Nawigacja

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

MAJ 2023

Realizacja programu Laboratoria Przyszłości – maj  2023 r.

Roboty Photony, to bardzo kreatywne pomoce dydaktyczne, można ich użyć niemal na każdych zajęciach. Sprawiają one, że prowadzone lekcje staja się ciekawsze, a uczniowie pracują z większym zaangażowaniem.

Uczniowie klasy V na lekcji muzyki na temat: Zaśpiewajmy, zagrajmy, zatańczmy razem, a także na lekcji plastyki na temat: Kompozycja dynamiczna w sztuce baroku  wykorzystali  roboty Photony jako pomoc dydaktyczną w realizacji tematów zajęć.

  

  

  Na lekcji techniki uczniowie kl. VI w ramach tematu „ Nowoczesny świat techniki”  mieli okazję poznać drukarkę 3D, jej zasadę działania. To urządzenie, które wykonuje trójwymiarowe obiekty z materiałów o różnych właściwościach (np. biodegradowalnego plastiku lub materiałów elastycznych). Obiekty te powstają poprzez nakładanie i stapianie ze sobą kolejnych warstw specjalnego plastikowego „drutu”, czyli tzw. filamentu. Druk 3D odbywa się w stosunkowo wysokich temperaturach. Głowica drukująca rozgrzewana jest do temperatury 190–260°C, aby móc przetopić materiał termoplastyczny. I tak, warstwa po warstwie, powstaje nasz przedmiot .Obecnie – zależnie od konkretnej technologii – druk 3D pozwala na wykonanie części do różnych urządzeń (nawet samochodów i samolotów). Można stworzyć też zwyczajne przedmioty, takie jak kubki, zabawki, wazony i figurki. Technologia ta jest również używana w medycynie, jubilerstwie  i wielu innych branżach.

Na informatyce  uczniowie klasy  I, III i VI wydrukowali w miniaturze popiersie patronki naszej szkoły – Marii Konopnickiej. W trakcie zajęć wykorzystano  drukarkę Sygnis Edu Lab 3D.

 

 

Uczniowie klasy IV na lekcji techniki pt. „Jak dbać o Ziemię?” wykorzystali robot edukacyjny Photon do segregacji odpadów. Była to ciekawa forma podsumowania i utrwalenia wiadomości z zajęć.

 

Na zajęciach z chemii klasa VIII wykorzystuje zdobytą wiedzę w praktyce wykonując różnorodne eksperymenty. Taka forma zajęć bardzo angażuje uczniów, podnosi ich aktywność i zainteresowanie omawianym zagadnieniem. Pamiątkowe zdjęcia wykonano aparatem zakupionym ze środków realizowanego projektu.

 

 

  W ramach wolontariatu uczniowie klasy VIII przygotowali prezentację na temat   Ameryki Północnej. Uczniowie klasy VI  przygotowali  natomiast projekt z geografii pt. ,,Paryż i Londyn”, w którym przestawili najważniejsze informacje o tych aglomeracjach. Podczas realizacji obydwu projektów wykorzystano zestaw nagłośnieniowy Sony SRS – XP500,  mikrofon  nagłowny Varly X oraz lampę SOFT BOX ze statywem i żarówką.

 

    

   

W maju pamiętamy o nabożeństwach maryjnych tzw. „majowych”.  Uczniowie  naszej szkoły  w ramach zajęć z religii wykonali  figurki Matki Bożej wykorzystując zestawy klocków  Magformers oraz LEGO educations SPIKE Prime.

 

  

  

  

  

 

W maju nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa”. Zakupiony aparat fotograficzny Canon Power Shot G7 x Mark II posłużył do wykonania fotorelacji będącej dokumentacją zrealizowanego projektu.

   

   

  

   

   

   

26 maja obchodziliśmy święto patronki  naszej szkoły - Marii Konopnickiej. W trakcie obchodów Dnia Patrona wykorzystano zestaw nagłośnieniowy Sony SRS – XP500, zestaw z mikrofonem nagłownym Varly X oraz aparat Canon Power  Shot G7 x Mark II z kamerą i statywem.

   

   

   

    

   

Wszystkie zaprezentowane zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym Canon Power Shot G7 x Mark II,  który służy nam do dokumentowania wszystkich ważnych wydarzeń z życia naszej szkoły.

Wykorzystane na zajęciach pomoce dydaktyczne oraz sprzęty zostały zakupione ze środków otrzymanych dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie #LaboratoriaPrzyszłości,  #LaboratoriaPrzyszlosci.

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kołaczkowie
    ul. Szkolna 2
    06-406 Kołaczków
  • (+48)23/671-16-27

Galeria zdjęć