Nawigacja

  • "ŻYJ DOBRZE"

    W trakcie zajęć edukacyjnych klasa III realizowała program ,,Żyj dobrze". Ideą programu jest uświadomienie i przypomnienie, że mamy wpływ na nasze zdrowie, a wybory dokonywane każdego dnia warunkują jakość naszego życia. W treściach programowych uwzględniona została  wiedza w zakresie higieny, zdrowego żywienia, znaczenia aktywności fizycznej i profilaktyki oraz poruszone zostały wybrane aspekty zdrowia psychicznego. Po ich omówieniu, uczniowie wykonywali prace plastyczne,  które zamieścili na klasowej gazetce.

                                                                                                                    E. Topczyńska

  • „ZAELEKTRYZOWANI”

    Dnia 3 kwietnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli ciekawe doświadczenia fizyczno – chemiczne przygotowane przez grupę „Zaelektryzowani”.
    Celem pokazu  było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla wszystkich uczniów. W programie znalazły się zabawy z gazami (ciekły azot, hel, butan) oraz ciekawe zjawiska z fizyki związane z napięciem powierzchownym wody.

    Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele śmiechu, zwłaszcza ten w którym sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika z jednoczesnym powtarzaniem zdania i śpiewaniem fragmentu piosenki. Trzymającym w napięciu eksperymentem była „paląca się dłoń”. Prowadzący podkreślił, jak ważne jest bezpieczne obchodzenie się z ogniem i korzystanie z gazu w gospodarstwie domowym. Atrakcją były również „czarodziejskie okulary” pozwalające na oglądanie świata do góry nogami! Dzieci aktywnie brały udział w pokazach chemiczno – fizycznych.

    Prowadzącemu udało się w umiejętny sposób połączyć elementy humorystyczne oraz edukacyjne dzięki czemu uczniowie poszerzyli swoją wiedzę.

  •    WYCIECZKA    ZAWODOZNAWCZA

          5 marca uczniowie klasy ósmej odwiedzili Zespół Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Płoskiego w Ciechanowie. Młodzież miała okazję poznać ofertę edukacyjną szkoły, jej kierunki kształcenia poprzez  udział w warsztatach specjalnie dla nich przygotowanych.

     

                                                                                    Krystyna Prusińska

  • PRZEBRANY- NIEPYTANY

    21 marca 2024 roku samorząd uczniowski zorganizował dla całej społeczności naszej szkoły dwa działania. Pierwsze „ Przebrany – Niepytany” zachęcało uczniów do kreatywności w doborze stroju. Osoby, które przebrały się, były zwolnione z odpowiedzi ustnych. Wielu uczniów skorzystało z tej możliwości i wcieliło się w różne postacie. Na wyróżnienie zasługuje pomysłowe przebranie ucznia klasy V, który wystąpił w roli robota, a jego strój stanowił ogromny karton i kartonowy hełm.

    Wszystkim gratulujemy pomysłowości!

  • SOLIDARNI Z CHORYMI NA ZESPÓŁ DOWNA - DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

    21 marca obchodzono Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki. Jego symbolem są skarpetki nie do pary, nawiązujące do niedopasowania, z jakim zmagają się osoby z zespołem Downa. Również nasza szkoła włączyła się do tej akcji. Uczniowie założyli kolorowe, niedopasowane skarpetki jako symbol solidarności z chorymi na Zespół Downa. Podczas przerw międzylekcyjnych kolorowali, przygotowane przez opiekuna samorządu, szkice skarpetek. Trzeba przyznać, iż w działanie to włożyli wiele serca i staranności. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu.

    Opiekun SU- Izabela Miklaszewska

  • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

    ZAPRASZAMY DO ZAKŁADKI LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - POJAWIŁO SIE KOLEJNE SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI TEGO WAŻNEGO PROJEKTU

  • PARYŻ LONDYN

    Paryż Londyn

    Paryż, stolica Francji i Londyn, stolica Wielkiej Brytanii, to jedne z największych miast Europy. Jeszcze w połowie ubiegłego wieku należały one także do największych pod względem ludności miast na Ziemi. Są one kilka razy większe niż największe miasto Polski – Warszawa.

    Londyn i Paryż wyróżniają się nie tylko dużą liczbą mieszkańców. To leżące dość blisko siebie światowe metropolie, czyli ośrodki gospodarcze i kulturowe o międzynarodowym znaczeniu. Mieszczą się w nich siedziby wielkich międzynarodowych firm i organizacji. Są również ważnymi ośrodkami handlu i przemysłu. Przez Paryż przepływa Sekwana, a przez Londyn – Tamiza.

