Samorząd Uczniowski ogłosił i, z sukcesem przeprowadził, kolejną akcję pod hasłem „Dzieci pełne serca”. Zachęcono wszystkie dzieci, by 9 lutego przypięły do ubrań papierowe serduszka i pamiętały o okazywaniu serca swoim kolegom i koleżankom. Większość uczniów bardzo aktywnie przyłączyła się do akcji prezentując najróżniejsze rodzaje serduszek. Na długiej przerwie wszyscy z ochotą ustawili się do wspólnego zdjęcia, a następnie serduszka zostały zawieszone na szkolnym korytarzu, stanowiąc jego niezwykle sympatyczną ozdobę.
8 lutego zawitał do nas cyrk „Szok”. Dzieci były nie tylko widzami, ale i włączały się czynnie do zabawy. Na szkolnej arenie wystąpił klaun, który bawił publiczność, prezentowano popisy żonglerskie oraz akrobatyczne na rowerku i z obręczami. Dzieci bawiły się świetnie, oglądając tresowane zwierzęta: gołębie oraz urocze pudelki. Najwięcej emocji wzbudził wąż, którego wybrane osoby trzymały na rękach. Wielki aplauz otrzymał ogromny, puszysty niedźwiedź polarny, który zaprezentował umiejętności taneczne. Było wiele śmiechu oraz gromkie brawa dla artystów.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
NA ZABAWĘ CHOINKOWĄ,
KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ
11 LUTEGO 2017R.
W GODZINACH 10.00 -14.00
W programie :
Cykl działań Samorządu Uczniowskiego zachęcający uczniów do podejmowania nowych wyzwań spotyka się z coraz większym zaangażowaniem dzieci.
31 stycznia szkolny korytarz przypominał Hogwart. Zaludniła go bardzo liczna grupa wróżek i czarodziejów, którzy czarowali, zaskakiwali lub wręcz niepokoili swoim niecodziennym wyglądem. W każdej klasie znaleźli się uczniowie, którzy dużo wysiłku włożyli w przygotowanie odpowiedniego stroju. Najbardziej aktywne okazały się jednak dzieci z młodszych klas. Ich inwencja jest godna podziwu i powinna być jeszcze szerzej wykorzystana w innych sferach funkcjonowania uczniów. Kulminacją tego dnia był czarodziejski korowód tańczący poloneza w czasie długiej przerwy.
Piątkowe przedpołudnie 20 stycznia 2017r. na długo pozostanie w pamięci i sercach naszych uczniów. Tego dnia mieliśmy zaszczyt gościć w murach szkoły liczną reprezentację Babć i Dziadków naszych dzieci. Wśród grona ponad czterdzieściorga seniorów dzieci wypatrywały swoich najbliższych, obdarzając ich serdecznymi uściskami i uśmiechami. Goście zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, w której przygotowano dla nich słodki poczęstunek. Miłych gości obdarowano laurkami, kwiatkami i serduszkami, które przygotowały przedszkolaki. Największą radość i niespodziankę sprawiły im jednak dzieci, które zaprezentowały piękny program artystyczny. Swoją recytacją wierszy oraz wesołymi piosenkami wywoływały prawdziwe wzruszenie i radość Babć i Dziadków. Występy dzieci nagradzano serdecznymi oklaskami, co jeszcze bardziej mobilizowało występujących.
„WSPÓLNE MIĘDZYPOKOLENIOWE CZYTANIE” było kolejnym punktem uroczystości. „Paweł i Gaweł”, „Księżniczka na ziarnku grochu” i „Czerwony Kapturek” w wykonaniu Babć i Mam spodobały się wszystkim zebranym. I starsi i dzieci w skupieniu wysłuchali niezwykłych lektorów.
Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy pani Krystyny Prusińskiej, prowadzącej szkolną bibliotekę, we współpracy z panią Grażyną Kapczyńską, która kieruje filią biblioteki gminnej. Do przygotowań włączyli się wychowawcy młodszych klas, a jak zwykle niezawodni Rodzice zapewnili imponujący słodki poczęstunek. Organizatorzy odczuwali prawdziwą satysfakcję, widząc zadowolenie gości, a potem słuchając pochlebnych opinii. Uroczystość stała się doskonałą okazją do integracji naszego lokalnego środowiska.
