Nawigacja

  • TYGODNIOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ - NAJNOWSZA WERSJA 2024/2025 - OD 3 WRZEŚNIA

    TYGODNIOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ - NAJNOWSZA WERSJA 2024/2025 - OD 3 WRZEŚNIA

    W lewym panelu menu, w zakładce INFORMACJE, została zamieszczona najnowsza wersja tygodniowego rozkładu zajęć na rok szkolny 2024/25 w formie linku, w który należy kliknąć.

     

  • OFERTA UBEZPIECZENIA

    W tym roku szkolnym będzie można ubezpieczyć dziecko. Koszt ubezpieczenia to 45 złotych. Warunki ubezpieczenia  poniżej. Składki będą zbierane do 30 września.

  • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025

    Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w poniedziałek 2 września 2024 roku o godzinie 10.00.

  • ZAKOŃCZENIE ROKU_ZDJĘCIA_CD

  • DZIEŃ RODZINY W PRZEDSZKOLU_ZDJĘCIA_CD

  • WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY  2024

    3 lipca to dzień, w którym absolwenci szkół podstawowych odbierają zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Na tle wyników innych szkół absolwenci  naszej szkoły wypadli bardzo pozytywnie. Możemy być dumni z ich osiągnięć. Gratulujemy i życzymy sukcesów w wybranych szkołach.

  • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

    Zapraszamy do zakładki LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI, aby zapoznać się z formami realizacji programu w maju i czerwcu.

  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

  • INNOWACJA PEDAGOGICZNA W PRZEDSZKOLU

    Innowacja pedagogiczna „Zakodowany  świat przedszkolaka – kodowanie na dywanie” w przedszkolu.

    W minionym roku szkolnym w młodszej grupie przedszkolaków  realizowana była innowacja pedagogiczna Zakodowany świat przedszkolaka – kodowanie na dywanie, której celem było wprowadzenie dzieci w świat podstaw programowania, rozwijanie logicznego myślenia oraz współpracy w grupie. Innowacja połączona była z realizacją projektu edukacyjnego Uczymy Dzieci Programować. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu. W ramach innowacji wykorzystano różnorodne narzędzia i metody pracy. Dzieci bardzo pozytywnie reagowały na zajęcia z kodowania. Wykazywały duże zainteresowanie i chętnie uczestniczyły w proponowanych aktywnościach. Innowacja pedagogiczna okazała się bardzo udanym przedsięwzięciem. Zrealizowane cele i pozytywne efekty zajęć potwierdzają, że wprowadzenie podstaw kodowania w przedszkolu jest nie tylko możliwe, ale również bardzo korzystne dla wszechstronnego rozwoju dzieci.

    Magdalena Szewczak

  • W TANECZNYM RYTMIE ŚWIĘTUJEMY WAKACJE

  • WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE PLASTYCZNYM

    Uczennice Julia Dziewiątkowska i Amelia otrzymały wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy".

    Julia w kategorii wiekowej kl. IV-VIII szkoły podstawowej, a Amelia w kategorii kl. 0 - III.

  • MODLITWY PRZY KAPLICZCE

    W maju i czerwcu na lekcjach religii odwiedzaliśmy kapliczkę, która znajduje się obok naszej szkoły wraz z klasą I, II, VII i VIII. Przy tejże kapliczce odprawiliśmy Nabożeństwo Majowe i Czerwcowe. Z klasą I wykonaliśmy klasowe kapliczki z wykorzystaniem długopisów 3D. Z klasą II natomiast zrobiliśmy serca w związku z czerwcowym nabożeństwem do Serca Pana Jezusa, a także monstrancję, przypominającą o Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożym Ciele.

    Natalia Chuma

  • DZIEŃ RODZINY W PRZEDSZKOLU

    W piątek, 7 czerwca, w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Rodziny. Wydarzenie to było pełne wzruszeń i radości, zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców. Część artystyczna rozpoczęła się o godzinie 11:00 na sali gimnastycznej, gdzie zebrały się rodziny przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały wyjątkowy montaż słowno-muzyczny. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki dedykowane swoim rodzicom. Występy były pełne emocji i pięknie ukazywały miłość oraz wdzięczność dzieci wobec swoich bliskich.

    Kulminacyjnym punktem programu był taniec. Dziewczynki wykonały urokliwy "Taniec Kwiatów", w którym z gracją poruszały się po scenie. Chłopcy natomiast zaprezentowali "Taniec z Kapeluszem", pełen energii i humoru, który wywołał szerokie uśmiechy na twarzach wszystkich zgromadzonych. Po zakończeniu występów artystycznych dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane laurki.

    Na zakończenie spotkania wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który odbył się na tarasie przed szkołą. Na stołach pojawiły się ciasta, ciasteczka, owoce i napoje przygotowane przez rodziców. Po poczęstunku dzieci wspólnie bawiły się na boisku szkolnym. Był to wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i ich rodziców, umacniając więzi rodzinne i przynosząc wiele pięknych wspomnień.

    Magdalena Szewczak

  • KULINARNE INSPIRACJE V KLASY

  • PODRĘCZNIKI DO RELIGII

    Podręczniki do nauki religii w roku szkolnym 2024/2025 

    w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kołaczkowie 

    PRZEDSZKOLE 

    Przedszkole 3-4 latki 

    Tytuł podręcznika: 4-latki. Świat dziecka Bożego - Podręcznik do religii; Autor/Autorzy: Dariusz Kurpiński, Jerzy Snopek; Wydawnictwo Jedność, numer podręcznika: AZ-02-01/10- KI-3/16 zgodny programem nauczania nr AZ-0-01/10 

    Kontynuacja podręcznika. Proszę o zakup tylko dla dzieci, które nie mają podręcznika. 

    Przedszkole 5-6 latki 

     

    Tytuł podręcznika: Z Panem Jezusem (dla grupy sześciolatków), Aneta Rayzacher-Majewska, Klaudia Naczke-Wójcik, Beata Śmigiera, Urszula Kryczka; Wydawnictwo Katechetyczne (Warszawa), nr podręcznika: AZ-04-01/10-WA-2/17, dopuszczony na terenie całego kraju na podstawie komunikatu Biura Programowania Katechezy z dnia 23.04.2016 r.

     

     

    SZKOŁA PODSTAWOWA 

    Klasa I
    Tytuł podręcznika: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego; autorzy: ks. Rafał Szewczyk,  Aneta Frączak, Małgorzata Korzeniewska, ks. Jan Staruchowicz, katechezy  okolicznościowe: Marzena Sadowska; Wydawnictwo Katechetyczne (Warszawa)  numer podręcznika: AZ-11-01/18-PL-1/20 – dla diecezji płockiej 

    obowiązuje: podręcznik cz.1 i 2 + zeszyt;  

    domownik jest dodatkiem dla rodziców (jeśli ktoś chce) 

    Klasa II
    Tytuł podręcznika: To jest mój Syn umiłowany; autorzy: ks. Robert Rafał Szewczyk, Aneta  Frączak, Małgorzata Korzeniewska, Mateusz Przelaskowski, katechezy okolicznościowe:  Marzena Sadowska; Wydawnictwo Katechetyczne (Warszawa) – dla diecezji płockiej obowiązuje: podręcznik cz.1 i 2 + zeszyt;  

    domownik jest dodatkiem dla rodziców (jeśli ktoś chce)

    Klasa III 

    Tytuł podręcznika: Kto spożywa moje Ciało, ma życie (podręcznik ucznia z kartami pracy  bez podziału na część I i II); autorzy: ks. Robert Rafał Szewczyk, Aneta Frączak, Małgorzata  Korzeniewska, Mateusz Przelaskowski, Marzena Sadowska; Wydawnictwo Katechetyczne  (Warszawa) numer podręcznika: AZ-13-01/18-PL-16/22 – dla diecezji płockiej obowiązuje: podręcznik, domownik + zeszyt
    (może być wersja starsza w jednym grubszym podręczniku lub nowsza podzielona na dwie części - treść jest ta sama)

    Klasa IV 

    Tytuł podręcznika: “Trwajcie w miłości mojej” J 15, 9; autorzy: ks. Robert Rafał Szewczyk, Aneta Frączak, Mateusz Przelaskowski, Aleksandra Splewińska, Marzena Sadowska; Wydawnictwo Katechetyczne (Warszawa) (dla diecezji płockiej); obowiązuje: podręcznik + zeszyt



     

    Klasa V 

    Tytuł podręcznika: Bóg nas szuka; autorzy: ks. Mariusz Czyżewski, ks. Michał Polny,  Dorota Kornacka, Michał Małek, s. Martyna Ujazdowska, katechezy okolicznościowe:  ks. Rafał Bednarczyk; Wydawnictwo Katechetyczne (Warszawa),  

    numer podręcznika:AZ-21-01/18-PL-3/20 (dla diecezji płockiej) 

    obowiązuje: podręcznik + zeszyt 

     

    Klasa VI 

    Tytuł podręcznika: Jezus nas zbawia; autorzy: ks. Mariusz Czyżewski, ks. Michał Polny,  Dorota Kornacka, Michał Małek, katechezy okolicznościowe: ks. Rafał Bednarczyk;  Wydawnictwo Katechetyczne (Warszawa) (dla diecezji płockiej) 

    obowiązuje: podręcznik + zeszyt

    Klasa VII
    Tytuł podręcznika: Kościół wskazuje nam drogę; autorzy: ks. Mariusz Czyżewski, ks. Michał Polny, Dorota Kornacka, Michał Małek, ks. Rafał Bednarczyk; Wydawnictwo Wydawnictwo Katechetyczne (Warszawa)
    (dla diecezji płockiej) 

    numer podręcznika: AZ-23-01/18-PL-23/22 

    obowiązuje: podręcznik + zeszyt 

    Klasa VIII 

    Tytuł podręcznika: Duch Święty nas uświęca; autorzy: ks. Michał Polny, Aneta Rayzacher Majewska, Dorota Kornacka, ks. Kamil Prus, Michał Prus, ks. Rafał Bednarczyk; Wydawnictwo Katechetyczne (Warszawa) (dla diecezji płockiej); obowiązuje: podręcznik + zeszyt

