LISTOPAD 22

Realizacja programu Laboratoria Przyszłości – listopad 2022 r.

Roboty wprowadzają uczniów w świat programowania, uczą samodzielnego myślenia i rozwiazywania problemów. Klasa III na języku polskim wykorzystała roboty Photon  w ramach utrwalania poznanych części mowy.

Uczniowie klasy VIII na zajęciach kółka matematycznego wykorzystali zestaw robotów Photon Edu jako uatrakcyjnienie lekcji oraz zwiększenie motywacji do pracy. Photony były pionkami na planszach, którymi uczniowie mogli przesuwać się na następne pola dopiero po prawidłowym rozwiązaniu zadania z treścią z wykorzystaniem równań. Uczniowie pracowali w grupach, chętniej i sprawniej rozwiązywali zadania, aby móc zaprogramować przejście robota na kolejne pole. Ciesząc się z rozwiązania zadania roboty wydawały różne dźwięki zachwytu, zmieniały kolory czułek. Nawet słabsi uczniowie poprzez zabawę włączyli się do rozwiązywania zadań tekstowych, gdzie zwykle nie podejmowali nawet próby ich rozwiązania, uznając za zbyt trudne.

Klasa II na zajęciach z języka polskiego  na temat odzyskania przez Polskę niepodległości zbudowała serce dla Polski wykorzystując zestaw klocków edukacyjnych Magformers Designer.

Przedszkolaki z grupy młodszej w ramach zajęć o kosmosie budowały rakiety kosmiczne z klocków Magformers.

Nowoczesny głośnik przenośny Sony SRS- XP500 świetnie sprawdził się w trakcie zajęć z wychowania fizycznego. Uczniowie klasy VI i VII świetnie bawią się podczas ćwiczeń przy muzyce, jednocześnie dbając o swoją sprawność fizyczną.

Bezprzewodowy głośnik  Sony SRS – XP500 został również wykorzystany podczas uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w trakcie szkolnego Dnia Pluszowego Misia oraz zabawy Andrzejkowej.

Wykorzystane za zajęciach pomoce dydaktyczne oraz sprzęt nagłośnieniowy zostały zakupione ze środków otrzymanych dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie #LaboratoriaPrzyszłości,  #LaboratoriaPrzyszlosci.

Więcej zdjęć: https://sites.google.com/d/1FsUGTFsPV7DSpICiNJ4ta4rs5KPQyjGw/p/1poOpxE_UA8FIDl_QELby_rPPEsTLkgfW/edit