Samorząd Uczniowski, realizując swój program działania pod kierunkiem pani Izabeli Miklaszewskiej, zaproponował naszym uczniom kolejny pomysł na popisanie się swoją kreatywnością, pomysłowością i talentami artystycznymi.12 stycznia 2017 roku, poważnie brzmiące słowo „KAPELUSZ” nabrało nowego wymiaru w dniu ogłoszonym SZKOLNYM DNIEM KAPELUSZA. Duże i małe, skromne i bardzo bogato zdobione nakrycia głowy królowały na szkolnym korytarzu. Jedne – noszone z wdziękiem, inne – z powagą, a jeszcze inne – z humorem i swobodą – sprawiały, że atmosfera tego dnia była niezwykła. Dało się zauważyć, że stworzenie niektórych kapeluszy wymagało zaangażowania kilku członków rodziny, co zapewne przyczyni się do jej integracji. Efekty pracy były imponujące. Najciekawsze projekty zostały wyróżnione i nagrodzone.
Ostatni dzień nauki przed Świętami Bożego Narodzenia był w naszej szkole dniem szczególnym, ponieważ odbyło się spotkanie wigilijne, na które zaproszeni byli rodzice.
Historię narodzenia Jezusa przedstawili uczniowie klas IV - VI pod kierunkiem księdza proboszcza Wacława Michalskiego. Jasełka oraz kolędy wprawiły uczestników spotkania w niepowtarzalny świąteczny nastrój.
Po przedstawieniu jasełkowym życzenia złożył Dyrektor szkoły, następnie wspólnie z p. Krystyną Prusińską oraz p. Grażyną Kapczyńską rozdali nagrody uczniom biorącym udział w konkursie świątecznym oraz recytatorskim.
Kolejnym punktem bożonarodzeniowego projektu był świąteczny konkurs czytelniczy, będący podsumowaniem projektu realizowanego przez szkolną bibliotekę, we współpracy z biblioteką wiejską oraz nauczycielem języka angielskiego, w klasie V i VI. Uczniowie obejrzeli prezentację poświęconą życiu i twórczości Karola Dickensa. Następnie 8 uczestników konkursu czytało wylosowane fragmenty poświęconego świętom rozdziału „Opowieści Wigilijnej” Karola Dickensa. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wcielali się w wymagającą dużego wyczucia rolę lektora prozy. Jury, w skład którego weszli ksiądz Józef Pokorski, pani Anna Pieszczyk – wiceprzewodnicząca Rady Rodziców oraz pani Grażyna Kapczyńska – bibliotekarka naszej wiejskiej biblioteki, po burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła Alicja Traczyk – Nasarzewska, a dwa równorzędne drugie miejsca przyznano Szymonowi Dąbrowskiemu oraz Róży Lasockiej. Laureaci otrzymali piękne nagrody książkowe ufundowane przez bibliotekę wiejską.
Szkolna uroczystość wigilijna zakończyła się spotkaniami w klasach, gdzie wychowawcy wraz z uczniami oraz przybyłymi rodzicami zasiedli do stołów i przy dźwiękach kolęd dzielili się opłatkiem oraz składali sobie świąteczne życzenia.
Tego dnia przedszkolaków odwiedził św. Mikołaj, który został przywitany wierszykami i piosenkami. Okazało się, że wszystkie dzieci były grzeczne i otrzymały z jego rąk prezenty.
Boże Narodzenie, to Święta pełne dobrych uczuć, pachnące piernikiem i choinką oraz rozbrzmiewające kolędą. Na ten piękny czas wszyscy czekają z utęsknieniem.
Konkurs był przeprowadzony w okresie od 19 września 2016r. do 30 listopada 2016r.
Organizatorami byli: Komenda Policji w Ciechanowie, Starosta Powiatu Ciechanowskiego, Prezydent Miasta Ciechanów, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie.
Jego celem było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego, które przyczyniają się do ich bezpieczeństwa m.in. podczas drogi do szkoły. To konkurs literacki, uczniowie przygotowywali wiersz bądź rymowankę na temat bezpieczeństwa na drogach ze szczególnym uwzględnieniem ważności używania odblasków.
Konkurs był rozpatrywany w dwóch kategoriach: uczniowie klas I – III i klas IV – VI szkoły podstawowej. Z każdej grupy wyłoniono laureatów trzech najlepszych prac.
Z naszej szkoły wzięło w nim udział 12 uczniów: kl. I - Jakub Stryjewski, Kl. II -Sebastian Brzoza, Jakub Pieszczyk, Oliwier Dudzic, Sara Dudzic, Karolina Dziewiątkowska , Natalia Sobolak , kl.III - Klaudia Tomczak , kl. IV - Zuzanna Bachorska , Alicja Kaczorek, Róża Lasocka, kl. V - Kamil Żukowski.
Uczennica II klasy – Sara Dudzic zajęła III miejsce w kategorii: Szkoły Podstawowe kl. I – III. Nagrody zostały wręczone 6 grudnia - w mikołajki.
