LUTY 2023

Realizacja programu Laboratoria Przyszłości – luty 2023 r.

Na zajęciach logopedycznych dzieci utrwalały kierunki: w lewo, w prawo, prosto, do tyłu. W tym celu wykorzystano  zestaw robotów edukacyjnych Blue- Bot wraz z trasą modułową.

Klasa IV na lekcjach matematyki wykorzystała zestawy klocków edukacyjnych: Magformers i Magformers Designer do rozpoznawania wielokątów. Był to element podsumowania wiadomości o wielokątach.

Na lekcjach wychowania fizycznego w klasach IV -VIII wykorzystano do nauki tańca bezprzewodowy przenośny głośnik Sony SRS – XP500 oraz aparat fotograficzny Canon Power Shot G7 x Mark II do wykonania zdjęć. Dzieci uczyły się poloneza i belgijki.

Przedszkolaki z grupy młodszej na lekcji religii wspólnie zbudowały kościół wykorzystując do tego edukacyjne klocki Magformers i Magformers Designer.

Dzieci przebywające na świetlicy szkolnej bardzo chętnie wykorzystują zestaw robotów edukacyjnych Blue- Bot wraz z trasą modułową do kreatywnej zabawy.

W czasie eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom” wykorzystano aparat fotograficzny do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Aparat fotograficzny Canon Power Shot G7 x Mark II został wykorzystany w celu wykonywania pamiątkowych zdjęć podczas różnych uroczystości, apeli i wydarzeń ogólnoszkolnych takich jak:  bal karnawałowy, walentynki, inicjatywy podejmowane przez Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu.

Wszystkie wykorzystane na zajęciach pomoce dydaktyczne oraz sprzęty zostały zakupione ze środków otrzymanych dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie #LaboratoriaPrzyszłości,  #LaboratoriaPrzyszlosci.