    Te i wiele innych informacji przekazali uczniowie klasy VI podczas pokazu projektu ,,Paryż, Londyn”. Zabrali nas w świat biznesu i mody. Uczniowie szkoły mogli zobaczyć biznesmenów, bankowców a także modeli prezentujących piękne kreacje.

    Szóstoklasiści oddali w pełni najważniejsze cechy obu miast.

    Aga W.

  • PROJEKT WIELKANOCNY

    27.03.2024r. odbyła się prezentacja multimedialnego projektu wielkanocnego "Triduum Paschalne i Zmartwychwstanie".W projekcie tym brali udział uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Natalii Chuma. W skład projektu wchodziły nagrania piosenek, fragmentów wierszy i prozy w wykonaniu uczniów, prace plastyczne, a także obrazy wygenerowane za pomocą technologii AI. Zobaczenie uczniów przez samych siebie było dlań ciekawym doświadczeniem.Po obejrzeniu projektu uczniom zostały wręczone nagrody za prace konkursowe w konkursach organizowanych przez diecezję płocką, w etapie szkolnym, dekanalnym i diecezjalnym tj. Konkurs plastyczny - artystyczna wizja podróży św. Pawła z Tarsu oraz Konkurs biblijny - Początki rozwoju Kościoła - Dzieje Apostolskie. Następnie wręczono nagrody za konkurs organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Opinogórze Górnej.Projekty filmowe wykonane przez uczniów można zobaczyć klikając w poszczególne linki:

  •  POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY

                

    W ramach pielęgnowania tradycji wielkanocnych chętni uczniowie klasy IV przystąpili do XXXVII Powiatowego Konkursu Plastycznego „ Pisanki, kraszanki, palmy” w kategorii – palmy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 22 marca w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie. Prace naszych uczniów : Oliwiera Kapczyńskiego i Julii Dziewiątkowskiej zostały nagrodzone i wyeksponowane na wystawie pokonkursowej.

                        Gratulujemy kreatywności  zwycięzcom!

                                                                                    Krystyna Prusińska

  • KONKURS RECYTATORSKI „ WIOSNA W WIERSZACH UKRYTA”

           Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny biblioteka szkolna ogłosiła konkurs recytatorski dla uczniów klas 1- 4. Zadaniem uczestników była recytacja wierszy o wiośnie .

       Prezentacja wierszy odbyła się  w scenerii wiosennej 21 marca kiedy to obchodzony jest Światowy Dzień Poezji, bo czy o wiośnie nie wypowiadają się najpiękniej właśnie poeci?

    Jury brało pod uwagę następujące kryteria oceny recytacji:

     • opanowanie pamięciowe wiersza

     • interpretacja głosowa

     • ogólny wyraz artystyczny.

    Do konkursu przystąpiło 12 dzieci.

    I miejsce zajęła Julia Omietańska – kl. III

    II miejsce – Daria Głuśniewska – kl. IV

    III miejsce – Matylda Białczak – kl. II

                          Maja Górska – kl. III

    Wyróżnienia otrzymali : Zofia Chuma – kl. II

                                           Szymon Soska – kl. IV.

     Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

                                   Wszystkim gratulujemy!

                                                                                                     Krystyna Prusińska

     

  • TRADYCYJNY   SAD

    Tradycyjny sad to ogólnopolski projekt edukacyjny, który ma na celu:

    1. szerzenie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych oraz sposobu ich pielęgnacji ograniczającego negatywny wpływ upraw na środowisko,

    2. sadzenie drzew owocowych na ogólnodostępnych terenach.

    Do przedsięwzięcia tego przystąpili uczniowie kl. 5  wraz z wychowawcą. Pierwszym zadaniem którego się podjęli było powstanie nazwy, zdecydowano się na Sadowników ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kołaczkowie. Uczniowie wykonali też plakaty informacyjne o powstającym sadzie. Społeczności szkolnej przedstawili prezentację multimedialną o sadowych planach.

     

         Bądź z tradycją za pan brat. Załóż z nami szkolny sad!