GRATULUJEMY!
Pamiętajmy o odblaskach na co dzień, to one mogą nam uratować życie.
ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ Z DNIA PLUSZOWEGO MISIA W SZKOLE I PRZEDSZKOLU.
W środę 30 listopada 2016 r. gościliśmy w naszej szkole aktorów z Teatru Art - Re z Krakowa. Tym razem artyści zaprezentowali nam jedną z „Baśni tysiąca i jednej nocy”. Na spektakl zaprosił naszych uczniów Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Opinogórze Górnej.
„Rubinowy Książę" to piękna adaptacja jednej z mniej znanych baśni Wschodu. Córka szacha - Fatima w niezwykły sposób zostaje żoną Rubinowego Księcia. Jednak przez swoje natarczywe wścibstwo traci ukochanego. Dzięki prawdziwemu uczuciu odzyskuje męża. Musi jednak obiecać Królowi Wód - ojcu Księcia, że nigdy więcej nie będzie o nic niepotrzebnie wypytywać.
Spektakl przeplatany był piękną, orientalną muzyką, przybliżającą egzotykę wschodu. Barwne i piękne kostiumy oraz scenografia w pełni oddawały baśniową atmosferę. Dzieci miały możliwość aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu. Na koniec wszyscy nagrodzili aktorów gromkimi brawami, gdyż widowisko zapewniło dzieciom dobrą zabawę.
W piątek 25 listopada wesoło obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia, które wspaniale zorganizowała szkolna biblioteka. Wraz z ukochanymi, mięciutkimi, puchatymi, małymi i całkiem dużymi misiami staraliśmy się jak najlepiej uczcić dzień naszych pluszowych przyjaciół...
Wesoła zabawa odbyła się pod kierunkiem p. Krystyny Prusińskiej.
Na długiej przerwie parada pluszowych misiów przemaszerowała po korytarzu szkoły. Następnie na sali gimnastycznej dzieci wraz z pluszakami tańczyły w rytm piosenek o misiach. Po tańcach została przedstawiona prezentacja multimedialna, której bohaterem były MISIE. Przedszkolaki oraz klasy I - III zaprezentowały się w wybranym przez siebie wierszu, tańcu bądź w piosence.
Dzieci, tak jak Misie, lubią miodek, więc po występie każdej z klas nastąpiła degustacja kanapek z miodem. Święto Pluszowego Misia zakończyło się kolorowaniem portretu misia.
Dzień ten upłynął wszystkim w szczególnie miłej i radosnej atmosferze.
17 listopada w Opinogórze odbył się coroczny konkurs piosenki „ Rozśpiewana nutka”. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 7 uczestników:
- Żakiewicz Aleksandra
- Traczyk Alicja
- Górska Julia
- Płodziszewska Zofia
- Bachorska Zuzanna
- Kecmerski Adam
- Dudzic Sara
Konkurs został przeprowadzony w kategoriach:
- przedszkole
- kl. II – III
- kl. IV – V
- kl. VI – gimnazjum
Z naszej szkoły nagrody otrzymali:
- Żakiewicz Aleksandra
- Płodziszewska Zofia
- Kecmerski Adam
Pozostali uczniowie otrzymali nagrody pocieszenia.
Przez cały rok wokół naszej szkoły gromadzą się różne zwierzaki. Pojawiały się zające, lisy, kuny, łasice, nietoperze, liczne gryzonie oraz płazy. Najłatwiej żyje się ptakom, które znajdują wspaniałe schronienie wśród drzew i krzewów rosnących w otoczeniu szkoły.
Nasze dzieci wiedzą, że należy dbać o naszych skrzydlatych przyjaciół. Starają się ich nie płoszyć, szanować istniejące gniazda, a zimą zadbać o prawidłowe dokarmianie.
Wczesną jesienią wiele ptaków korzysta z naturalnej stołówki, jaką są drzewa na których znajdują się różne owoce – jarzębina, czarny bez, szyszki świerków, modrzewi itp. W tym roku wcześniej niż zazwyczaj pojawiła się bardzo liczna, hałaśliwa gromadka, która błyskawicznie pochłonęła owoce jarzębiny. Podejrzewamy, że takie niezwykłe apetyty zwiastują surowa zimę. Zdjęcia pokazują godną podziwu aktywność skrzydlatych gości, którzy na przemian okupowali gałęzie dębu lub jarzębiny.
INFORMUJEMY WSZYSTKICH RODZICÓW, ŻE
24 LISTOPADA 2016R. (CZWARTEK) O GODZ.15.00
JEST ORGANIZOWANE ZEBRANIE OGÓLNE RODZICÓW,
W KTÓRYM WEŹMIE UDZIAŁ PAN WÓJT PIOTR CZYŻYK.
