CZERWIEC 2023

Realizacja programu Laboratoria Przyszłości – czerwiec  2023 r.

W ostatnim tygodniu czerwca uczniowie klas III, V i VI, mimo zbliżających się wakacji, bardzo chętnie zaangażowali się w budowę projektów z klocków LEGO education SPIKE Prime. Dzieci ćwiczyły budowanie modeli według instrukcji, tworzyły też własne konstrukcje wykazując się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Pracowały zespołowo, jak również indywidualnie, rozwijając swoją wyobraźnię i zainteresowania robotyką.

Przedszkolaki  z grupy „0” realizowały temat” Rówieśnicy świata.  Dzieci programowały w grupach roboty doprowadzając je do zdjęć przedstawiających ich rówieśników z różnych stron świata. Na zajęciach wykorzystano zestaw robotów edukacyjnych Blue –Bot w raz z trasą modułową.

Uczniowie klasy I oraz klasy III z okazji Dnia Dziecka wykorzystali do kreatywnych zabaw zestawy klocków Magformers i Magformers Designer oraz LEGO education SPIKE Prime.

Klasa VII na lekcji chemii badała rozpuszczalność substancji w wodzie. Pamiątkowe zdjęcia wykonano aparatem  fotograficznym Canon Power Shot G7 x Mark II.

Klasa VIII na zajęciach z religii stworzyła  autorską grę „Rybki”.

Klasa VI na zajęciach z religii zbudowała kościół z klocków Magformers i Magformers Designer.

W trakcie realizacji różnych projektów takich jak np:. „Jak nie czytam, jak ,czytam” oraz podczas imprez szkolnych takich jak: Dzień Rodziny czy zakończenie Roku Szkolnego 2022/23 wykorzystano zestaw nagłośnieniowy Sony SRS – XP500, zestaw z mikrofonem nagłownym Varly X oraz aparat Canon Power  Shot G7 x Mark II z kamerą i statywem.

Wszystkie zaprezentowane zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym Canon Power Shot G7 x Mark II,  który służy nam do dokumentowania wszystkich ważnych wydarzeń z życia naszej szkoły.

Wykorzystane na zajęciach pomoce dydaktyczne oraz sprzęty zostały zakupione ze środków otrzymanych dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie #LaboratoriaPrzyszłości,  #LaboratoriaPrzyszlosci.