WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2023

Informacja o realizacji programu we wrześniu i w październiku 2023:

wrz_i_paz_Realizacja_programu_Laboratoria_Przyszlosci__(3).docx

Realizacja programu Laboratoria Przyszłości – wrzesień/październik  2023 r.

1 września z radością i energią uczniowie rozpoczęli Nowy Rok Szkolny 20223/24. Będzie to kolejny rok pełen wyzwań oraz ciekawych i kreatywnych zajęć z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

W trakcie uroczystego apelu z okazji rozpoczęcia roku wykorzystano zestaw nagłośnieniowy Sony SRS – XP500 oraz zestaw z mikrofonem nagłownym Varly X.

Dla dzieci przygotowano też mini foto budkę, gdzie mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie z pierwszego dnia w szkole wykorzystując do tego celu aparat Canon Power  Shot G7 x Mark II z kamerą i statywem.

Z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego przedszkolaki wykonywały na lekcji religii krzyże z klocków Magformers i Magformers Designer.

14.09.2023 r. gościliśmy w naszej szkole Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego. Wizyta Księdza Biskupa w naszej szkole była częścią wizytacji w Parafii pw. św. Gotarda w Pałukach.
Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Natalii Chuma i ks. prob. Wacława Michalskiego przygotowali przedstawienie dotyczące Święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Jak na program telewizyjny przystało nie zabrakło prezenterów, reporterów i artystów.
Relację z tego wydarzenia można obejrzeć klikając w poniższy link: https://drive.google.com/file/d/1sPWSF55pRPpedEH-zLLdordRi4trmHpi/view?usp=sharing
Podczas tego wydarzenia wykorzystano statyw, aparat fotograficzny, lampę oświetleniową oraz mikrofon i nagłośnienie zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

We wrześniu przedszkolaki obchodziły swoje święto czyli Dzień Przedszkolaka. Nie zabrakło ciekawych zabaw z wychowawczyniami, jak  również z wolontariuszami z klasy VIII pod kierunkiem p. Agnieszki Wilińskiej. Na pamiątkę tego dnia przedszkolakom wykonano mini sesję fotograficzną, w trakcie której wykorzystano  aparat Canon Power  Shot G7 x Mark II ze statywem oraz lampę SOFT BOX ze statywem i żarówką.

Przedszkolaki z grupy młodszej poznawały różne rodzaje domów i domków, począwszy od jaskiń  po najnowsze wieżowce i drapacze chmur. Następnie dzieci budowały swoje wymarzone domy z klocków Magformers i Magformers Designer

Przedszkolaki z Grupy „0” poznawały na zajęciach zwierzęta domowe. Następnie programowały roboty-zwierzątka tak, aby doszły do swoich domków. W trakcie zajęć wykorzystano zestaw robotów Blue Bot wraz z trasą modułową.

25 października uczniowie klasy IV wykorzystali roboty Photony na lekcji plastyki realizując temat: Barwy podstawowe i pochodne. Oprócz wykonywania prac plastycznych farbami, uczniowie mieli możliwość mieszania barw i kolorowania w aplikacji Photon. Zmiana przez dzieci, kolorów czułek robotów, pokazała, iż bardzo dobrze zapamiętały, jakie barwy należą do barw podstawowych, a jakie do pochodnych i z łączenia jakich barw powstają.

24 października uczniowie klasy VIII na lekcji matematyki realizując temat: Rozwiązywanie zadań tekstowych z zastosowaniem równań wykorzystali roboty Photony jako pionki aktywizujące i motywujące do pracy. W grupach rozwiązywali zadania z treścią, zapisywali ich rozwiązania na planszach, a Photony poruszały się od startu do mety, sygnalizując zmianą koloru czułek i wydawanym dźwiękiem kolejne rozwiązane zadanie.

27 października na kole matematycznym nagrodą za zaangażowanie wszystkich uczniów i prawidłowe rozwiązanie zadań przez obie grupy uczniów klasy VIII, była możliwość pracy dowolnej z  robotami Photonami, co jak widać na zdjęciach, bardzo uczniów zainteresowało. Uczniowie pracowali indywidualnie lub w parach. Poznawali nowe umiejętności robotów, chętnie pokazywali innym swoje odkrycia i wzajemnie się od siebie uczyli.

12 października świetowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu w naszej szkolnej społeczności gościliśmy Wójta naszej  gminy p. Piotra Czyżyka.  W trakcie uroczystego apelu połaczenego z pasowaniem klasy I wykorzystano zestaw nagłośnieniowy Sony SRS – XP500 oraz zestaw z mikrofonem nagłownym Varly X. Całe wydarzenie zostało nagrane dzięki aparatowi Canon Power  Shot G7 x Mark II z kamerą i statywem.

W  szkole realizowaliśmy projekt Szkoła Pamięta. Jednym z wymogów programu było przygotowanie fotorelacji z działania uczniów w tym zakresie. W tym celu wykorzystano aparat Canon Power  Shot G7 x Mark II.

Aparat fotograficzny Canon Power  Shot G7 x Mark II wykorzystywany jest regularnie do  wykonywania pamiątkowych z zdjęć  z realizowanych projektów, akcji, konkursów, wyjazdów oraz innych przedsięwzięć realizowanych w naszej szkole.

Wykorzystane na zajęciach pomoce dydaktyczne oraz sprzęty zostały zakupione ze środków otrzymanych dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie #LaboratoriaPrzyszłości,  #LaboratoriaPrzyszlosci.