NASTĘPNIE ODBĘDĄ SIĘ SPOTKANIA KLASOWE.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE
15 listopada w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas 0 – III. Konkurs został zorganizowany przez Filię Biblioteki Publicznej w Kołaczkowie. Występy uczniów oceniała komisja w składzie: p. Izabela Miklaszewska – przewodnicząca komisji, p. Wanda Włodarczyk oraz p. Grzegorz Bastek. Do recytacji przystąpiło 11 uczniów, zaś tematyka prezentowanych wierszy była różnorodna. Część dzieci zadbała o rekwizyty lub przebranie. Jury wyłoniło zwycięzców w II kategoriach.
Laureaci konkursu w kategorii klas 0 – I:
I miejsce – Mateusz Rutkowski – wiersz „Kolczasty jeżyk”
II miejsce – Agata Orłowska – wiersz „Zima zła”
III miejsce – Ewa Żbikowska – wiersz „ Domek dla ptaszków”
W kategorii klas II – III zwycięzcami zostali:
I miejsce – Karolina Dziewiątkowska – wiersz „Żuk”
II miejsce – Jakub Pieszczyk – wiersz „Jesień”
III miejsce – Wiktoria Sobota – wiersz „Ogród”
Publiczność wysłuchała wierszy w ciszy i skupieniu oraz nagrodziła wszystkich uczestników konkursu gorącymi brawami.
ZAPRASZAMY DO ALBUMU FOTOGRAFICZNEGO
Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone w naszej szkole w wyjątkowo uroczysty sposób. Uczniowie przygotowują w klasach okolicznościowe gazetki, dekorują klasy, śpiewają patriotyczne piosenki. Na lekcjach zapoznają się z istotą tego święta i historią Polski z nim związaną. Samorząd Uczniowski ogłasza dzień galowego stroju. Dlatego w tym dniu prawie wszyscy uczniowie są ubrani uroczyście i zachowują się stosownie do tego.
Największa odpowiedzialność w kreowaniu atmosfery tego święta spoczywa na uczniach, którzy wspólnie z opiekunem przygotowują uroczysty apel. W tym roku to wyzwanie podjęli uczniowie oddziału przedszkolnego, którzy pod kierunkiem wychowawczyni Pani Wioletty Szwonder przygotowali niezwykle uroczyste spotkanie z historią. Wszyscy pięknie nauczyli się wierszyków. Deklamowali je z przejęciem i powagą. Piękna dekoracja dodatkowo podkreślała wyjątkowy nastrój ich występów, które wspierali wokalnie uczniowie IV klasy.
Wszyscy widzowie byli pod ogromnym wrażeniem występu naszych najmłodszych uczniów. Wielkie brawa były podziękowaniem dla wysiłku włożonego w występ. Pan Dyrektor również pogratulował Im i podziękował za wspaniałą postawę.
1 1 LISTOPADA 1918 ROKU
Spójrz!
Biel i czerwień dookoła.
Słuchaj!
Radość zwycięzców zewsząd nas woła.
Poczuj!
Smutek w sercu na wspomnienie , tych co polegli.
Zapamiętaj!
Oddaj cześć Tym, co walczyli dla NASZEJ NIEPODLEGŁEJ.
Nasi uczniowie co roku starają się w miły sposób zaakcentować święto swoich nauczycieli, wychowawców i pracowników obsługi. W tym roku uczniowie III klasy pod kierunkiem wychowawczyni – pani Wandy Włodarczyk, w przeddzień Święta Edukacji, przygotowali bardzo uroczysty apel, który zadedykowali wszystkim pracownikom naszej szkoły.
Uroczystość zainaugurował pan Dyrektor, który przypomniał wymowę tego święta, złożył wszystkim życzenia oraz wyróżnił panie Krystynę Prusińska oraz Ewę Topczyńską nagrodami dyrektora szkoły za osiągnięcia i sukcesy w pracy dydaktyczno-wychowawczej . Następnie uczniowie w pięknie udekorowanej sali z przejęciem deklamowali okolicznościowe wiersze i zaśpiewali piosenki. Na zakończenie swojego wystąpienia uczniowie ofiarowali nauczycielom własnoręcznie wykonane pamiątkowe kartki z życzeniami. Wrażliwość i zaangażowanie występujących zostało bardzo ciepło przyjęte przez pracowników i zgromadzonych na sali uczniów.