     

  • SEANS W MOBILNYM KINIE

    12 czerwca uczniowie obejrzeli film "Epoka lodowcowa 5". Wcześniej uczniowie zagłosowali, aby wybrać swojego faworyta spośród 5 propozycji. Wybór okazał się trafny, bo zdecydowana wiekszość widzów ze skupieniem i wzruszeniem śledziła losy bohaterów.

  • "MŁODY EKOLOG"

    Wolontariusze z klasy VIII 05 czerwca zorganizowali dla przedszkolaków lekcję z zakresu ekologii. Wspomnieli na samym początku o ochronie środowiska, potrzebie sadzenia lasów i roślin zielonych, które są bardzo ważne dla środowiska. Dlatego przygotowali sadzonki roślin, ziarenka fasoli i nasionka kwiatów aby razem z przedszkolakami posadzić i zasiać roślinki, które pięknie będą wyglądały. Drugi cel ósmoklasistów – to nauka i pokazanie jak samemu można zrobić takie doświadczenia. Przedszkolaki były zachwycone samodzielną pracą z roślinami, a wolontariusze zadowoleni z przebiegu zajęć.

    Aga Wilińska

  • "ZBIERAJ KORKI, RATUJ ŻYCIE " - ZAKOŃCZENIE AKCJI

    Koniec akcji ,,Zbieraj korki, ratuj życie”

    Cała społeczność szkolna przez kilka lat uczestniczyła w akcji charytatywnej ,,Zbieraj korki, ratuj życie”, pomagając tym samym osobom potrzebującym. Jak wiadomo za zebrane korki chorzy mogli pozwolić sobie na odpowiednie leczenie czy też sprzęt rehabilitacyjny. Akcja dobiegła końca. Wszystkim, którzy przez wiele lat przyczynili się do pomocy innym serdecznie dziękujemy. Dziękujemy za otwarte serca i wrażliwość.

    Aga Wilińska

  • PRZEDSZKOLAKI NA WYCIECZCE W CIECHANOWIE

    W czwartek 5 czerwca nasze przedszkolaki wyruszyły na długo wyczekiwaną wycieczkę do Ciechanowa. Pierwszym celem podróży był Park Nauki Torus, gdzie odbyły się fascynujące zabawy naukowe. Jednym z głównych punktów programu była prezentacja dotycząca zjawiska powstawania tęczy. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały wyjaśnień pani przewodnik, która w przystępny sposób tłumaczyła, jak promienie słoneczne przechodzą przez krople wody w powietrzu, rozszczepiając się na różne kolory. Aby lepiej zobrazować ten proces dzieci mogły same przeprowadzić prosty eksperyment. Przedszkolaki miały również możliwość własnoręcznego wykonania tęczy w próbówce wykorzystując do tego specjalny piasek i barwniki. Wykonane prace mogły zabrać ze sobą do domu, co wywołało ogromne emocje i radość.

    Po części teoretycznej przyszedł czas na bardziej interaktywne zabawy. Dzieci mogły bawić się w specjalnie przygotowanych strefach, gdzie eksperymentowały i badały zależności – przede wszystkim w obszarach fizyki, matematyki, techniki i architektury. Przedszkolaki biegały od jednej stacji do drugiej, zafascynowane tym, jak nauka może być zabawna.

    Kolejnym punktem programu była zabawa w sali zabaw Happy Park, gdzie znajdowały się wielkie zjeżdżalnie, baseny z kulkami, tunele i wiele innych atrakcji. Dzieci mogły biegać, skakać, wspinać się i zjeżdżać do woli, co sprawiło im ogromną frajdę. W trakcie zabawy nadszedł czas na przerwę obiadową. W specjalnie przygotowanej strefie na dzieci czekała pyszna pizza. Przy posiłku dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami z dotychczasowej zabawy, śmiejąc się i opowiadając o swoich przygodach.

    Wycieczka do Ciechanowie była nie tylko wspaniałą zabawą, ale i niezwykłą lekcją, która na długo pozostanie w pamięci małych odkrywców.

    Magdalena Szewczak

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kołaczkowie
    ul. Szkolna 2
    06-406 Kołaczków
  • (+48)23/671-16-27

Galeria zdjęć