średnia dla Mazowsza: j. polski – 69 %, matematyka – 59 %, j. angielski 71 % .

    Średnia powiat ciechanowski: j. polski – 64 %, matematyka – 49 %, j. angielski – 59 %.

    Ciechanów:

    TWP (16): j. polski – 79,8 %, matematyka – 89,2 %, j. angielski – 88,5 %.

    Społeczna STO (19): j. polski – 76,6 % (78 %), matematyka – 67,4 % (76 %), j. angielski – 82,8 (89 %)

    SP nr 4 (151): j. polski – 65,7 %, matematyka – 51,65 %, j. angielski – 63,7 %.

    SP nr 7 (95): j. polski – 61 %, matematyka – 51,45 %, j. angielski – 64,7 %.

    SP nr 3 (159): j. polski – 63,5 %, matematyka – 48 %, j. angielski – 61,3 %.

    SP nr 5 (136): j. polski – 61,85 %, matematyka – 47,4 %, j. angielski – 61,7 %.

    SP nr 6 (77): j. polski – 59 %, matematyka – 43,3 %, j. angielski – 56,5 %.

    Gm. Ciechanów:

    SP w Goryszach (6): j. polski – 81,5 %, matematyka – 79,3 %, j. angielski – 73 %.

    SP w Gumowie (43): j. polski – 62 %, matematyka – 52 %, j. angielski – 53,5 %.

    SP w Chotumiu (5): j. polski – 66 %, matematyka – 33 %, j. angielski – 44 %.

    Miasto i Gmina Glinojeck:

    SP w Glinojecku (82): j. polski – 63,7 %, matematyka – 45,3 %, j. angielski – 50 % .

    SP w Woli Młockiej (4): j. polski – 60 %, matematyka – 51 %, j. angielski – 50 % .

    SP w Ościsłowie (19): j. polski – 69,3 %, matematyka – 36,6 %, j. angielski – 52,7 % .

    Gmina Gołymin:

    SP w Gołyminie (42): j. polski – 73,3 %, matematyka – 45,8 %, j. angielski – 54,5 %.

    Gmina Grudusk:

    SP w Grudusku (42): j. polski – 64 %, matematyka – 52,4 %, j. angielski – 59 %

    SP w Humięcinie (9): j. polski – 63,9 %, matematyka – 45,8 %, j. angielski – 41,9 %.

    Gmina Ojrzeń:

    SP w Młocku (15): j. polski – 66,2 %, matematyka – 44,3 %, j. angielski – 69 %.

    SP w Ojrzeniu (18): j. polski – 74,7 %, matematyka – 44,7 %, j. angielski – 58 %.

    SP w Kraszewie (12): j. polski – 71,3 %, matematyka – 43 %, j. angielski – 41,2 %.

    Gmina Opinogóra:

    SP w Kołaczkowie (11): j. polski – 70,6 %, matematyka – 61,5 %, j. angielski – 62,7 %.

    SP w Opinogórze (34): j. polski – 66 %, matematyka – 56,7 %, j. angielski – 51,9 %.

    SP w Woli Wierzbowskiej (8): j. polski – 54,6 %, matematyka – 50 %, j. angielski – 42,5 %.

    Gmina Regimin:

    SP w Szulmierzu (13): j. polski – 60,7 %, matematyka – 62,8 %, j. angielski – 49,2 %.

    SP w Regiminie (49): j. polski – 61,9 %, matematyka – 42,1 %, j. angielski – 55 %.

    SP w Zeńboku (9): j. polski – 52,8 %, matematyka – 42,2 %, j. angielski – 42,4 %.

    Gmina Sońsk:

    SP w Gąsocinie (36): j. polski – 65,5 %, matematyka – 54,3 %, j. angielski – 62,4 %.

    SP w Bądkowie (14): j. polski – 60,3 %, matematyka – 52,85 %, j. angielski – 59,4 %.

    SP w Sońsku (38): j. polski – 65 %, matematyka – 42,8 %, j. angielski – 57,6 %.

    Specjalna SP w Gołotczyźnie (10): j. polski – 38,3 %, matematyka – 22,4 %, j. angielski – 30,2 %

    Z czym uczniowie poradzili sobie najlepiej?

