Nawigacja

  • OTWP - ETAP POWIATOWY

    12 marca 2025 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom". Uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły:

    Maja Górska ( kl. IV) – młodsza grupa wiekowa szkół podstawowych

    Wojciech Litner ( kl. VI) – starsza grupa wiekowa

    Maja zajęła w swojej kategorii II miejsce.

    Gratulujemy tej dwójce odwagi i szerokiej wiedzy z zakresu pożarnictwa.

     

  • PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

    13 marca klasa 0 odwiedziła Bibliotekę Gminną w Opinogórze Górnej. Pani dyrektor biblioteki Magdalena Wiercińska serdecznie nas przyjęła oraz przeprowadziła ciekawe zajęcia.

    Pierwszym zadaniem było odnajdywanie ukrytrch kartek i odgadywanie postaci z książek. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania "W zdrowym ciele zdrowy duch" przedstawionym w formie teatrzyku Kamishibai. Dzieci chętnie rozmawiały na temat książki oraz tego, co należy robić, żeby być zdrowym.

    Ciekawym punktem spotkania było szukanie skarbu, w którym znajdowały się owoce, warzywa oraz zdrowe przekąski, którymi dzieci chętnie się częstowały.

    Przedszkolaki oglądały również przygotowane dla nich książki. Na pamiątkę wszyscy otrzymali drobne upominki.

    Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie

  • WYCIECZKA DO MUZEUM - KLASY 0-III

    13 marca w ramach programu "Kulturalna szkoła na Mazowszu" klasy 0-III wyjechały do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej. Uczniowie zwiedzali muzealne ekspozycje, uczestniczyli w zajęciach z muzykoterapii oraz warsztatach plastycznych.

  • WYCIECZKA DO MUZEUM - KLASY IV-VI

    11 marca uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej w ramach programu „Kulturalna szkoła”. Celem programu jest upowszechniania dziedzictwa kulturowego Mazowsza wśród uczniów szkół podstawowych.

    Szkolnym autokarem udaliśmy się do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, aby uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach muzealnych realizowanych w ramach tego programu. Rozpoczęliśmy od zajęć Muzeoterapii, podczas których uczestnicy przekonali się, jak wielki wpływ wywiera  muzyka i sztuka na nasze samopoczucie, postrzeganie świata, relacje z innymi, a poprzez to  na zdrowie ciała i ducha.  Nasi uczniowie aktywnie reagowali na proponowane działania, poznawali swoje upodobania, odkrywali emocje, uczyli się współdziałania.

    Swoje talenty artystyczne odkrywali podczas kolejnego warsztatu - W pracowni malarza. Uczniowie przenieśli się w świat XIX-wiecznego malarstwa pejzażowego, spróbowali zabawy kolorami, światłem i cieniem. Efektem ich pracy były najróżniejsze pejzaże miejsc, które szczególnie zapadły im w pamięci.
    Nie mniej wrażeń przyniosło zwiedzanie Powozowni. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali stroje jeździeckie, podziwiali eleganckie, doskonale utrzymane powozy.
    Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Zameczku połączone z  poznawaniem życia i twórczości Zygmunta Krasińskiego. Pani przewodnik,  bardzo ciekawą i żywą formą  swoich opowieści, zainteresowała naszych uczniów  nietuzinkową postacią słynnego polskiego romantyka.

    W opinii większości uczniów wyjazd był bardzo ciekawy i udany.  

  • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

    6 marca wolontariusze z klasy 7 wraz z przedszkolakami obchodzili Dzień Postaci z Bajek. Siódmoklasiści przebrani w stroje bajkowe razem z maluchami tańczyli w rytm muzyki filmowej z różnych bajek, odgadywali zagadki, kolorowali kolorowanki a na koniec otrzymali mały prezent - bransoletki zrobione przez uczennice klasy siódmej. Zarówno starsi jak i młodsi uczniowie dobrze się bawili i zapowiedzieli kolejne spotkanie.

  • CZERWONY KAPTUREK

    5 marca naszą szkołę odwiedzili aktorzy Studia Małych Form Teatralnych Art-Re z Krakowa. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III obejrzały wesoły spektakl pt. "Czerwony Kapturek", który przestrzegał dzieci przed zbytnią ufnością wobec nieznajomych. Aktorzy angażowali młodych widzów do współtworzenia przedstawienia oraz do wspólnej zabawy.