Równie miłym akcentem uroczystości było wręczenie nagród uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski. Praca Karoliny Dziewiątkowskiej będzie reprezentowała szkołę w kolejnym etapie konkursu. Na twarzach nagrodzonych uczniów widać było radość z otrzymanych upominków.
10 października uczniowie klas 0 – III wraz z wychowawcami udali się do Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie na spektakl teatralny „Doktor Dolittle i przyjaciele”. Na scenie wystąpili aktorzy z Teatru Współczesnego w Krakowie.
Przedstawienie opowiadało historię doktora Dolittle, który nad wyraz kochał zwierzęta, dlatego zdecydował się poświęcić im życie. Wraz ze swoimi przyjaciółmi zwierzętami przeżył wiele ciekawych, zabawnych czasami niebezpiecznych przygód.
Spektakl podkreślał istotną rolę przyjaźni w życiu człowieka oraz kształtował postawy tolerancji i szacunku.
Na uznanie zasługiwała ciekawa scenografia, kostiumy oraz muzyka, która przybliżała kulturę afrykańską.
Wszystkim dzieciom przedstawienie bardzo się podobało, oglądali je z wielkim zainteresowaniem.
6 października 2016r. nasi pierwszoklasiści obchodzili swoje święto. W tym dniu uczestniczyli w nietypowych zajęciach zorganizowanych przez wychowawcę. Mamy, które towarzyszyły dzieciom przez cały dzień, jak zwykle okazały się niezawodne i przygotowały swoim pociechom wiele słodkości.
Najbardziej zaangażowani w zapewnienie pierwszakom atrakcyjnych zajęć byli szóstoklasiści, którzy zgodnie z tradycją zorganizowali dzieciom otrzęsiny. Przygotowali dla nich „podróż z wyzwaniami” po ciekawych miastach świata. Pociąg poprowadziły Ala z Olą.
W Barcelonie dzieci wykazały się umiejętnościami piłkarskimi. Konkurencję „rzuty karne” przygotowali i przeprowadzili chłopcy.
W Tokio uczniowie musieli wykazać się umiejętnością operowania pałeczkami przy jedzeniu owocowego sushi. Było to dla nich nie lada wyzwanie.
Kolejnym przystankiem w podróży było Las Vegas, gdzie pierwszaki popisywały się zręcznością w strzelaniu lotkami do tarczy, układaniu domków z kart oraz umiejętnością liczenia podczas rzucania kostkami do gry.
Zdolności plastyczne dzieci wykazały w Paryżu, starając się sportretować swojego wychowawcę. Powstały 3 niepowtarzalne wizerunki, które pan Bastek otrzymał na pamiątkę. Najzabawniejszym przystankiem okazało się Hollywood. Zadaniem dzieci było ucharakteryzowanie na Miss 3 chłopców z VI klasy. Stroje, peruki i makijaż sprawiły, że zadanie zostało wykonane bez trudu, a publiczność głośno oklaskiwała trzy atrakcyjne „damy”.
W Rio uczniowie prowadzeni przez Alę Traczyk po mistrzowsku odtańczyli makarenę. W doskonałym nastroju „wrócili” do Kołaczkowa, gdzie pogratulowano im doskonałego poradzenia sobie ze wieloma wyzwaniami. Wszystkim pierwszoklasistom wręczono birety z okolicznościowym napisem i logo szkoły oraz drobne upominki.
Nie mniej ważnym wydarzeniem tego dnia, było ślubowanie czytelnicze, które złożyli uczniowie. Z ogromnym zaangażowaniem dzieci powtarzały słowa wierszowanej przysięgi, trzymając wyciągnięte dłonie nad wspaniałą Księgą Bajek. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały czytelnicze zakładki .
28 września 2016r. uczniowie klas IV – VI wraz z wychowawczyniami odwiedzili naszą stolicę. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w teatrze „Baj”. Spektakl „Emil z Lonnenbergi” wywarł ogromne wrażenie, z zapartym tchem uczniowie śledzili perypetie młodego bohatera.
Najbardziej oczekiwanym punktem wyjazdu było zwiedzanie Stadionu „PGE Narodowy”. Nasi uczniowie zobaczyli płytę boiska, szatnie, kaplicę, mieli również okazję zasiąść na trybunach, w loży vipowskiej i wspiąć się na punkt widokowy, z którego doskonale było widać cały obiekt.
Ostatnim punktem warszawskiej wycieczki był spacer po ogrodzie zoologicznym. Najwięcej emocji wywołały pająki, a rozczarowania dostarczył rekin, który okazał się bardzo mały.
Kolację nasi uczniowie zjedli oczywiście w McDonald´s. Wszyscy zmęczeni ale pełni pozytywnej energii i wrażeń wrócili do domu.