KWIECIEŃ 2023

Realizacja programu Laboratoria Przyszłości – kwiecień  2023 r.

Nowoczesny sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” daje wiele  możliwości przygotowania ciekawych i kreatywnych zajęć.

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w ramach zajęć z religii  uczniowie klasy VII pod kierunkiem p. Natalii Chuma przygotowali i zmontowali filmik „Wydarzenia Zbawcze”.  Przy realizacji filmu pomogła  także klasa VI i VIII  oraz  wykorzystano w nim  prace plastyczne wykonane przez uczniów klasy I i VIII. Przy produkcji filmiku wykorzystano aparat Canon Power Shot G7 x Mark II wraz z kamerą i  statywem, mikrofon kierunkowy Saramonic oraz lampę SOFT BOX ze statywem i żarówką

Gotowy film możemy obejrzeć pod linkiem: https://drive.google.com/file/d/1XSPqwKzaKtDcDrzRAS_HbzC_y6f2ZD4g/view?usp=share_link

Od 24.04.2023r. do 28.04.2023r. obchodziliśmy w naszej szkole "Tydzień Biblijny".
W jego trakcie uczniowie mogli zapoznać się z wieloma różnorodnymi egzemplarzami Pisma Świętego, które znajdowało się na szkolnej wystawce. Uczniowie mogli je swobodnie oglądać i czytać.
Pani Natalia Chuma i ks. Wacław Michalski prowadzili również zajęcia metodami biblijnymi, wykorzystując Żywe Słowo Boże oraz TIK. Uczniowie kl. VI, VII i VIII mieli możliwość zapoznać się z tym, jak odczytywać kody QR i zawarte w nich informacje. Podczas zajęć zaszyfrowane w nich sigla biblijne, uczniowie znajdowali w tekście biblijnym. Kl. VII i VIII nim rozpoczęła zadanie musiała odnaleźć kody ukryte na szkolnych korytarzach, a następnie po ich rozszyfrowaniu dopasować do konkretnego pola występującego w duchowej apteczce. Kl. VI natomiast miała za zadanie odczytać zakodowane sigla biblijne, odnaleźć je w Piśmie Świętym i zilustrować. Podczas zajęć były także czytane i omawiane różnorodne fragmenty z Pisma Świętego, do którego lektury nieustannie zachęcamy. Do wykonania zdjęć wykorzystano aparat z programu Laboratoria Przyszłości.

Klasa VIII na lekcjach chemii poznaje różne tajniki doświadczeń. Dzięki  aparatowi Canon Power Shot G7 x Mark II mogliśmy utrwalić naszą pracę podczas tworzenia mydeł.

Przedszkolaki z młodszej grupy uczą się podstaw programowania. Dzieci budowały drogi dla robotów oraz starały się tak zaprogramować swoje roboty, aby pokonały wyznaczone trasy. Była to świetna zabawa, a jednocześnie nauka liczenia i orientacji w przestrzeni. W trakcie zajęć wykorzystano zestaw robotów edukacyjnych Blue- Bot wraz z trasą modułową.

Aparat Canon Power Shot G7 x Mark II wraz z kamerą i  statywem został wykorzystany do wykonania pamiątkowych zdjęć na uroczystej akademii z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja. Aparat wykorzystano również w trakcie szkolnej wycieczki do Teatru Dramatycznego w Płocku oraz  innych przedsięwzięć realizowanych w szkole.

Wszystkie wykorzystane na zajęciach pomoce dydaktyczne oraz sprzęty zostały zakupione ze środków otrzymanych dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie #LaboratoriaPrzyszłości,  #LaboratoriaPrzyszlosci.