Profil szkoły Historia Pracownicy Rada Rodziców Baza szkoły

Baza szkoły

Boisko -

Jest niewielkie. Pozwala na grę w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Niestety,  nawierzchnia, która jest bardzo nierówna, oraz urządzenia sportowe wymagają gruntownej renowacji. Pomimo tych ewidentnych mankamentów, to miejsce tętni życiem, zarówno w czasie zajęć, jak i po południu.

Tereny zielone

Wokół szkoły występuje wiele gatunków drzew i krzewów. Nad całym otoczeniem górują topole usytuowane wzdłuż ogrodzenia. Z drzew liściastych na uwagę zasługują 2 dęby przy bramie, okazałe jesiony, lipy, klony, jawory, jabłonie i dzikie grusze, brzoza, a także wierzba syberyjska posadzona jako "drzewo tolerancji". Drzewa iglaste to świerki i modrzewie oraz mała sosenka, które próbuje się u nas zaaklimatyzować. Jaśmin, bzy, forsycje, wiciokrzew, róże, tuje i jałowce to krzewy, które stanowią doskonałe schronienie dla ptaków, znajdujących u nas jedną z nielicznych w najbliższej okolicy ostoi dla przebywania i gniazdowania.
    W 2004 roku z okazji wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, na zrekultywowanym  terenie  powstał  niewielki  ogródek,  w którym posadziliśmy zakupione i podarowane nam rośliny wieloletnie  i krzewy. Co roku przybywa w nim po kilka ciekawych okazów. Marzymy jeszcze o małym oczku wodnym.

Budynek

Obiekt składa się z dwóch części. Dwukondygnacyjną,  stanowiącą  trzon  budynku,   zbudowano tuż  przed  wojną. Zniszczona podczas działań wojennych, po wojnie została wyremontowana. W latach 50-tych dobudowano do niej parterowe skrzydło oraz salę gimnastyczną.

Szkoła dysponuje:

•  sześcioma salami lekcyjnymi, zajmowanymi przez poszczególne klasy przez cały etap ich edukacji,
  • salą oddziału  przedszkolnego
  • niewielką salą gimnastyczną
  • pracownią komputerową
  • biblioteką
  • świetlicą - miejscem wydawania posiłków

Część pomieszczeń została wyremontowana przez rodziców, pozostałe remonty -świetlicy, sali gimnastycznej, 2 klas, korytarza i łazienek, a ostatnio elewacji - zostały przeprowadzone przez Gminę.