    Wyniki tegorocznego egzaminu pokazują, że z języka polskiego uczniowie dobrze poradzili sobie z zadaniem, które sprawdzało umiejętność odczytywania tekstów ikonicznych oraz znajomość lektury obowiązkowej pt. Balladyna. Z matematyki uczniowie wykazali się umiejętnością obliczania wartości pierwiastków kwadratowych z liczb, które są kwadratami liczb wymiernych oraz wykonywania prostych rachunków pamięciowych. Na egzaminie z języka obcego nowożytnego ósmoklasiści, którzy przystąpili do egzaminu z języka angielskiego, uzyskali najwyższy średni wynik za rozwiązanie zadania zamkniętego sprawdzającego znajdowanie określonych informacji w oparciu o tekst słuchany.

    Z czym jest problem?

    Egzamin wskazał również umiejętności, które ósmoklasiści opanowali słabiej. Z języka polskiego trudność sprawiło uczniom między innymi zadanie z zakresu kształcenia językowego sprawdzające umiejętności: poprawnego stopniowania przysłówków i zapisu partykuły „nie” z przysłówkami w stopniu najwyższym. Z matematyki najtrudniejsze okazało się zadanie otwarte, którego rozwiązanie wymagało umiejętności operowania obiektami matematycznymi, przekształcenia równania z jedną niewiadomą, aby obliczyć wysokość trójkąta. W przypadku języka angielskiego najtrudniejsze dla ósmoklasistów było zadanie otwarte sprawdzające znajomość środków językowych.

    Na zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty zostanie podany wynik procentowy oraz wynik na skali centylowej dla każdego przedmiotu egzaminacyjnego.

    - Wynik procentowy określa odsetek punktów (zaokrąglony do liczby całkowitej), które zdający zdobył za rozwiązanie zadań z danego przedmiotu.

    - Wynik centylowy określa odsetek liczby ósmoklasistów (zaokrąglony do liczby całkowitej), którzy uzyskali z danego przedmiotu wynik taki sam lub niższy niż zdający.

  • PODRĘCZNIKI DO RELIGII W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

    PONIŻEJ ZNAJDUJE SIĘ LINK DO LISTY PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII:

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO - CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023 NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

  • DZIEŃ RODZINY W PRZEDSZKOLU

    W piątek 17 czerwca w przedszkolu odbył się Dzień Rodziny. Zaproszeni rodzice mogli obejrzeć przygotowany specjalnie na tę okazję montaż słowno-muzyczny. Dzieci pięknie zaprezentowały się tańcząc, mówiąc wiersze oraz śpiewając piosenki. Na koniec występu przedszkolaki wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Po części artystycznej na tarasie przed szkołą odbył się słodki poczęstunek oraz zabawy plenerowe.

     Był to wspaniały czas zarówno dla rodziców, jak i dzieci, pełen radości, wzruszeń i uśmiechu. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

     

     

  • BEZPIECZNE WAKACJE -SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI OSP KOŁACZKÓW

    W środę 21 czerwca przedszkolaki odwiedziła pani Magdalena Wiercińska - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Opinogórze Górnej. Tym razem spotkanie było poświęcone straży pożarnej. Dzieci wysłuchały opowiadania o Kici Koci. Mała bohaterka poznała strażaka Jacka i przekonała się na własnej skórze, jakie trudne i odpowiedzialne zadania mają do wykonania strażacy. Po wysłuchaniu bajeczki dzieci rozmawiały o bezpieczeństwie, przypomniały sobie również numery alarmowe i sytuacje w jakich należy z nich korzystać. Przedszkolaki zaprojektowały też odznakę dla Superbohatera.

          W tym dniu na wszystkich uczniów naszej szkoły czekała niespodzianka, czyli wizyta prawdziwych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczkowie. Na zaproszenie GBP w Opinogórze Górnej przybyli: Dariusz Tananko - Prezes OSP w Kołaczkowie, Grzegorz Grochowski - Naczelnik OSP w Kołaczkowie i Henryk Sokołowski - Skarbnik OSP w Kołaczkowie. Dzieci mogły zobaczyć samochód strażacki, obejrzeć sprzęt używany przez strażaków w trakcie różnych akcji, oraz przymierzyć niektóre elementy umundurowania. Strażacy opowiedzieli o różnych zagrożeniach, przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa. Uczniowie wysłuchali też różnych ciekawostek z życia strażaka.

    Dziękujemy pani dyrektor GBP oraz druhom-strażakom  za przybycie i zorganizowanie tego ciekawego i pouczającego spotkania.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kołaczkowie
    ul. Szkolna 2
    06-406 Kołaczków
  • (+48)23/671-16-27

Galeria zdjęć