                                                                                                Krystyna Prusińska

  • KONKURS BIBLIJNY Początki rozwoju Kościoła - Dzieje Apostolskie

    Etap szkolny

    I miejsce - Mateusz Przybylski - kl. VI

    II miejsce - Amelia Komorska - kl. V

    III miejsce - Julia Adamiak - kl. V

    Wyróżnienia:

    - Maja Sumiła kl. VI

    - Kacper Kołodziejski kl. V

    - Kacper Komorowski kl. VIII

    - Natalia Szczepanik kl. V

  • KONKURS PLASTYCZNY Z Dobrą Nowiną w świat - artystyczna wizja podróży św. Pawła z Tarsu

    Etap szkolny:

    I miejsce - Zofia Chuma kl. II

    II miejsce - Antonii Czarnewicz kl. I

    III miejsce - Amelia Dziewiątkowska kl. 0

    Wyróżnienie - Julia Dziewiątkowska kl. IV

     Etap dekanalny był podzielony na kategorie (0, I-II, III i IV)

    W kategorii klas "0" wyróżnienie zdobyła Amelia Dziewiątkowska.

  • WYNIKI WIELKANOCNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA"

    Kat. Przedszkola i ,,0”

    I NAGRODA -Mateusz Śmigielski kl. „0” SP w Woli Wierzbowskiej

    II NAGRODA- Klara Godlewska gr. 5 latki SP w Opinogórze Górnej

    III NAGRODA- Kamil Nałęcz gr.5 latki SP w Opinogórze Górnej

    WYRÓŻNIENIA: Anastazja Bujała „0” SP w Opinogórze Górnej , Zofia Szlaska gr. 4 latki SP w Woli Wierzbowskiej

    Kat. klas I-III

    I NAGRODA- Robert Chrząszcz kl. III SP w Woli Wierzbowskiej

    II NAGRODA- Zofia Chuma kl. II SP w Kołaczkowie

    III NAGRODA- Adrian Bęćkowski kl. II SP w Woli Wierzbowskiej

    WYRÓŻNIENIA: Ignacy Godlewski kl. I SP w Opinogórze Górnej, Alicja Rogozińska kl. I SP w Opinogórze Górnej

    Kat. IV-VI

    I NAGRODA- Jakub Mikłowski kl. V SP w Kołaczkowie

    II NAGRODA Oliwia Teklińska kl.VI SP w Woli Wierzbowskiej

    III NAGRODA – Filip Cholewiński kl. VII SP w Opinogórze Górnej

     

    WYRÓŻNIENIE: Alicja Kozłowska kl.VI SP w Opinogórze Górnej, Gabriela Kępczyńska kl. V SP w Woli Wierzbowskiej

  • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

  • DZIEŃ JEZYKA OJCZYSTEGO

    MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W NASZEJ SZKOLE

    21 lutego to MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO. Nasza społeczność również włączyła się w to przedsięwzięcie. Opiekun samorządu zorganizował działanie ph „Najpiękniejsze polskie słowa”. Podczas przerw międzylekcyjnych uczniowie zapisywali słowa, które w ich ocenie brzmią najpiękniej. Trzeba przyznać, iż do zadania podeszli bardzo poważnie. Na korytarzach toczyła się dyskusja o wyborze tego jedynego. Wszystkie propozycje wyeksponowano na szkolnym korytarzu. Pojawiły się takie słowa jak: hymn, Polska, niepodległość, miłość, mama, ale i doniczka, pszenica, kluski czy globus. Działanie to sprzyjało rozmowom na temat piękna ojczystego języka i konieczności dbania o jego poprawność w codziennym życiu.

    Opiekun SU- Izabela Miklaszewska

  • KKONKURS POŻARNICZY_CIECHANÓW_ETAP POWIATOWY

  • ŚWIĄTECZNY KONKURS PLASTYCZNY

    Tradycyjnie, jak co roku, nasi uczniowie przystąpili do świątecznego konkursu plastycznego organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Opinogórze Górnej p.t. "Najpiękniejsza pisanka wielkanocna".

  • ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA- DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

    Dzień kolorowej skarpetki – 21 marca

    Choć większości ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa.

    21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów.

    Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych.

    Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym.

    Symbolem zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedostosowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

    Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe.

    Uwierzmy, że drobne gesty mają znaczenie, dlatego włączmy się do akcji.

    GRZEGORZ BASTEK

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kołaczkowie
    ul. Szkolna 2
    06-406 Kołaczków
  • (+48)23/671-16-27

Galeria zdjęć