GRUDZIEŃ 2022

Realizacja programu Laboratoria Przyszłości – grudzień 2022 r.

Za nami kolejny miesiąc nauki i mnóstwo ciekawych i kreatywnych zajęć z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.

Uczniowie klasy VII w ramach zajęć z plastyki poszerzali swoją wiedzę na temat fotografii.  Następnie wykorzystali zdobytą wiedzę w praktyce wykonując klasową świąteczną sesję fotograficzną za pomocą aparatu fotograficznego Canon Power Shot G7 x Mark II.

Uczniowie klasy VIII na lekcji informatyki zapoznali się z budową drukarki Sygnis Edu Lab 3D. Pod nadzorem nauczyciela skonfigurowano podstawowe parametry drukarki tzn. założono filament, skonfigurowano sieć wi–fi, dokonano kalibracji głowicy drukarki względem stołu roboczego. Uczniowie zaznajomili się z Interfejsem drukarki, poprzez który poznali podstawowe narzędzia i ustawienia wspierające drukarkę np. pobieranie projektu z Internetu lub zapisanego w Chmurze.  Również uczniowie pozostałych klas zapoznali się z działaniem drukarki 3D. Wszyscy byli bardzo aktywni i zainteresowani  projektowaniem  przedmiotów w trójwymiarze.

Na lekcji techniki w klasie V wykorzystana została stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2 w 1 ST –880.  Omówiona została jej budowa i zasady działania. Przypomniane zostały uczniom zasady BHP obowiązujące na lekcjach techniki. Następnie wykorzystano sprzęt praktycznie lutując dwie metalowe płytki przy użyciu spoiwa - lutu jakim była cyna.

Podczas szkolnych jasełek wykorzystano zestaw oświetleniowy: Lampa SOFT BOX ze statywem i żarówką, aparat fotograficzny Canon Power Shot G7 x Mark II oraz bezprzewodowy głośnik  Sony SRS – XP500.

Jasełka były osadzone w przestrzeni programu telewizyjnego, w którego studio znajdował się sprzęt oświetleniowy, a także kamera i aparat. W czasie jasełek uczniowie byli nie tylko prezenterami i dziennikarzami, ale także kamerzystami, fotografami i oświetleniowcami programu "Boskie Informacje".

Wszystkie wykorzystane za zajęciach pomoce dydaktyczne oraz sprzęty zostały zakupione ze środków otrzymanych dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie #LaboratoriaPrzyszłości,  #LaboratoriaPrzyszlosci.