LISTOPAD, GRUDZIEŃ 2023

Realizacja programu Laboratoria Przyszłości – listopad/grudzień  2023 r.

Klocki Magformers i Magformers Designer  to klocki z wbudowanymi magnesami neodymowymi. Za pomocą trójkątów, kwadratów i pięciokątów można zbudować wspaniałe trójwymiarowe budowle, począwszy od prostych figur, skończywszy na pomysłowych budowlach. To kreatywne klocki, które dają nieograniczone możliwości zabawy. Uczniowie klasy I rozwijają swoja kreatywność oraz doskonalą umiejętność współpracy w grupie.

Nowoczesne urządzenia techniczne są coraz  częściej obecne w naszym codziennym życiu. Tematyce tej poświęcone były grudniowe lekcje techniki w klasie VI. Uczniowie mieli również okazję poznać w praktyce możliwości  okularów ClassVR. Zapoznali się z instrukcją obsługi oraz zasadami bezpiecznego korzystania  z nich. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości wyruszyli w podróż po świecie m.in. odwiedzając stadiony sportowe, spotykając się z egzotycznymi zwierzętami. Pamiątkowe zdjęcia z lekcji wykonano aparatem Canon Power  Shot G7 x Mark II.

W listopadzie obchodziliśmy Święto Niepodległości. W trakcie uroczystego apelu wykorzystano zestaw nagłośnieniowy Sony SRS – XP500, zestaw z mikrofonem nagłownym Varly X oraz aparat Canon Power  Shot G7 x Mark II z kamerą i statywem.

W dniu 6 grudnia z okazji Mikołajek odbyła się lekcja otwarta klasy VIII pod kierunkiem p. Natalii Chuma, pt. "Świętość wzorem w mojej codzienności", na którą zaproszona była cała społeczność naszej szkoły. W trakcie realizacji projektu wykorzystano zestaw nagłośnieniowy Sony SRS – XP500, zestaw z mikrofonem nagłownym Varly X oraz aparat Canon Power  Shot G7 x Mark II z kamerą i statywem.

Uczniowie klasy VIII, 28 listopada przedstawili  projekt z geografii pt. ,,Kultury świata – Azja”, gdzie zaprezentowali niektóre z ciekawostek tego kontynentu. Wykorzystano głośnik Sony SRS – XP500, oraz aparat Canon Power  Shot G7 x Mark II .

21 grudnia wolontariusze z klasy VII i VIII zaprezentowali program artystyczny pt. ,,Mikołajkowe śpiewanie”, które przypomniało o niedawno obchodzonych Mikołajkach – czyli święcie Świętego Mikołaja, jak również przybliżyło czas świąt Bożego Narodzenia.  W trakcie realizacji przedsięwzięcia wykorzystano zestaw nagłośnieniowy Sony SRS – XP500, zestaw z mikrofonem nagłownym Varly X oraz aparat Canon Power  Shot G7 x Mark II z kamerą i statywem.

22.12.2023 r. w naszej szkole odbyły się jasełka, w których brali udział uczniowie kl. I, II, III, IV i V. W ten sposób przygotowaliśmy się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości  tj. zestaw nagłośnieniowy Sony SRS – XP500, zestaw z mikrofonem nagłownym Varly X oraz aparat Canon Power  Shot G7 x Mark II z kamerą i statywem.

Aparat Canon Power Shot G7 x Mark II zakupiony z funduszy  pozyskanych w ramach realizacji projektu Laboratoria Przyszłości jest wykorzystywany do wykonywania zdjęć z różnych wydarzeń z życia naszej szkoły, które będą cenną pamiątką na przyszłość.

Poniżej galeria zdjęć wykonanych wyżej wymienionym aparatem.

Wszystkie wykorzystane na zajęciach pomoce dydaktyczne oraz sprzęty zostały zakupione ze środków otrzymanych dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie #LaboratoriaPrzyszłości,  #LaboratoriaPrzyszlosci.