STYCZEŃ 2023

Realizacja programu Laboratoria Przyszłości – styczeń 2023 r.

Robot edukacyjny "Photon” to nowoczesne narzędzie do nauczania. Kreatywne zabawki wykorzystujące nowoczesne technologie, pozwalają na łączenie nauki z zabawą. Dzięki nim dziecko nie tylko nabywa nowe umiejętności, lecz także zaznajamia się z tajnikami programowania i świadomego korzystania z technologii. To, co dziś jest przyjemną zabawą, może zachęcić młodych odkrywców do poszerzania swoich pasji i zainteresowań. W naszej szkole wszelkie zajęcia z wykorzystaniem robotów cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i motywują ich do zdobywania wiedzy.

Uczniowie klasy V wykorzystali Photony na lekcji matematyki. Z pomocą robotów rozwiązywali zadania dotyczące własności figur płaskich.  Zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi były świetnym sposobem na powtórzenie i utrwalenie przerobionego materiału.

Uczniowie klasy VI zastosowali Photony na zajęciach kółka matematycznego w celu utrwalenia tabliczki mnożenia i obliczania pola trójkątów.

Również uczniowie klasy III na zajęciach matematycznych wykorzystała Photony w celu utrwalenia tabliczki mnożenia.

Uczniowie klasy III poszerzali swoją wiedzę na temat ptaków i leśnych zwierząt. Następnie w ramach zajęć z kreatywności dzieci konstruowały w małych grupach budki dla ptaków oraz paśniki dla leśnych zwierząt. Na zajęciach wykorzystano klocki edukacyjne Magformers.

Wykorzystane za zajęciach roboty i klocki  zostały zakupione ze środków otrzymanych dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie #LaboratoriaPrzyszłości,  #LaboratoriaPrzyszlosci.