WRZESIEŃ 2022

Realizacja projektu Laboratoria Przyszłości  - wrzesień 2022 r.

Od początku roku szkolnego 2022/2023 w naszej szkole wystartował projekt Laboratoria Przyszłości. Zakupiony w ramach projektu  nowoczesny sprzęt jest aktywnie wykorzystywany przez naszych uczniów.

We wrześniu największym zainteresowaniem cieszył się zestaw klocków edukacyjnych Magformers oraz Magformers Designer. Uczniowie klas I-III wykorzystywali  powyższe klocki podczas różnorodnych zajęć.  Dzieci tworzyły projekty przestrzenne według wzoru, jak też według własnej wyobraźni. Praca z klockami sprzyjała utrwalaniu pojęć matematycznych, rozwijaniu kreatywności i logicznego myślenia. Zajęcia sprawiły uczniom mnóstwo radości, rozwijały zdolność współpracy w grupie oraz sprzyjały integracji.  Również przedszkolaki utrwalały znajomość  podstawowych figur geometrycznych w trakcie kreatywnych zabaw klockami.

Wykorzystane na zajęciach pomoce zostały zakupione ze środków otrzymanych dzięki udziałowi szkoły w  projekcie Laboratoria Przyszłości (#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci).