STYCZEŃ/LUTY 2024

Realizacja programu Laboratoria Przyszłości – styczeń/luty  2024 r.

LEGO education SPIKE Prime to klocki dopasowane do umiejętności najmłodszych dzieci i idealne wprowadzenie w świat maszyn, mechaniki i programowania. Na lekcji informatyki uczniowie klasy III budują proste, kolorowe maszyny dostosowane do wieku i zdolności. Zapoznają się przy tym z podstawowymi pojęciami i technikami wykorzystywanymi w robotyce. Dzieci same też programują swoje konstrukcje za pomocą tabletów. Wykorzystują do tego język obrazkowy, który mimo prostoty pozwala na wprowadzenie ważnych w programowaniu pojęć.

Na lekcjach religii uczniowie kl. VIII  zrobili długopisami 3D stajenkę oraz postaci małego Jezusa, Maryi i Józefa. Efekty wspólnej pracy uwieczniono aparatem fotograficznym Canon Power Shot G7 x Mark II zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Na zajęciach religii w kl. VII wykorzystywano robot Photon i tablet.

Uczniowie mieli za zadanie poprowadzić robota po drodze dobrych uczynków i właściwych zachowań, aby tak krocząc przez życie dotrzeć do Nieba.

Na przełomie stycznia i lutego przedszkolaki z obydwu grup poznawały różne zawody. Dzieci miały okazję wcielić się w osoby wykonujące różne profesje, takie jak: modelki, piosenkarze, fotografowie, czy informatycy. Podczas zajęć wykorzystano następujący sprzęt zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości: aparat fotograficznym Canon Power Shot G7 x Mark II, mikrofon nagłowny Varly X zestaw oświetleniowy Lampa SOFT BOX ze statywem i żarówką , laptop Acer Travel Mate P2 i 3 4 GB 256 SSD.

Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy V w lutym na lekcjach techniki odkrywali tajniki lutowania lutownicą na gorące powietrze. Na zajęciach wykorzystano stację lutowniczą HOT AIR z grotem 2 w 1 ST – 880 z Atten.

8 lutego klasa IV wykorzystała  roboty Photony na lekcji matematyki realizując temat "Wielokąty".

13 lutego klasa VI utrwalała własności czworokątów również z zastosowaniem robotów Photonów.

Na lekcji religii dotyczącej piękna stworzonego świata w kl. I uczniowie oglądali zaprezentowany teatrzyk kamishibai "Stworzenie Świata" oraz karty 4D Smarty "Zwierzęta" wykorzystując aplikację i rozwijając umiejętności TIK. Pamiątkowe zdjęcia z lekcji wykonano  aparat fotograficznym Canon Power Shot G7 x Mark II

Wolontariusze 15 lutego przedstawili montaż słowno – muzyczny pt. ,,Romantyczna Walentynka”. Krótko omówili historię powstania tego święta, zaśpiewali kilka przepełnionych miłością piosenek, które były poprzeplatane wierszami nawiązującymi do dnia zakochanych. W trakcie koncertu wykorzystano zestaw nagłośnieniowy Sony SRS – XP500, zestaw z mikrofonem nagłownym Varly X.

Na lekcji religii uczniowie z kl. I i II wspólnie przeszli Drogę Krzyżową, której stacje stanowiły karty wykonane za pomocą Sztucznej Inteligencji (SI) zamieszczone w sali lekcyjnej i na korytarzu. Zajęcia były połączeniem metody liturgicznej oraz wykorzystania nowych technologii (TIK). Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Wykorzystane na zajęciach pomoce dydaktyczne oraz sprzęty zostały zakupione ze środków otrzymanych dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie #LaboratoriaPrzyszłości,  #LaboratoriaPrzyszlosci.