MARZEC 2023

Realizacja programu Laboratoria Przyszłości – marzec  2023 r.

Przedszkolaki  z grupy młodszej  w trakcie zajęć dydaktycznych poznawały kapryśną marcową pogodę. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi prezenterzy pogody.  Aby zorganizować studio pogody w przedszkolu wykorzystano zestaw oświetleniowy: Lampa SOFT BOX ze statywem i żarówką oraz aparat fotograficzny Canon Power Shot G7 x Mark II do wykonania pamiątkowych zdjęć.

Uczniowie klasy IV na konsultacjach z matematyki utrwalali tabliczkę mnożenia wykorzystując roboty Photony. Było to świetne połączenie nauki i zabawy.

Uczniowie klasy IV zaprezentowali przedszkolakom przedstawienie teatralne pt. „Legenda o warszawskim Bazyliszku” realizowane w ramach projektu edukacyjnego z języka polskiego. Dzieci samodzielnie przygotowały scenografię i własne kostiumy. Podczas występu wykorzystano lampę oświetleniową SOFT BOX ze statywem i żarówką. Jeden z uczniów wykonał dokumentację fotograficzną wykorzystując aparat zakupiony w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Dzieci z klasy I  na zajęciach z religii budowały kościoły, przydrożne kapliczki i ołtarze, natomiast uczniowie klasy II tworzyli krzyże, grób Pana Jezusa oraz kościoły. Obie grupy  wykorzystały zestawy kreatywnych klocków  Magformers i Magformers Designer.

Podczas lekcji religii uczniowie klasy VII starali się zbudować  kościół  wykorzystując zestaw klocków LEGO education SPIKE Prime – zestaw podstawowy.

Przedszkolaki z młodszej grupy wykonały wiosenną sesję fotograficzną. Do jej wykonania wykorzystano: aparat fotograficzny Canon Power Shot G7 x Mark II, statyw do aparatu i kamery oraz lampę oświetleniową SOFT BOX ze statywem i żarówką.

W dniach 20-24 marca nasza szkoła brała udział w zbiórce pieniędzy na rzecz pomocy Syrii – „Tydzień dla Syrii”. Była to akcja charytatywna organizowana w ramach programu "Szkoła Szkole" Caritas Polska. W ramach realizacji programu odbyły się różne aktywności.  Koordynator projektu pani Natalia Chuma przedstawiła uczniom prezentację multimedialną, do zaprezentowania której wykorzystała zestaw z mikrofonem nagłownym VarlyX. Cała społeczność szkolna mogła również zapoznać się z muzyką syryjską, która była prezentowana uczniom w trakcie przerw  za pomocą bezprzewodowego głośnika przenośnego Sony SRS – XP500. Uczniowie wykorzystali aparat  fotograficzny Canon Power Shot G7 x Mark II do wykonania fotorelacji z przeprowadzonej akcji.

Uczniowie klasy VIII w ramach wycieczki zawodoznawczej odwiedzili 30 marca Zespół Szkół Technicznych w Ciechanowie. Zdjęcia fotograficzne wykonane aparatem Canon Power Shot G7 x Mark II pozwoliły na utrwalenie tego wyjazdu.

Aparat fotograficzny z programu Laboratorium Przyszłości został wykorzystany do uwiecznienia udziału uczniów naszej szkoły w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs odbył się 10 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie.

W marcu został ogłoszony szkolny konkurs na najładniejszą PALMĘ WIELKANOCNĄ. W ostatni piątek, poprzedzający Niedzielę Palmową został rozstrzygnięty, a jego uczestnicy nagrodzeni. Palmom, jak i ich autorom zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia dzięki aparatowi zakupionemu w ramach z programu Laboratoria Przyszłości.

Aparat fotograficzny Canon Power Shot G7 x Mark II został wykorzystany również do wykonania pamiątkowych fotorelacji ze wszystkich przedsięwzięć jakie były realizowane w szkole.

Wszystkie wykorzystane na zajęciach pomoce dydaktyczne oraz sprzęty zostały zakupione ze środków otrzymanych dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie #LaboratoriaPrzyszłości,  #LaboratoriaPrzyszlosci.