  • KONKURS NA MINI MARZANNĘ

  • PRZEDSZKOLAKI LECĄ W KOSMOS

    Nasi najmłodsi uczniowie są niezwykle kreatywni. Jesteśmy pełni podziwu dla ich plastycznych umiejętności i nieograniczonej wyobraźni. Tym razem zabierają nas w kosmiczną podróż.

    BRAWO!

  • DZIEŃ DINOZAURA

    Klasa VIII w ramach wolontariatu zorganizowała zabawy dla przedszkolaków poświęcone dinozaurom. Zabawy ze starszymi kolegami bardzo spodobały się dzieciom.

  • TWORZYMY GNIOTKA SENSORYCZNEGO – PROSTY SPOSÓB NA RELAKS I ROZWÓJ MOTORYKI!

    Drodzy Uczniowie i Rodzice,

    Chcielibyśmy podzielić się prostym, a jednocześnie bardzo skutecznym sposobem na wyciszenie, redukcję stresu oraz rozwój motoryki małej – tworzeniem gniotka sensorycznego!

    Nasze przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 mieli okazję tworzyć własne gniotki podczas przerw! Była to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonały sposób na chwilę relaksu i rozwój sensoryczny. Dzieci eksperymentowały z różnymi wypełnieniami, sprawdzając, który materiał najlepiej odpowiada ich potrzebom. To prosta i wartościowa aktywność, którą można wykonać również w domu!

    Jak zrobić gniotka?

    Do jego wykonania potrzebujemy:

    -balonu (najlepiej o grubszej strukturze),

    -produktów sypkich: mąki, ryżu, kaszy, grochu, soli lub skrobi ziemniaczanej,

    -lejka i plastikowej butelki,

    - opcjonalnie: flamastrów do ozdobienia gniotka, kolorowa włóczka

    Instrukcja:

    1. Wsyp do środka butelki za pomocą lejka wybrany produkt sypki – każda struktura daje inne wrażenia sensoryczne!

    2.Załóż napompowany balon na wąski otwór butelki.

    3.Ostrożnie zdejmij balon, usuń nadmiar powietrza i zawiąż supełek.

    4️. Możesz ozdobić gniotka, rysując na nim buźki lub wzory.

    Korzyści terapeutyczne gniotka

    -Redukuje stres i napięcie – ugniatanie balonika działa uspokajająco i pomaga rozładować emocje.

    -Wspiera rozwój motoryki małej – ćwiczy sprawność palców i dłoni, co jest ważne np. w nauce pisania.

    - Poprawia koncentrację – świetnie sprawdza się podczas nauki, pomagając skupić uwagę.

    -Stymuluje zmysł dotyku – różne wypełnienia zapewniają różne doznania sensoryczne.

    -Może wspierać dzieci z nadwrażliwością sensoryczną – pomaga oswoić się z różnymi strukturami.

    Życzymy udanej zabawy!

  • KONKURS BIBLIJNY

    Gratulacje dla Mateusza i Mileny, którzy zajęli I i II miejsce w etapie szkolnym konkursu biblijnego, a 27.02.2025r. uczestniczyli w dekanalnym etapie XXXI Konkursu Biblijnego ,,Ewangelista Marek i jego Ewangelia". 

    Mateusz Przybylski zajął II miejsce w tymże etapie konkursu i będzie reprezentował nasz dekanat w konkursie diecezjalnym, co jest historycznym osiągnięciem dla naszej szkoły .

    ☺️

  • PIERWSZOKLASIŚCI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

    Pod koniec stycznia bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią .

    Podczas spotkania dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki zachowania się w bibliotece. Dostrzegły różnice między biblioteką publiczną, biblioteką szkolną a księgarnią. Pierwszoklasiści wiedzą, że książki należy szanować, a przypomnieniem tego były” prośby książki” do czytelnika. Następnie każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Na pamiątkę każdy czytelnik otrzymał zakładkę do książki. Uczniowie mieli też okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych poświęconych tradycjom karnawałowym. Dzieci wcieliły się w rolę małych artystów tworząc piękne kolorowe maski w których chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć.

    Atmosfera była pełna radości i twórczej energii, a efekty pracy zachwyciły wszystkich uczestników. Mamy nadzieję, że od tej pory będą oni często odwiedzali szkolną bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

    Krystyna Prusińska

  • TŁUSTY CZWARTEK

    Serdecznie dziękujemy Piekarni "Jagódka" z Sońska, sponsorowi przepysznych lukrowanych pączków, którymi mogli delektować się  dzisiaj  nasi uczniowie dzięki niezawodnym Mamom z Rady Rodziców, czyniąc zadość tradycjom tłustego czwartku.  Miny zadowolonych uczniów są najlepszym wyrazem uznania.

  • TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ 2025

    21 lutego odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Nasi uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych. W młodszej kategorii wiekowej czołowe miejsca przypadły  naszym uczniom z IV klasy -  I miejsce zajęła Maja Górska, natomiast II miejsce Konrad Tekliński 

    W starszej grupie wiekowej I miejsce zajął Wojciech Litner z klasy VI.

    Zespołowo nasza szkoła uplasowała się na II miejscu.

    Dwoje uczniów, którzy zajęli pierwsze miejsca, będzie reprezentować szkołę w eliminacjach powiatowych.

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

  • ETUI NA NOWE LEGITYMACJE SZKOLNE

    Wolontariusze przekazali uczniom klasy I etui na nowe plastikowe legitymacje szkolne. Od 13 lipca 2024 roku, szkoła wydała legitymacje szkolne wyłącznie w formie plastikowej, znane jako e-legitymacje. Dlatego aby chronić i przedłużyć trwałość, wolontariusze przekazali do tego celu etui. Dzięki temu ich trwałość i żywotność przedłuży się.

    SKW

  • SZNUR BROCKA - JAK WIDZIEĆ LEPIEJ?

     Sznurek Brocka to powszechne narzędzie wykorzystywane w terapii widzenia - o zaburzeniach percepcji albo koordynacji wzrokowo – ruchowej. Składa się z elastycznego, białego sznurka o długości od 2 do 6 metrów (w zależności od wersji), na którym umieszczone są kolorowe koraliki, przesuwające się wzdłuż sznurka.

    Dzieci z niedostateczną konwergencją, niedowidzeniem (leniwym okiem, amblioplią) i zezem (uciekaniem oka) często korzystają ze sznurka Brocka, aby wzmocnić konkretne umiejętności wzrokowe. Celem ćwiczeń ze sznurkiem Brocka jest: – pomóc pacjentom z problemami z układem wergencji oczu, – rozwijać umiejętności zbieżności i znieść tłumienie słabszego oka.

                Wolontariusze przekazali na ręce pani Ewy Topczyńskiej kilka takich pomocy do pracy z dziećmi na zajęcia korekcyjno – kompensacyjne i rewalidacyjne. Mamy nadzieję, że choć w małym stopniu mogą pomóc uczniom potrzebującym takiej pomocy.

    SKW

     

  • RUSZA REKRUTACJA 2025/2026

  • „A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”  M. Rej

    21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Już po raz drugi, za pośrednictwem SU, włączyliśmy się do obchodów tego dnia. W tym roku hasłem przewodnim były „ Sympatyczne wyrazy”. Uczniowie na kartkach z bloku zapisywali wybrany przez siebie wyraz. Należy przyznać, iż włożyli w to działanie wiele uwagi. Wyrazy, oprócz tego, że sympatycznie się kojarzyły, to jeszcze były bardzo starannie zapisane, a kartka ozdobiona. Wśród propozycji pojawiły się takie wyrazy jak: lubię cię, przepraszam, życzliwość, Polska, wygrana, dom i wiele, wiele innych. Wszystkie kartki zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu i opatrzone cytatem Mikołaja Reja. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to również świetna okazja do rozmów na temat potrzeby dbałości o poprawność wypowiedzi. Jesteśmy Polakami i powinniśmy dbać o swój język.

    Opiekun SU- Izabela Miklaszewska

  • NA WALENTYNKI ZAWSZE JEST CZAS…

    NA WALENTYNKI ZAWSZE JEST CZAS…

    W tym roku, ze względu na termin ferii zimowych, SU zorganizował walentynkową pocztę w dniach od 17 do 21 lutego 2025r. Przez cały tydzień uczniowie mogli wrzucać do czerwonej skrzyneczki tajemnicze liściki. Rozdanie walentynkowych karteczek odbyło się w piątek 21 lutego, podczas długiej przerwy. A było, co rozdawać. Trzeba przyznać, iż działanie to cieszy się ogromną popularnością wśród naszej uczniowskiej społeczności. Należy również zauważyć, iż zdecydowana większość kartek była przygotowana z wielką starannością. Super!

    Opiekun SU- Izabela Miklaszewska

  • ZABAWA CHOINKOWA 2025

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kołaczkowie
    ul. Szkolna 2
    06-406 Kołaczków
  • (+48)23/671-16-27

Galeria zdjęć